אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פח 1067/06

גזר דין בתיק פח 1067/06

תאריך פרסום : 06/05/2009 | גרסת הדפסה
פ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1067-06
26/03/2008
בפני השופט:
1. ב. אזולאי - אב"ד
2. נ. זלוצ'ובר
3. צ. צפת


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אפרתי נהון
הנתבע:
דווקר איתן
עו"ד יהב
גזר דין
 1. הנאשם הורשע לאחר שמיעת ראיות, בהכרעת הדין מיום 18/6/07, בכל העבירות המפורטות באישום הראשון, דהיינו, בעבירות של מעשה סדום, ניסיון למעשה סדום ומעשה מגונה, עבירות בניגוד לסעיפים 347(ב)+ 345(ב)(3)+ 345(א)(1), 347(ב)+345(ב)(3)+345(א)(1)+25, 348(ב)+345(ב)(3)+345(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977.   
  בנוגע לאישום השני, הנאשם זוכה מחמת הספק מהעבירה של ניסיון אינוס והורשע ביתר עבירות האישום השני, דהיינו, עבירות של תקיפה, מעשה מגונה, עבירות בניגוד לסעיפים 379, 348(א) לחוק העונשין הנ"ל ובעבירה של נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) לפקודת התעבורה [נוסח חדש] התשכ"א-1961.
 1. בהכרעת הדין נקבע, לעניין האישום הראשון, כי ביום 22/4/06 סמוך לשעה 03:15 שוטט
  הנאשם ברחוב באשדוד והבחין במ.ז., ילידת 1980, (להלן: "המתלוננת 1") כשעמדה עם חברתה ברחוב.      
  הנאשם ניגש אליהן ושאל האם יש להן סיגריה והן השיבו בשלילה. הנאשם ארב למתלוננת 1 בכניסה לבניין מגוריה. לאחר שנפרדה מחברתה, ניגש אליה מאחור, חיבקה בכוח, הרים אותה ולקח אותה לפינה בכניסה. המתלוננת 1 צעקה, הנאשם הניח את ידו על פניה ומנע ממנה לצעוק ולנשום. היא ניסתה להרחיק את ידו מעליה, אולם הנאשם החזיק את ידו ואמר לה שרק אם תבטיח לא לצעוק יוריד את ידו. המתלוננת 1 הנהנה מכוון שחששה מהנאשם, אז הנאשם הרחיק את ידו מעליה, דחף אותה לפינה בכניסה לבניין, עיקם את ידה לאחור בכוח ואיים שיפגע בה באומרו שאם תתנגד הוא יהיה אלים יותר. הנאשם הפשיט את מכנסיה ותחתוניה של המתלוננת 1, פתח את מכנסיו, שלף את איבר מינו והצמידו למתלוננת מאחור באומרו שהוא יחדיר את איבר מינו לפי הטבעת שלה. המתלוננת 1, בשל חששה מהנאשם, שיקרה ואמרה לו, כי יש לה פטרייה וזאת על מנת לשכנעו לחדול ממעשיו. הנאשם סובב את המתלוננת 1 לכיוונו ודרש להחדיר את איבר מינו לפיה. אחר כך, דחף הנאשם את המתלוננת 1 עד שעמדה על ברכיה, לחץ על כתפיה לעבר איבר מינו, התיר לה להרים את מכנסיה, אולם הפשיט אותה מחולצתה וחזייתה, מישש את חזה ודרש ממנה לא להתנגד למעשיו. הנאשם דחף את המתלוננת 1 בכוח לעבר איבר מינו ודחף את איבר מינו לתוך פיה של המתלוננת 1 מספר פעמים. המתלוננת 1 ביקשה מהנאשם, כי יחדל פן תקיא, אז הנאשם סטר למתלוננת 1, הרים אותה, עיקם את ידה לאחור בכוח, אמר לה שיחדיר את איבר מינו לפי הטבעת שלה וניסה שוב להפשיל את מכנסיה. לאחר מכן, חדל הנאשם ואמר למתלוננת 1 שהוא מצטער ונס מן המקום. כתוצאה ממעשים אלו, נגרמו למתלוננת 1 חבלות ושפשופים בפניה ובידה השמאלית.

בנוגע לאישום השני, הנאשם הודה בביצוע העבירות המיוחסות לו באישום השני רק בעבירת תקיפה, והכחיש שהחליט לתקוף את המתלוננת 2 כדי לבצע בה עבירות מין.

בהכרעת הדין נקבע, כי הנאשם ביום 22/5/06 סמוך לשעה 03:00 שוטט ברחוב באשדוד, לאחר ששתה משקאות אלכוהוליים רבים. שוטרים שהוזמנו למקום, הזהירו את הנאשם להתרחק מהמקום, בתגובה הלך הנאשם לעבר רכב מסוג סקודה, והחל לנהוג בו, זאת עשה על אף שבדמו ריכוז אלכוהול של 525 מיקרוגרם בליטר אחד של אוויר נשוף. הנאשם הובא לתחנת המשטרה ובסמוך לאחר מכן שוחרר.           
סמוך לשעה 06:00 שוב שוטט הנאשם ברחוב באשדוד והבחין בא.ס., ילידת 1951 (להלן: "המתלוננת 2") שעמדה בתחנת האוטובוס. הנאשם התקרב מאחור למתלוננת 2, דחף את ידו בין רגליה ואחז במפשעתה של המתלוננת 2. עם ידו השנייה אחז בעורפה תוך שהוא מנסה לדחוף אותה ולהפילה ארצה. המתלוננת 2 הסתובבה לעבר הנאשם, אז הנאשם סטר לה על פניה ועל אוזנה מספר פעמים. המתלוננת 2 ניסתה להתחמק מהנאשם, אולם הנאשם המשיך להכותה. לאחר מכן, התרחק הנאשם מהמתלוננת 2 וברח.      
הנאשם זוכה מחמת הספק, מעבירת ניסיון אינוס והורשע ביתר העבירות כפי שפורטו לעיל.

 1. שירות המבחן הגיש תסקיר בעניינו של הנאשם ממנו עולה, כי הנאשם, רווק בן 20. טרם מעצרו התגורר בבית הוריו באשדוד. לדבריו, סיים 12 שנות לימוד עם תעודת בגרות חלקית. שירות המבחן התרשם, כי הנאשם גדל במשפחה שלא הציבה לו גבולות ואף מיעטה להתערב בחייו ובמעשיו של הנאשם. הנאשם עבד באופן ארעי.כבר בגיל צעיר הוא התמכר לקנביס, אלכוהול וחומרים פסיכואקטיביים נוספים וניהל אורח חיים התמכרותי ושולי ללא מסגרת וסדר יום. עוד עולה מהתסקיר, כי הנאשם תאר תפקוד מיני תקין ושלל בעיה בתחום המיני וצורך טיפולי בתחום זה. לדבריו עבר תקיפה במסגרת מעצרו והועבר תא.

הנאשם לא לקח אחריות על מעשיו באישום הראשון לטענתו העובדות והעבירות בהן הורשע הינן עלילה.

בנוגע לאישום השני, הגם ששירות המבחן הסביר לנאשם היטב, כי הורשע במעשה מגונה וזו עבירת מין, הנאשם טען שביחס למתלוננת 2 ביצע תקיפה בלבד, תוך שהכחיש שביצע מעשה מגונה, וטען, כי כל עבירות המין נגדו בוטלו.

שירות המבחן התרשם, כי הנאשם מתקשה לקחת אחריות על התנהגותו המינית בשל הבושה והסטיגמה הכרוכים בהודאה במעשים אלו ובשל הפער בין תפיסתו את עצמו כחיובי ונורמטיבי לבין ההתנהגות המינית הבעייתית והחמורה בגינה הורשע. הנאשם מכחיש את התנהגותו המינית ואינו מגלה אמפטיה לקורבנותיו.

לאור העובדה שהנאשם לא לוקח אחריות למעשיו, שולל בעייתיות ונזקקות טיפולית בתחום המיני, שירות המבחן נמנע מהמלצה בעניינו של הנאשם.

 1. ב"כ התביעה ביקשה מבית המשפט להשית על הנאשם עונש מאסר ממושך  בגין כל אחד מהאישומים במצטבר ובנוסף מבוקש להשית מאסר על תנאי ותשלום פיצוי כספי למתלוננות. כן עתרה התביעה לפסול את רישיונו של הנאשם בהתאם לסעיף 39א' לפקודת התעבורה.

התובעת הדגישה בטיעוניה, את חומרת המעשים, את הטראומה הנפשית הקשה שנגרמה למתלוננות, את האינטרס הציבורי המחייב הרתעה ושמירה על בטחונן של נערות המהלכות ברחובה של עיר. כמו כן, ציינה ב"כ התביעה, כי מעשה הסדום והמעשים המגונים שביצע הנאשם הינם בבחינת "אונס בשדה", שכן הנאשם לא הכיר את קורבנותיו טרם ביצוע המעשה. מעשיו של הנאשם בנסיבות אלו, מלמדים על מסוכנותו, ועל כן יש להחמיר עימו את הענישה. עוד הוסיפה, כי על מסוכנותו של הנאשם ניתן ללמוד, הן מתסקיר שירות המבחן, והן מהכחשתו את העבירות עד היום.  ב"כ התביעה ציינה, כי הנאשם בחר להמשיך בניהולו של הליך ההוכחות בתיק זה והמתלוננת 1 נאלצה להעיד בבית משפט, תוך שניכרים בה סימני הפחד.     

 1. ב"כ הנאשם, ביקשה מבית המשפט שלא להטיל על הנאשם עונש מאסר ממושך. לדבריה,  על-אף החומרה באישום השני הרי שמעשים אלה מצויים ברף ענישה נמוך בהרבה מן המקובל בעבירות מין אחרות, דוגמת עבירות האינוס ומעשה הסדום, וגם לכך יש ליתן ביטוי בגזר הדין. עוד הוסיפה, כי המתלוננות בתיק לא העידו על האירוע עצמו ועל כן נחסכו מהן עוגמת נפש והחקירות הפולשניות בבית המשפט. ב"כ הנאשם ביקשה לקחת בחשבון את נסיבותיו האישיות, העדר עבר פלילי את גילו הצעיר, את קשייו המשפחתיים את התמכרותו הקשה לסמים כבר מגיל צעיר. עוד הדגישה ב"כ הנאשם את פרק הזמן בו נתון הנאשם במעצר ובתקופה זו לא הסתבך הנאשם בעבירות אלימות כלשהן. ב"כ הנאשם טענה, כי תסקיר שירות המבחן קצר, אינו ממצה, לא כלל מפגש עם ההורים וגם לא כלל את גמילתו של הנאשם מהתמכרותו לסמים בתקופת מעצרו. עוד טוענת ב"כ הנאשם, כי בנסיבות העניין יש ליתן עדיפות לפן השיקומי של הנאשם על פני הפן ההרתעתי, בהתבסס על חוות הדעת של המומחית, רוני בן צור, אשר קבעה, כי רמת המסוכנות של הנאשם הינה בינונית עד נמוכה וכי ישנה אפשרות שהנאשם יעבור הליך שיקומי ויחזור למוטב.      
   

6.    הפסיקה קבעה אמות מידה ושיקולים לענישה:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ