אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פח 1161/06

גזר דין בתיק פח 1161/06

תאריך פרסום : 12/05/2009 | גרסת הדפסה
פ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1161-06
09/12/2007
בפני השופט:
1. ר. יפה-כ"ץ - אב"ד
2. ו. מרוז
3. א. ואגו


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מ. ברקוביץ'
עו"ד חלפון
הנתבע:
ליניבסקי יוחאי
עו"ד נ. אליגון
גזר דין

השופטת ר. יפה-כ"ץ, אב"ד:

1.         במסגרת הסדר טיעון שנערך בין הצדדים תוקן כתב האישום המקורי שהוגש כנגד הנאשם, הוא הודה בעובדות שבכתב האישום המתוקן והורשע בהתאם. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה לעניין העונש.

            בהתאם לעובדות כתב האישום המתוקן בו הודה הנאשם עולה, כי בתאריך 05/12/06, בסביבות השעה 05:00, צעדה ל.ג. (להלן: "המתלוננת") ברחוב הרצל בבאר-שבע בדרכה למשרדה. הנאשם החל ללכת אחרי המתלוננת, וכשעבר לידה ליטף בידו את חזה מעל לחולצתה והתרחק מהמקום בריצה. המתלוננת המשיכה ללכת לכיוון משרדה, נכנסה ל"פסאז' פאר" וחיפשה את צרור המפתחות על מנת לפתוח את דלת משרדה. הנאשם התקרב במהירות אל המתלוננת ותפס אותה בכוח בכתפיה. המתלוננת ניסתה להאבק בנאשם ולדחוף אותו מעליה, אך הנאשם דחף את המתלוננת בכוח אל עבר דלת הכניסה של חדר לוחות החשמל הנמצא בסמוך לדלת משרדה של המתלוננת. כתוצאה מהדחיפה נפתחה הדלת והמתלוננת נפלה על הרצפה בתוך חדר לוחות החשמל, כשהיא שכובה על גבה, והנאשם נשכב מעליה כשפניו מול פניה. המתלוננת נאבקה בנאשם, ניסתה לדחוף אותו מעליה וצעקה "הצילו", אך הנאשם כיסה בידו את פיה של המתלוננת ואת אפה עד שהמתלוננת לא יכלה לנשום. הנאשם איים על המתלוננת שאם תצרח ירצח אותה ולאחר מכן הוריד בכוח את ידיה מעליו, משך בכוח את שערותיה ונשך את אצבע ידה. המתלוננת המשיכה להאבק בנאשם והצליחה להרים מהרצפה "טונר" של מדפסת ולהכות את הנאשם בראשו מאחור. הנאשם המשיך להאבק במתלוננת בכוח, משך את מכנסיה ותחתוניה כלפי מטה והצליח להפשיל אותם עד לברכיה. המתלוננת הצליבה את רגליה והנאשם הפשיל את מכנסיו ותחתוניו עד לברכיו. המתלוננת המשיכה להאבק בנאשם וניסתה להדוף אותו מעליה, אך הנאשם חנק אותה ואיים עליה שאם לא תשכב איתו יוציא אקדח וירה בה למוות. המתלוננת אמרה לנאשם, שיראה לה את האקדח, והנאשם השיב לה שלא יראה לה דבר ואף הוסיף ואמר לה שהוא "מת עליה" מזמן ושהוא אף עוקב אחריה מזה זמן. המתלוננת המשיכה להאבק בנאשם אשר כל העת דחף ברגליו את דלת החדר כדי שתשאר סגורה.

            בשלב מסויים, אמר הנאשם למתלוננת שאם תפסיק להאבק בו ותקיים עמו יחסי מין הוא ישלם לה 1000 ש"ח. המתלוננת סרבה והשיבה לנאשם שהיא לא זונה.

בהמשך, כשרגליה של המתלוננת היו פסוקות, אחז הנאשם בידו באיבר מינו וניסה להחדירו לאיבר מינה של המתלוננת, אך לא הצליח בכך ואז דרש מהמתלוננת לאפשר לו להחדיר את איבר מינו לפיה. המתלוננת סרבה.

הנאשם אמר למתלוננת שהוא רוצה אותה והמתלוננת ביקשה ממנו לאפשר לה להתיישב לדקה כדי לנשום כיוון שאין לה אויר. בשלב זה, התרומם הנאשם והתיישב לאחור על ברכיו ואיפשר למתלוננת להתיישב. הנאשם דרש מהמתלוננת לשפשף את איבר מינו בידה עם רוק מפיה, אך המתלוננת סרבה והשיבה לו שפיה יבש. בשלב זה, פנתה המתלוננת אל הנאשם ואמרה לו, שכעת הוא עצבני ולכן "לא הולך לו" וזה יכול להימשך גם שעתיים, כך שכדאי שיפסיק ויבוא אליה למשרד בערב. הנאשם קם על רגליו, הורה למתלוננת להשאר על הרצפה עד שיצא, ועזב את המקום.

כתוצאה ממעשי הנאשם, נחבלה המתלוננת בכף ידה ובזרועה השמאלית, נגרם לה חתך מדמם בשורש האצבע בכף יד שמאל, היא סבלה מכאבים באזור הצלעות ונזקקה לטיפול רפואי. כן נגרם לה נזק בשיניה.

היות ובמעשיו אלה ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה, עת נגע בחזה ברחוב, וכן ניסה לבעול אותה שלא בהסכמתה החופשית ותוך גרימת חבלה גופנית, הוא הורשע בעבירות של מעשה מגונה לפי סעיף 348(ג) לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין") ו-נסיון לאינוס לפי סעיף 345(ב)(3) + 25 לחוק הנ"ל.

במסגרת האישום השני של כתב האישום המתוקן הודה הנאשם, כי לאחר האירועים המתוארים באישום הראשון, וטרם עזב את המקום, גנב את תיקה של המתלוננת שהכיל מסמכים שונים, טלפון סלולארי, 45 ש"ח ופנקס שיקים. הנאשם רשם על אחד מהשיקים של המתלוננת שגנב סך של 2,900 ש"ח לפקודתו וזייף את חתימתה של המתלוננת. באותו יום, היינו בתאריך 5/12/06, בשעות הבוקר, נכנס הנאשם לסניף הבנק של המתלוננת וניסה לפדות את השיק הגנוב והמזוייף. הנאשם אמר לפקידה, שעבד אצל המתלוננת בשיפוצים וכי שילמה לו בשיק, אך הפקידה, שהבחינה שהחתימה על גבי השיק אינה של המתלוננת, סרבה לפדות אותו.

נוכח מעשיו אלה הורשע הנאשם במסגרת האישום השני בעבירות של גניבה לפי סעיף 348 לחוק העונשין, זיוף בכוונה לקבל דבר לפי סעיף 418 לחוק העונשין וניסיון לקבלת דבר במרמה לפי סעיפים 415 + 25 לחוק העונשין.

2.         לבקשת הסניגור המלומד נתבקש שרות המבחן להכין תסקיר על הנאשם.

            מהתסקירים שהוגשו למדנו, כי הנאשם רווק בן 19, אשר טרם מעצרו התגורר בבית הוריו בבאר-שבע ושירת כחייל בשרות סדיר. הנאשם סיים 12 שנות לימוד וזכאי לתעודת בגרות חלקית.

            לדברי הנאשם, הוא אובחן בעבר כסובל מבעיות קשב וריכוז, דבר שהקשה עליו לממש את הפוטנציאל הלימודי הגבוה שלו. כבר בגיל 14 הופנה לראשונה לשרות המבחן לנוער, בגין עבירות של תקיפת שוטר וסמים, אך מהמידע שהתקבל משרות המבחן לנוער התברר, כי הנאשם לא שיתף פעולה עמם ולכן שרות המבחן לנוער לא פגש בו. לפני כשנתיים, גוייס הנאשם לצבא, אך גם שם גילה בעיות הסתגלות.

            הנאשם בן למשפחה נורמטיבית, בה אמו (כבת 43) עובדת כמדריכה במקלט לנערות במצוקה. הקשר של הנאשם עם האם תואר כקשר קרוב ושרות המבחן התרשם, כי האם מגוננת על בנה. אביו של הנאשם (כבן 47) עובד כשכיר.

            שרות המבחן התרשם, כי לנאשם יכולת ורבאלית טובה, כושר שכנוע גבוה ויכולת טובה ליצירת קשר עם הזולת ואף יכולת להתאים עצמו לציפיות הזולת. יחד עם זאת, לנאשם יש צורך לרמת ריגושים גבוהה והוא פועל, בין היתר, בדרך של סחטנות רגשית לצורך קידום מטרותיו. דרך זו באה לידי ביטוי גם בקשר של הנאשם עם שרות המבחן.

            הנאשם החל להשתמש בסמים קלים בהיותו נער, ולדבריו בחצי שנה בטרם מעצרו התמכר לסמים שונים: הן כדורים והן קוקאין. לצורך מימון ההתמכרות, תאר הנאשם בפני שרות המבחן מצב של סחר בסמים ואף תאר שימוש מסיבי באלכוהול לצד צריכת הסמים. כמו כן, ובמהלך אותה תקופה, התמכר הנאשם גם להימורים, בגינם הסתבך בחובות בשוק האפור והיה מאויים בהעדר יכולת להחזיר חובות אלה. לדברי הנאשם היום, בעקבות מעצרו, בני משפחתו שילמו את חובותיו.

            הנאשם טען, כי זמן קצר לפני שנעצר, פנה לקבלת טיפול במסגרת המרכז לטיפול בהתמכרויות בתחום ההימורים בבאר-שבע, אך לשרות המבחן נודע ממרכז זה, כי הנאשם הגיע לפגישה אחת בשיתוף עם אמו, שלאחריה נותק עמו הקשר. כיום מביע הנאשם נכונות להשתלב במסגרת גמילה כלשהי בתחום הסמים. לדבריו, הוא ממשיך לצרוך סמים באופן מזדמן במסגרת מעצרו, וזאת על מנת להשתלב עם האוכלוסיה השוהה במעצר. יש לציין, כי לטענת הנאשם נפגע בתקופת מעצרו מעציר אחר אשר שפך עליו שמן רותח, אך הנאשם לא התלונן בפני האחראים במעצר כדי לא להחריף את מצבו והסתפק בכך שהועבר לאגף אחר.

            במהלך מעצרו, הופנה הנאשם, בהמלצת שרות המבחן, לבדיקה פסיכיאטרית, ובחוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי מיום 23/1/07 (כפי שהדבר בא לידי ביטוי בתסקיר שרות המבחן) עולה, כי הנאשם איננו סובל ממחלה פסיכוטית או מהפרעה נפשית אחרת, אלא מדובר באדם עם קווי אישיות ספציפיים: נטיה לסיפוק מיידי של דחפים, אי יציבות אפקטיבית, ערכים חברתיים מעוותים ולא ניתן לשלול השפעת סמים ואלכוהול.

            שרות המבחן ציין בתסקירו, כי ערך לנאשם אבחון לעברייני מין, ממנו עלתה רמת סיכון גבוהה להישנות התנהגות פורצת גבולות.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ