אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פח 1065/08

גזר דין בתיק פח 1065/08

תאריך פרסום : 09/10/2012 | גרסת הדפסה
פ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1065-08
12/07/2012
בפני השופט:
1. ר. יפה-כ"ץ אב"ד - ס. הנשיא
2. א. ואגו
3. י. צלקובניק


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד מורן גז
הנתבע:
פהמי אבו צאלח
עו"ד ניזאר עבוד
גזר דין

השופט י. צלקובניק:

הנאשם, יליד 1987, תושב בית חנון בעזה, הורשע, לאחר שמיעת הוכחות, בארבעה עשר אישומים, שעניינם עבירות נגד הביטחון; עיקרם במהלך פעילותו של הנאשם במסגרת ארגון החזית העממית. הנאשם זוכה ממקצת העבירות, על פי המפורט בהכרעת הדין. 

על פי הממצאים שנקבעו, בעניין האישום הראשון, הצטרף הנאשם, במהלך שנת 2001, כפעיל בחוליה צבאית של ארגון החזית העממית, שהוכרז כארגון טרור, ובתחילת שנת 2002 גוייס לארגון באופן רשמי, על ידי האחראי עליו בארגון. הנאשם הורשע לפיכך, בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, לפי סעיף 114(א)  לחוק העונשין, התשל"ז- 1977 (להלן: החוק), וחברות בהתאחדות בלתי מותרת, לפי סעיף 85(1)(א) לתקנות ההגנה (שעת חירום) 1945.

            במועדים לא ידועים, בשנים 2003-2001, בשישה אירועים נפרדים, ביצע הנאשם תצפיות מאזור ביתו, בשעה שחברי חולייתו, ביניהם אביו, ביצעו ירי לעבר כוחות צה"ל, באמצעות רובה צלפים, מהפרדסים הממוקמים בסמוך לגבול עם ישראל; באחד המקרים, במועד שאינו ידוע, במהלך שנת 2002, ביצעו חברי החוליה ירי לכיוון חייל צה"ל שעמד סמוך

לטנק, והחייל נראה נופל, אם כי אין כל ראיות לכך שנפגע. נוכח האמור, הורשע הנאשם בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, לפי סעיף 85(1)(א) לתקנות, וניסיון לרצח (6 עבירות), לפי סעיף 305(1) לחוק. הנאשם זוכה מעבירות של קשירת קשר לפשע, עבירות נשק (החזקת נשק) ו- (נשיאת נשק) (אישום שני).     

            במועד שאינו ידוע, בשנת 2003, קשר הנאשם קשר עם חברי החוליה להניח מטעני נפץ שנועדו לגרום למותם של חיילי צה"ל; הנאשם אסף גולות ברזל מגלגלים של כלי רכב, לצורך הרכבתן במטעני חבלה, על ידי אחד מחברי החוליה.

בשלוש הזדמנויות שונות, קיבלו לידיהם הנאשם ואביו מחבר החוליה, מטען נפץ במשקל 40 ק"ג; בפעם הראשונה, ערכו ניסוי במטען לשם בדיקת דרך הפעלתו; בפעם השנייה הניחוהו הנאשם ואביו, בפרדס, לצורך הפעלתו נגד הצבא; הנאשם תצפת על האזור בו הונח המטען במשך כשבוע ימים, ומשלא עברו כוחות צה"ל במקום, ובשל ליקוי במטען, החזירוהו לידי חבר החוליה, לצורך החלפתו; בפעם השלישית, הניחו הנאשם ואביו את המטען, במקום מרכזי יותר, ובעת שסברו כי מגיע למקום כוח צבאי, הפעילו את המטען, אולם הפעולה לא צלחה.

הנאשם הורשע בגין המעשים המתוארים, בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, לפי סעיף 85(1)(א) לתקנות; קשירת קשר לפשע, לפי סעיף 499(א)(1) לחוק; אימונים צבאיים אסורים, לפי סעיף 143(ב) לחוק, עבירות נשק (החזקת נשק), לפי סעיף 144(א) לחוק; עבירות נשק (נשיאת נשק), לפי סעיף 144(ב) לחוק; סיוע לעבירות נשק (ייצור נשק), לפי סעיף 144(ב2) בצירוף סעיף 32 לחוק, ניסיון לרצח (2 עבירות), לפי סעיף 305(1) לחוק. הנאשם זוכה מעבירה אחת של ניסיון לרצח (אישום שלישי).

            בחודש יוני 2003, משחו הנאשם ואביו בזפת ארגז לאחסון טילים, שקיבלו לידיהם מחברי החוליה, והטמינו אותו בשטח אדמה הסמוך לביתם. לפיכך, הורשע הנאשם, בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, לפי סעיף 85(1)(א) לתקנות, ואספקת אמצעים לפשע, לפי סעיף 498(א) לחוק (אישום רביעי).

            במועדים לא ידועים, בין השנים 2003-2001, בשבעה אירועים נפרדים, ירו חברי החוליה פצצות מרגמה לעבר תחומי מדינת ישראל. הנאשם סייע בחיזוק בסיסי המרגמות, ביצע תצפיות אל אזור הירי, והעביר דיווחים לחברי החוליה על תנועות חשודות באזור. בעקבות כך, הורשע הנאשם בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לפשע, ניסיון לרצח (7 עבירות), עבירות נשק (החזקת נשק), עבירות נשק (נשיאת נשק) (אישום חמישי).

      בשנת 2003, במסגרת קשר לביצוע ירי טילי "צומוד" לעבר ישראל, הסתירו הנאשם ואביו שישה טילי "צומוד" ומשגרי טילים, בארגז אותו הטמינו באדמה, במקום מסתור. לאחר מכן, בשתי הזדמנויות, שיגרו השניים ארבעה טילי "צומוד"- שני טילים בכל פעם - לעבר העיר

שדרות. שני הטילים הנותרים הועברו על ידי אביו של הנאשם לחברי החוליה, לצורך שיגורם ממקום אחר. נוכח האמור, הורשע הנאשם בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון לרצח (2 עבירות), קשירת קשר לפשע, עבירות נשק (החזקת נשק), עבירות נשק (נשיאת נשק) (אישום שישי).

      בשנת 2002, שיגר הנאשם עם חברי החוליה, ארבעה טילי "צומוד", באורך מטר וחצי, המחוברים לחוט ומתג הפעלה, שהובאו על ידי חברי החוליה לביתו והועברו לאחד הפרדסים הסמוכים. הנאשם לחץ על מתג ההפעלה, בעוד אביו מצלם את השיגור. שלושה מבין הטילים שוגרו לעבר ישראל, והטיל הרביעי, ששיגורו לא צלח, פגע בחומת ביתו של הנאשם. נוכח האמור, הורשע הנאשם בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון לרצח, קשירת קשר לפשע, עבירות נשק (החזקת נשק), עבירות נשק (נשיאת נשק) (אישום שביעי).

      בשנת 2002, שיגרו חברי החוליה לעבר ישראל, שני טילי "צומוד", שהובאו לבית הנאשם והועברו לפרדס, שם הוצבו על משגרים. לבקשת חבר החוליה, הלך הנאשם לפרדס לאחר השיגור, ולקח משם את חצובות הטיל, אותן החביא ליד גדר הפרדס. בעקבות כך, הורשע הנאשם בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, עבירות נשק (החזקת נשק), ועבירות נשק (נשיאת נשק). הנאשם זוכה מעבירות של ניסיון לרצח וקשירת קשר לפשע (אישום שמיני).

      במועד לא ידוע, בין השנים 2003-2002, הביא הנאשם לחברי החוליה משגר טילים שהחביא בביתו, לצורך שיגור. חברי החוליה חיברו את הטיל למנגנון השהיה, בפרדס באזור, והנאשם תצפת ליד ביתו, כדי לודא כי איש אינו מתקרב למקום. לאחר השיגור, נטל הנאשם את חצובת הטיל ממקומה, והחביאה. בגין כך, הורשע הנאשם בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון לרצח, קשירת קשר לפשע, עבירות נשק (החזקת נשק), עבירות נשק (נשיאת נשק) (אישום תשיעי).

      בין השנים 2004-2003, בעת ביקור גנרל אמריקני באזור, הציבו חברי החוליה שני טילי "צומוד" בפרדס באיזור, וכיוונו אותם לעבר הנגב. הנאשם ואביו לחצו על מתגי ההפעלה; אחד הטילים נפל בשטח ישראל, סמוך לגדר הגבול, והטיל האחר סטה לכיוון מערב, ושב למקום השיגור. נוכח האמור, הורשע הנאשם בעבירות של פעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ניסיון לרצח, קשירת קשר לפשע, עבירות נשק (החזקת נשק), עבירות נשק (נשיאת נשק) (אישום עשירי).

      בחודש יוני 2007, ערך הנאשם תצפיות על תנועות כוחות צה"ל באזור, ודיווח על כך לפעילים בארגון החמאס. כמו כן, ביקש מאחיו, צלאח, פעיל בארגון החמאס, שיעביר אף הוא דיווח בעניין זה. הנאשם הורשע בגין המעשים המתוארים, בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, לפי סעיף 114(א) לחוק; מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, לפי סעיף 111

(חלופה שלישית) לחוק; קשירת קשר למסירת ידיעה לאויב שעלולה להיות לו לתועלת ובכדי לפגוע בביטחון המדינה, לפי סעיף 92 בצירוף סעיף 111 (חלופה שלישית) לחוק; קשירת קשר לפשע, לפי סעיף 499(א)(1) לחוק. (אישום אחד עשר).

      סמוך לחודש יוני 2007, תצפת הנאשם ליד פרדס, סמוך לביתו, בעת שפעילי החמאס הניחו במקום שני מטעני חבלה, שיועדו לשימוש נגד כוחות צה"ל. לאחר זמן, בעקבות חששות של מקורביו, דרש הנאשם מהפעילים לסלק את המטענים מהמקום, ומשאלה לא נענו, חתך, על דעת עצמו, את הכבל המקשר בין המטענים לבין מכשיר טלפון נייד, שהיה אמור להפעיל את המטענים. בעקבות כך, הורשע הנאשם בעבירות של סיוע לניסיון לרצח ומגע עם סוכן חוץ. הנאשם זוכה מעבירות של קשירת קשר לפשע, עבירות נשק (החזקת נשק), עבירות נשק (הובלת נשק). (אישום שנים עשר).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ