אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 1012/06

גזר דין בתיק פ 1012/06

תאריך פרסום : 16/10/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר שבע
1012-06
23/10/2006
בפני השופט:
1. ר. יפה כץ - אב"ד
2. ו. מרוז
3. א.ואגו


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
ג'רום פיליפ ת.ז. 31791774/8
גזר דין

1.         במסגרת הסדר טיעון שנערך בין הצדדים, הודה הנאשם בעובדות שבכתב האישום שהוגש כנגדו והצדדים עתרו במשותף להטיל על הנאשם עונש מאסר של 5 שנים לריצוי בפועל, מאסר על תנאי על פי שיקול דעת ביהמ"ש ופיצוי למתלוננת הראשונה בסך של 85,000 ש"ח, ולמתלוננת השניה בסך של 50,000 ש"ח. עוד הודיעו הצדדים, כי הנאשם התחייב במסגרת ההסדר, כי עם שחרורו מבית הסוהר יעזוב את הארץ לתקופה שלא תפחת מ-3 שנים.

2.         בהתאם לעובדות שבכתב האישום שבהן הודה הנאשם עולה, כי בתאריך 21/1/06, סמוך לשעה 04:30, התפרץ הנאשם לדירה באילת בכך שפתח את הדלת ונכנס פנימה. באותה עת, ישנו בסלון הדירה ת.ס.(ילידת 1982, להלן: "המתלוננת 1")     ו-א.ז. (ילידת 1984, להלן: "המתלוננת 2"), והנאשם ניגש למתלוננת 1, לחץ על צווארה וחסם את פיה בידו. המתלוננת 1 התעוררה משנתה, והנאשם איים עליה בכך שאמר לה בשפה האנגלית "תשתקי או שאני הורג אותך". המתלוננת 1 חשבה שהנאשם הוא פורץ ואמרה לו שיקח את הכסף, את כל מה שיש לה, אולם הנאשם דרש מהמתלוננת שתקום ותפשוט את כל בגדיה. הנאשם התפשט מבגדיו בפלג גופו התחתון, כשידו עודנה חוסמת את פיה של המתלוננת 1, אך זו הצליחה לצעוק שאונסים אותה ולהזהיר את המתלוננת 2, ובצעקותיה העירה את המתלוננת 2 משנתה.

בשלב זה, קם הנאשם מעל המתלוננת 1 והתקרב אל המתלוננת 2 בתנועה מאיימת ודרש מהמתלוננת 1 שתחדיר את איבר מינו לפיה ותמצוץ אותו. המתלוננת 1, בשל חששה מהנאשם, עשתה כדבריו, בעוד הנאשם ממשיך ומאיים עליה שיהרוג אותה. לאחר מכן, דרש הנאשם מהמתלוננת 1 שתכניס אצבעות ידיה לפי הטבעת שלו והמתלוננת 1, בשל חששה מהנאשם, עשתה כדבריו בעוד הנאשם ממשיך ומחדיר את איבר מינו לפיה.

            במהלך מעשיו אלה, גם נגע הנאשם בחזה של המתלוננת 2 מתחת לבגדים ודרש ממנה שתלטף את רגלו וזאת לשם גירוי וסיפוק מיני והוסיף ואמר שאם המתלוננות תשתפנה פעולה איתו - הוא יקום וילך, אבל אם יעשו משהו אחר, הוא יהרוג אותן. המתלוננות, בשל חששן מהנאשם, עשו כדבריו והנאשם המשיך במעשיו עד שנכנסה לדירה חברה של המתלוננות. המתלוננת 1 צעקה לחברתה שתברח ותזעיק עזרה, וזו אכן ברחה מהדירה כשהנאשם רודף אחריה כשהוא ערום בפלג גופו התחתון. החברה הצליחה להתחמק מהנאשם והזעיקה עזרה.

            הנאשם, במעשיו אלה, התפרץ לדירה על מנת לבצע פשע, ביצע מעשה סדום במתלוננת 1 שלא בהסכמתה החופשית וביצע בשתי המתלוננות מעשה מגונה שלא בהסכמתן החופשית תוך איומים ברצח, ולכן הורשע בעבירות של התפרצות לבית מגורים בכוונה לבצע פשע לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין"), מעשה סדום לפי סעיף 347 בצרוף סעיף 345(א)(1) לחוק העונשין, מעשה מגונה - 2 עבירות לפי סעיף 348(א) בצרוף סעיף 345(א)(1) לחוק העונשין ו-איומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין.

3.         כפי שהוסכם בהסדר הטיעון, ובטרם הרשעת הנאשם, הפקיד הנאשם את סכום הפיצוי המוסכם במזכירות ביהמ"ש, על מנת שיועבר למתלוננות.

4.         התובע המלומד, עו"ד אלטמן, הסביר בטיעוניו לעונש, כי הסדר הטיעון המקל מעט עם הנאשם נעשה בעיקרו כדי למנוע את העדת המתלוננות. לדבריו, למעשה, היה ראוי להטיל על מי שביצע עבירות חמורות כמו העבירות שביצע הנאשם עונש חמור ממה שהוסכם עליו, אולם, לאור העובדה שהמתלוננת 1 ביקשה שלא להעיד והמדינה נתנה לבקשתה משקל רב, ולאור העובדה, כי הנאשם חסך מזמנו של ביהמ"ש, ואף לאור העובדה שהנאשם בודד בארץ, כך שתנאי המאסר יהיו קשים עבורו יותר מלנאשם תושב הארץ - סבר, כי אין מקום להתערב בהסדר, אשר כולל בתוכו את כל השיקולים ובסופו של דבר הופך את העונש המוסכם לעונש ראוי.

5.         הסניגור המלומד, עו"ד אזולאי, ביקש אף הוא לאמץ את הסדר הטיעון תוך שהוא מדגיש, כי בהסדר המוצע לא נפל פגם בשיקולי התביעה, מאחר וזו בחנה את כל השיקולים העניניים והגיעה למסקנה, כי העונש הראוי בנסיבות הענין, הוא העונש המוסכם.

            הסניגור פרש בפני ביהמ"ש את נסיבות חייו הקשות של הנאשם שגדל בשכונת מצוקה בניו-יורק להורים מכורים לסמים ואלכוהול, אשר נפטרו לפני מספר שנים מאיידס. בעקבות ילדות זו, מצבו הנפשי של הנאשם קשה והוא עלה ארצה, לפני 6 שנים, מתוך מחשבה, כי יוכל להתאקלם פה ולבנות חיים חדשים ונורמטיביים. תחילה, התנדב הנאשם לעבוד בקיבוץ ולאחר מכן עבר להתגורר באילת, אך גם בארץ רדף אחריו עברו והוא התפתה להשתמש בסמים ובאלכוהול.

            הסניגור הוסיף וטען, כי הנאשם הפנים את חומרת מעשיו ומביע חרטה כנה עליהם. לדבריו, עבר הנאשם גמילה אישית מסמים ואלכוהול מאז מעצרו והוא מתפקד בצורה חיובית במעצרו.

            גם הנאשם עצמו הביע חרטה בפני ביהמ"ש וטען שבדר"כ אינו מבצע מעשים כה חמורים כמו אלה שביצע במקרה הנ"ל, התנהגות שהיא חריגה לאופיו. הנאשם הוסיף וטען, כי כבר איננו משתמש בסמים וכבר אינו שותה אלכוהול ואם בעבר מעשיו היו מושפעים מהתמכרותו, הרי שהיום הוא כבר נמצא בשליטה ומעונין לכפר על מעשיו.

 6.        אין ספק, כי מעשי הנאשם חמורים הם ואלמלא הסדר הטיעון, ניתן אף לומר, כי היה צפוי לעונש חמור מזה שהוסכם עליו. יחד עם זאת, מקובלים עלינו הנימוקים שהובילו להסדר הטיעון, כפי שאלה הובאו בפנינו על ידי ב"כ הצדדים, ובמיוחד ההתחשבות בבקשת המתלוננות שלא להעיד. בנסיבות אלה אנו סבורים, כי הנימוקים לעריכת הסדר הטיעון ראויים הם ועל כן יש לאמצו.

7.         אשר על כן אנו גוזרים על הנאשם את העונשים הבאים:

א.         מאסר בפועל למשך 5 שנים בניכוי ימי המעצר.

ב.         מאסר על תנאי למשך 12 חודשים והתנאי שהנאשם לא יעבור כל עבירה בניגוד לסימן ה' של פרק י' בחוק העונשין למעט עבירות לפי סעיפים 349(א) ו- 352 וזאת תוך 3 שנים מיום שחרורו.

ג.          הנאשם יפצה את המתלוננות כדלקמן: 85,000 ש"ח למתלוננת מס' 1           ו-50,000 ש"ח למתלוננת מס' 2.

            הסכומים האמורים יועברו על ידי המזכירות למתלוננות, אשר כתובותיהן ושמותיהן ימסרו על ידי התובע, מתוך הסכום שהופקד על ידי הנאשם.

זכות ערעור תוך 45 יום לביהמ"ש העליון.

ניתן היום א' בחשון, תשס"ז (23 באוקטובר 2006) במעמד הצדדים

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ