אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פח 1128/06

גזר דין בתיק פח 1128/06

תאריך פרסום : 10/05/2009 | גרסת הדפסה
פ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1128-06
28/02/2008
בפני השופט:
1. ב. אזולאי - אב"ד
2. נ. זלוצ'ובר
3. צ. צפת


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אפרתי-נהון
הנתבע:
קלצוב אלכסיי
עו"ד קנבסקי
גזר דין
  1. הנאשם הורשע, לאחר שמיעת הראיות בעבירה אחת של עבירות מין במשפחה (אינוס) - עבירה לפי סעיף 351(א) בצירוף סעיפים 345(ב)(1)+345(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977, עבירות מין במשפחה (מעשה סדום) בניגוד לסעיף 351(א) בצירוף 347(ב), 345(ב)(1)+345(א)(1) לחוק הנ"ל וכן בעבירות מין במשפחה (מעשה מגונה)- מספר עבירות לפי סעיף 351(ג)(2) בצירוף סעיפים 348(ב), 345(ב)(1)+345(א)(1) לחוק הנ"ל.
  1. הנאשם נשוי לסבתה של א.ל. - קטינה ילידת 1992 (להלן: "המתלוננת").

בהכרעת הדין מיום 3/9/07, הנאשם הורשע בעובדות האישום הראשון, לפיהן, ניצל הנאשם את העובדה שהמתלוננת ישנה, מישש את רגלה, הכניס את ידו מתחת לתחתוניה והחדיר את אצבעותיו לאיבר מינה. כך וע"מ לספק ולממש את יצריו המיניים, הפשיט הנאשם את חצאיתה ותחתוניה של המתלוננת והחדיר את איבר מינו לאיבר מינה.

המתלוננת התעוררה ממעשיו של הנאשם ואולם עשתה עצמה כישנה בשל חששה.

ביחס לאישום השני, הנאשם הורשע בכך, שבשנים 2005-2004 ביצע במתלוננת מעשה מגונה בכך שעיסה את ירכיה סמוך למפשעות, בעת שישנה.

בנוסף במקרה אחר הנאשם עיסה את שוקי המתלוננת, היא נרדמה, הנאשם החל לעלות עם ידיו לעבר ישבנה, המתלוננת התעוררה מכך, אך העמידה פני ישנה והנאשם החדיר אצבעותיו לפי הטבעת של המתלוננת. המתלוננת התעוררה ואף על פי כן לא הפסיק את מעשיו למשך זמן מה.

תסקיר שירות מבחן

3.                   לצורך הכנת התסקיר, שוחח שירות המבחן עם עו"ס המטפלת במתלוננת.                  

מהתסקיר עולה, כי הנאשם מגלה הסתגלות סבירה למעצר ולתנאיו.

שירות המבחן התרשם, כי מדובר באדם בעל תפיסת מעוותת, המותאמת למימוש צרכיו המיניים, ללא ביקורת ערכית ומוסרית על מעשיו ופגיעתם באחר.

עפ"י תסקיר שירות המבחן, הנאשם מודה באופן חלקי בעובדות כתב האישום, מכחיש חלק מהמעשים המתוארים בכתב האישום ומצמצם את מעשיו כלפי המתלוננת לאירוע חד-פעמי בלבד. הנאשם הודה בפני שירות המבחן, כי חש עוררות מינית שהביאה אותו לגשת אל המתלוננת ולבצע בה את המעשים אשר הודה בהם. לדבריו, הואיל והמתלוננת לא סירבה לו ולא הביעה התנגדותה, המשיך במעשיו. כמו כן, הוסיף הנאשם, כי מכיוון שאינו סבה הביולוגי של המתלוננת, הדבר מפחית מחומרת המעשה. בנוסף, הנאשם כפר גם בפני השרות בעובדות בהן הורשע  ביחס לאישום השני.

הגם שהנאשם מכיר במידה מסוימת וחלקית באחריותו למעשיו, מביע חרטה ובושה על מעורבותו בהם ומבין שעליו לשאת בעונש, התרשם שירות המבחן, כי הנאשם נוקט בגישה המצמצמת את אחריותו ומשתמש בהסברים המצביעים על גורמים חיצוניים כבעלי השפעה על התנהגותו תוך הפחתה משמעותית מחומרת מעשיו והשלכותיהם על המתלוננת. שירות המבחן ציין, כי הנאשם הרבה להשתמש בהסברים רציונאליים ומכלילים ונמנע מהתבוננות ישירה וביקורתית על דפוסי התנהגותו. להערכת שירות מבחן, התייחסותו של הנאשם מצביעה על הודאה חלקית מילולית בלבד המצמצמת בחומרת המעשים, ללא קיומה של ביקורת ערכית מוסרית, תוך שימוש באמצעים של הכחשה, צמצום, הפחתת אחריות והטלת אשם בגורמים חיצוניים, כפי שכיוון על התנהגותה של המתלוננת גם במהלך התרחשות האירוע עצמו.

4.         שרות המבחן העריך את סביבתה של המתלוננת, ככזאת שלא מותירה מרחב מוגן עבור המתלוננת לביטוי רגשותיה באופן גלוי ונטול השפעות רגשיות מצד בני משפחתה ובמיוחד סבתה. שירות המבחן התרשם, כי היחסים בין בני המשפחה ובמיוחד יחסם כלפי המתלוננת ותלונתה, והעדר תנאים של השגחה המתמקדת בצרכיה של הנערה מתוך המשפחה, מצביעים על היזקקותה של המתלוננת להתערבות טיפולית חיצונית.

שיחה של שירות המבחן עם העו"ס המטפלת במתלוננת העלתה, כי הקשר הטיפולי שהחל בעקבות מעשיו של הנאשם, ממשיך להתקיים והינו בעל נחיצות רבה לאור ההערכה, כי לנערה צרכים רגשיים, בעלי מאפיינים של פוסט-טראומה, ועל כן נדרשת התערבות טיפולית ייחודית, רציפה ואינטנסיבית. שירות המבחן ציין את התרשמות העו"ס, לפיה, הנערה חווה רגשות מורכבים הכוללים חרדה ופחד מפניו, כעס ופגיעה, ובמקביל תחושות דאגה וחשש לשלומו של הנאשם.

  1. לאור חומרת העבירות שביצע הנאשם, לאור התייחסותו של הנאשם לאחריות מעשיו, לצמצום חומרתם, הישנותם ופגיעתם במתלוננת, וכן לאור הערכתם, כי קיימת רמת מסוכנות להתנהגות סוטה של הנאשם מבחינה מינית, שירות המבחן נמנע מהמלצה בעניינו של הנאשם.

ראיות המאשימה לעונש

  1. מטעם המאשימה העידה הגב' כרמית עזר, עו"ס במחלקה לנער ולנערה. הגב' עזר מסרה בעדותה, כי הקשר עם המתלוננת החל בנובמבר 2006, באמצעות חוקרת הילדים אשר הפנתה את המתלוננת. לדברי הגב' עזר, המתלוננת היתה במצוקה נפשית ומפורקת. כן תיארה הגב' עזר, כי בתחילה בני משפחתה של המתלוננת כעסו עליה, השתלחו והתעמרו בה על כך שהיא חסרת התחשבות והביאה, בתלונתה, לפירוק המשפחה. הגב' עזר תיארה מתלוננת בחרדה גבוהה ביותר, וכן כי הופעלו עליה לחצים כבדים מסבתה, אשת הנאשם, לבטל את התלונה כנגד הנאשם.

מדבריה של הגב' עזר עולה, כי למתלוננת היו רגשות אמביוולנטיים; מחד גיסא, חשה המתלוננת רגשות אשם כבדים לכך ש"גרמה" ו"הביאה" לסבלו של הנאשם, אותו מאוד אהבה, אך מאידך גיסא, חשה המתלוננת פגיעה עמוקה ומעילה באמון וכן פגיעה פיזית כואבת שחוותה, בעקבות מעשיו של הנאשם.

גב' עזר תיארה את השפעת העדות של המתלוננת בבית המשפט כמעוררת את הטראומה מחדש, שכן המתלוננת עלתה על הכיסא ועמדה כפי שעמדה באירוע עצמו.

הגב' עזר העריכה שצפויה בעייתיות בהמשך תפקודה של המתלוננת, היא מתקשה לגייס למידה מסודרת, ומאז המקרה המתלוננת מתראה עם גבר תוקפן מאוד לשם הגנה, ממוקה. גב' עזר סיכמה שהמתלוננת צריכה להירגע והדבר ייעשה ע"י כך שאנשים שפגעו בה לא יהיו בסביבתה לפחות עד שתוכל להגן על עצמה. 

התביעה לא ביקשה בתיק זה תסקיר קורבן והסתפקה במקום זאת בעדותה של הגב' עזר. נראה, כי בדרך כלל, ראוי להסתמך על תסקיר שהוכן ע"י אדם מקצועי שהוכשר והוסמך לכך כדין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ