אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פח 1117/06

גזר דין בתיק פח 1117/06

תאריך פרסום : 21/05/2009 | גרסת הדפסה
פ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1117-06
18/03/2008
בפני השופט:
1. ב. אזולאי - אב"ד
2. נ. זלוצ'ובר
3. צ. צפת


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד עינת אפרתי נהון
הנתבע:
בסרייב ולדימיר
עו"ד נועם בונדר
גזר דין
 1. הנאשם הורשע, לאחר שמיעת ראיות, בהכרעת הדין מיום 6/2/08, בכל העבירות המפורטות בכתב האישום דהיינו, בעבירות של ניסיון לאינוס בנסיבות מחמירות לפי סעיף 345(ב)(2) בנסיבות סעיף 345(א)(1) +25 לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 ובעבירת איומים בניגוד לסעיף 192 לחוק הנ"ל.       
   בהכרעת הדין נקבע, שהמתלוננת י.צ., עובדת זרה, הועסקה כמטפלת באימו הקשישה של הנאשם, בביתה בו מתגורר גם הנאשם. ביום 15/9/06, פנה הנאשם למתלוננת באומרו שהוא רוצה לקיים עימה יחסי מין ושתיגש לחדרו. הנאשם דרש מהמתלוננת לקיים עימו יחסי מין תוך שהוא מנופף בסכין ומאיים בפגיעה בה ובעצמו, הודיע לה, כי יאנוס אותה בכל מקרה, נשאר בתחתוניו, כשהתיישבה על המיטה בחדרו, דחפה למיטה נשכב מעליה, הרים את כותונת הלילה שלה והסיר את תחתוניה עד ברכיה. לאחר מכן, הסיר את תחתוניו עד הברכיים, תוך ניסיונות להחדיר את איבר מינו לאיבר מינה, אך כשל בכך עקב התנגדות המתלוננת ובשל כך שלא הצליח להגיע לזקפה.            
  באשר לעבירת האיומים, נקבע בהכרעת הדין, כי הנאשם איים על המתלוננת שאם לא תסכים לדרישתו לשכב עימו, ישחט אותה ואת עצמו. כל זאת עשה הנאשם כשבידו סכין ועל כן היא נכנסה לחדרו בניגוד לרצונה ועקב האיום. במועד אחר אמר הנאשם למתלוננת שיאנוס אותה מתי שירצה וכשזו הודיעה לו שתפנה לאחיותיו, איים שאם תעשה זאת, ישחט את כולן.          
 1. ב"כ התביעה ביקשה להשית על הנאשם עונש מאסר ממושך, להפעיל את עונש המאסר המותנה התלוי ועומד נגד הנאשם במצטבר וכן לפסוק פיצוי למתלוננת. ב"כ התביעה הדגישה את החומרה הרבה במעשיו הבזויים של הנאשם, בהתנהגותו האלימה לשם סיפוק יצריו וכי רק בשל מאבקה של המתלוננת לא עלה בידו של הנאשם לבצע במתלוננת את זממו. התובעת הוסיפה, כי המדובר בעובדת זרה בודדה בישראל, אשר אינה יודעת את השפה ונמצאת בעמדת חולשה. עוד טענה ב"כ התביעה, כי הנאשם בחר לנהל הוכחות ואילץ את המתלוננת להעיד בבית המשפט בהיותה חשופה לאמירות פוגעניות מצידו של הנאשם במהלך הדיון. ב"כ התביעה, ציינה, כי לנאשם הרשעות קודמות בעבירות אלימות, רכוש והחזקת סכין, וכי הוא ביצע את העבירות  שעה שמאסר מותנה תלוי ועומד נגדו. התובעת הפנתה לחוות דעת פסיכיאטרית שנערכה בעניינו של הנאשם, (ת/10) אשר ממנה עולה, כי הנאשם אינו מפנים את חומרת מעשיו, סובל מהפרעה מנטלית התנהגותית, ומנטייה לאלימות לאורך שנים.
 1. ב"כ הנאשם ביקש לא למצות את הדין עם הנאשם ולתת לנסיבותיו האישיות משקל אשר יבוא לידי ביטוי בעונש שיוטל עליו. ב"כ הנאשם הפנה לנסיבותיו האישיות של הנאשם, מחלתו הנטענת של הנאשם (הסנגור טען שלנאשם יש צהבת - לא הובאו מסמכים), גילו המתקדם, וכן לתאונת הדרכים שעבר בגיל צעיר אשר גרמה לחבלה בראשו. עוד טען הסנגור, כי מבלי להקל ראש בעבירות בהן הורשע הנאשם, יש לקחת בחשבון,  שמדובר בעבירה של ניסיון אינוס וכי עבירת האינוס לא הושלמה.     
  עוד ביקש הסניגור, כי בית המשפט יתחשב בטראומה שחווה הנאשם בעקבות מות אימו, במצבו המשפחתי, התמכרותו לסמים ובכך שהנאשם שהה, בתיק זה, במעצר פרק זמן ארוך של כשנה וחמישה חודשים.  
   אחיו של הנאשם, תיאר את הנאשם כאדם טוב לב, מצפוני,  והביע את תדהמתו ממעשיו של הנאשם. לדבריו, מעשיו של הנאשם, הינם תוצאה של התמכרותו לסמים והטראומה שחווה בצעירותו עקב חבלה בראשו. העד ביקש מבית המשפט לא להחמיר בעונשו של הנאשם תוך שימת דגש על נסיבותיו האישיות של הנאשם.
 1. הנאשם הורשע בעבירה של נסיון לאינוס, כאשר האונס נמנע לא בשל עכבות מוסריות של הנאשם או בשל רחמיו על המתלוננת, אלא עקב התנגדות המתלוננת ואי יכולתו להגיע לזיקפה. על חומרתן של עבירות האינוס כבר נפסק בע"פ 6295/05 אלי וקנין נ' מדינת ישראל, תק-על 2007(1), 914:

"העבירה אותה עבר המערער היא, אכן, חמורה מאד במשמעותה ובהשלכותיה - הן לפרט הנפגע והן לאינטרס הציבורי הכללי (ע"פ 5515/94 בנימין נ' מדינת ישראל, תק-על 95(3) 772). מעשה אינוס כלפי אישה בלא הסכמתה מהווה הפרה גסה וקשה של האוטונומיה שלה על גופה. במיוחד כך, כאשר ישנם פערי כוח משמעותיים בין הגבר לאישה, אשר מנוצלים לרעה, כדי להכניע את רצונה החופשי של האישה, ולדכא את יכולתה להתגונן מפני פגיעה בגופה ובנפשה. המערער ניצל פערי כוחות אלה כאשר הכניע את התנגדותה של המתלוננת, וניצל את הימצאותו בביתה כשהיא לבדה כדי לבצע בה מעשה מיני שהיא לא רצתה בו. המסר בענישה בעבירות אונס צריך להבהיר באורח חד-משמעי לציבור ולפרט כאחד, כי אמצעים קשים וממשיים יינקטו כלפי עברייני מין כאמצעי להילחם בתופעות עבירות המין, ובמיוחד כך בעבירות אינוס, שהן החמורות שבהן, וכי ניצול חולשת הזולת למטרת סיפוק יצרי מין בלא הסכמתו יגרור אחריו ענישה משמעותית."

וכן ראה ע"פ 6730/05 פלוני נ' מדינת ישראל , תק-על 2006(1), 1856:      

                 " מעשה אינוס באישה כרוכה בו רמיסת כבודה כאדם, והוא מלווה בטראומה לזמן ממושך,              
               שלעיתים קרובות משנה את חייה מן הקצה אל הקצה. על כן, קבעה ההלכה הפסוקה כי דינם
               של עבריינים בתחום זה למאסר ממושך, הן כדי לגמול להם על הרעה שעוללו, והן כדי

        להרתיע את הרבים."

 1. מעשיו של הנאשם חמורים. הנאשם ניצל את חולשות המתלוננת ביודעו שהיא עובדת זרה, הנמצאת במדינה זרה לה, אינה דוברת עברית, חוששת לאבד את מקור פרנסתה, ואין מי שיתמוך בה כקורבן לאלימות על רקע מיני. הנאשם דרש באיומים ובכח שהמתלוננת תשמש כלי לסיפוק יצריו המיניים.

על פי תפיסת עולמו של הנאשם, מלבד עיסוקה כמטפלת באימו, המתלוננת הינה קניינו ומחובתה לשרתו ולספק את צרכיו המיניים. למרות התנגדותה של המתלוננת, הנאשם ניסה בדרכים אלימות לכפות את רצונו עליה, תוך שימוש באיומים וכח. הנאשם רמס את כבודה של המתלוננת ופגע בנפשה ובגופה.

 1. חומרה יתרה יש בכך, שהנאשם עשה שימוש בסכין בסמוך מאד לניסיון האונס, תוך שהוא משמיע איומים קשים כלפי המתלוננת, ובשל כך נאלצה המתלוננת, בניגוד לרצונה, לעשות כדבריו ולהיכנס לחדרו.      
  עוד יש להוסיף, את האיומים החוזרים ונשנים של הנאשם, את ההפחדה, ההשתוללויות והצעקות של הנאשם הן כלפי המתלוננת והן כלפי אחותו, על כך שישחט אותן ואת עצמו אם יגישו נגדו תלונה במשטרה.  
  הנאשם השליט אווירת טרור וניצל לרעה את חולשתה של המתלוננת ואת הפחד שלה להתלונן המשטרה על מנת לבצע בה את מעשיו החמורים " .... את לא יהודיה ויאמינו לי ולא לך, בגלל שאני יהודי ואת לא את שום דבר פה" (ראה עמ' 79 שורות 16-17 להכרעת הדין).
התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ