אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 1022/06

גזר דין בתיק פ 1022/06

תאריך פרסום : 20/09/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
1022-06
14/01/2007
בפני השופט:
1. ר. יפה כץ - אב"ד
2. ו. מרוז
3. א.ואגו


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אלעמור חליל ת.ז. 91036008/0
גזר דין

1.         הנאשם הורשע בביצוע עבירות של ניסיון לאינוס, לפי סעיף 345(א)(1) בצירוף סעיף 25 לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין") ו-שהיה בלתי חוקית בישראל לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל, תשי"ב-1952 (להלן: "חוק הכניסה לישראל"). כבר מתחילת הדיון הודה הנאשם בעובדות נשוא כתב האישום, אך סנגורו טען, שאין בעובדות אלה כדי לבסס עבירה של ניסיון לאינוס כפי שיוחס לו בכתב האישום, במאובחן מעבירה של מעשה מגונה. בנסיבות אלה הוגשו, בהסכמה, מרבית ראיות התביעה (כולל עדות המתלוננת), והנאשם החל במתן עדותו. לאחר חקירתו הנגדית של הנאשם, ולאחר שהסנגור שוחח פעם נוספת עם מרשו (נוכח הדברים שאמר בחקירתו), ב"כ הנאשם חזר בו מטענתו המשפטית והסכים, כי לאור העובדות בהן הנאשם מודה, שהן העובדות המפורטות בכתב האישום, יש מקום להרשיע את הנאשם בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום. וכך היה.

2.         הנאשם, שהוא תושב כפר יאטה הסמוך לחברון, המצוי בתחומי הרשות הפלשתינאית, הודה, כי בתאריך 18/02/06, סמוך לשעה 12:00, רעה עדר כבשים בשדות ובחורשה שליד המושבים שלווה ונועם. באותה עת, טיילה בשדות הנ"ל א.א. (קטינה ילידת 16/6/88, להלן: "המתלוננת"), אשר הבחינה בנאשם ובעדר הכבשים, ולכן התרחקה מהם וטיילה ב"חורשת נועם" הסמוכה. אז הבחין הנאשם במתלוננת וקרא לה, כאשר יצאה מהחורשה. הנאשם שאל את המתלוננת לאן היא הולכת, ביקש ממנה לבוא אחריו ואף הציע לה להראות לה איך להגיע למושב שלווה. המתלוננת התקדמה מספר צעדים, כאשר הנאשם הולך לידה, ואז הנאשם חיבק אותה, הפיל אותה על הקרקע ונשכב מעליה, כאשר הוא מנסה לקרב את פניו לפניה. המתלוננת ניסתה להתרחק מהנאשם ולהרחיקו ממנה בידיה ואז אמר לה הנאשם, שהוא רוצה להחדיר את איבר מינו לפי הטבעת שלה. הנאשם אחז בחולצתה של המתלוננת ומשך אותה למטה, כשהוא חושף את חזה, והניח את ראשו בין שדיה של המתלוננת. המתלוננת, בשל חששה מהנאשם, צעקה "ערן", וזאת על מנת להפחיד את הנאשם ולגרום לו לחשוב שהחבר שלה נמצא בסמוך. אולם, הנאשם לא הפסיק את מעשיו, והכניס את ידו מתחת לחצאיתה של המתלוננת. הנאשם החל לפתוח את רוכסן המכנסיים, שלבשה המתלוננת מתחת לחצאיתה, הכניס את ידו בין רגליה ומישש את איבר מינה מעל למכנסיה, והכל על מנת לבעול אותה שלא בהסכמתה.

            ברגע זה הגיע למקום פריד אלפיניש, ששמר באזור, והוא הרים את הנאשם מעל המתלוננת והרחיקו ממנה.

            כאמור, קבענו שבמעשיו אלה, שהה הנאשם בישראל שלא כחוק וניסה לבעול את המתלוננת שלא בהסכמתה החופשית.

3.         לבקשת הסניגור המלומד, הורינו לשרות המבחן להגיש תסקיר על הנאשם.

            מתסקיר זה עולה, כי הנאשם כבן 19.5, רווק, אשר לפני שנתיים התארס. הנאשם בוגר 6 שנות לימוד ולדבריו עבד במשך כחודש כרועה צאן במושב שלווה והתגורר ברהט, ולפני כן עבד בעבודות מזדמנות בחקלאות וברעיית צאן באזור רהט.

            הנאשם הוא בן למשפחה המונה אב הנשוי לשתי נשים ולו 12 ילדים. אביו, של הנאשם אינו עובד מזה שנים רבות בשל המצב הבטחוני, ואמו עקרת בית, והנאשם תאר בפני שרות המבחן מצב כלכלי קשה של המשפחה. הנאשם, כאח הבכור (אח ואחות בוגרים יותר הם נכים ואחות נוספת נשואה), יצא לעבוד באזור רהט ומושב שלווה, ובכך סייע בפרנסת המשפחה וזכה למעמד של כבוד מצד אביו.

            וכך ציין שרות המבחן:

            " התרשמנו עוד כי לחליל קושי בשליטה בדחפים תוקפניים, במיוחד במצבים בהם הוא נמצא בחברת אנשים אותם תופס כחלשים ממנו. הוא פועל ללא תכנון מוקדם, מתוך אימפולסיביות ותוך תהליך של דחיסה ממושכת, המביאה להתפרצות, לרוב אלימה...

            חליל שיתף אותנו כי כאשר חש תסכול נוהג להתפרץ ולשבור חפצי ערך בביתו. הוא שלל בפנינו התנהגות אלימה כלפי אחרים. משיחה שקיימנו במהלך חקירת המעצר עם אביו, האב מסר כי כאשר הוא נעדר מהבית חליל ממלא את מקומו, אז גם נוהג באלימות כלפי אחיו הקטנים, כאשר חש שמבוקשו לא נעשה... ".

            הנאשם ראה בארוע האמור משהו חריג להתנהגותו הרגילה וטען, כי עשה את המעשה ללא תכנון מוקדם ותוך איבוד שליטה על מעשיו.

            בסיום תסקירו, ציין שרות המבחן כדלקמן:

            " אנו מתרשמים כי העבירות בהן הורשע נובעות מקשייו בשליטה בדחפים, מהתנהגותו האימפולסיבית ומתוך דחיסה ממושכת של צרכיו המיניים. למרות התרשמותנו כי במקרה זה אין סטיה מינית מובחנת, אנו סבורים כי קיים פוטנציאל לסיכון בעתיד, הנובע מקשייו בשליטה בדחפיו. עוד אנו מתרשמים כי חליל אינו מתאים בשלב זה להשתלב בטיפול כלשהו וזאת מאחר ומכחיש בעייתיות בתפקודו המיני ותפיסתו את הארוע הנדון כארוע חריג. לאור זאת, אין אנו ממליצים על הטלת עונש שיקומי.

            אנו סבורים, כי ענישה במקרה זה צריכה לקחת בחשבון את גילו הצעיר והעדר עבר פלילי. כן אנו סבורים כי ישנה חשיבות שבמהלך תקופת מאסרו יופנה לבחינת התאמתו לטיפול במסגרת השב"ס. בנוסף אנו ממליצים על הטלת עונש מאסר מותנה ארוך ומשמעותי שיהווה גורם הרתעתי נוסף".

4.         לבקשת התובע גם הוגש תסקיר על המתלוננת. כדי לשמור על פרטיותה לא נפרט את האמור בתסקיר ורק נציין, כי המתלוננת כיום כבת 18, משרתת במסגרת שרות לאומי ונמצאת במצב פוסט-טראומתי קשה.

המתלוננת נפגעה כמעט בכל תחומי חייה בגין מעשי הנאשם - הן בתחום הלימודי, הן בתחום האישי, הן בתחום החברתי והן בתחום המשפחתי.

            המתלוננת מקבלת סיוע במקום שם היא מתגוררת ואף הופנתה לקבלת טיפול פסיכולוגי, אשר ככל הנראה מסייע לה. המפקחת המחוזית אשר ערכה את התסקיר העריכה, כי מעבר לפגיעות המיידיות במתלוננת, כפי שאלו תוארו בתסקיר, והסבל הרב שנגרם לה בעטיים, נוצר אצל המתלוננת שבר פנימי ופגיעה באמון בחיים.

            בסיום התסקיר, ציינה המפקחת המחוזית, כי נראה לה שיש מקום לחייב את הנאשם לשלם למתלוננת פיצוי שיוקדש ללימודים, לשם תיקון מבחני הבגרות אשר ציוניהם נפגעו כתוצאה מהעבירה. בכך רואה המפקחת המחוזית, מעבר לתועלת המעשית, גם אפשרות למתן הכרה בפגיעה בהקשר החשוב למתלוננת, הוא ההקשר הלימודי.

5.         בטיעוניו לעונש, עמד התובע המלומד, עו"ד ברקוביץ', על החומרה הרבה שיש לראות במעשי הנאשם. לדבריו, אין ספק, כי אלמלא הגיע במקרה למקום ביצוע העבירה אותו אדם, אשר משך את הנאשם מעל המתלוננת, היה הנאשם, שהוא אדם אשר אינו מסוגל לשלוט בדחפיו האישיים, מבצע את האונס שהתכוון לבצע. העובדה שהנאשם לא הצליח לסיים את מעשה האינוס,  רק בגלל שהדבר נמנע ממנו על ידי גורם זר, אינו צריך להוות נסיבה לקולא, לטענתו. במקרה זה, העונש שיש להטיל על הנאשם, לדבריו, הוא אותו עונש כפי שהיה מוטל עליו במידה והיה עומד לדין בגין העבירה המוגמרת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ