אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פח 1044/05

גזר דין בתיק פח 1044/05

תאריך פרסום : 23/08/2006 | גרסת הדפסה
פ"ח
בית המשפט המחוזי בתל אביב
1044-05
24/05/2006
בפני השופט:
1. ס' רוטלוי - אב"ד
2. ע' סלומון צ'רניאק
3. ד"ר ק' ורדי


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד נוריאלי
עו"ד הבדלי
הנתבע:
בנאי ננה
עו"ד באומן
גזר דין

חל בזאת איסור פרסום בדבר שמות המתלוננות או כל פרט מזהה אחר

השופטת סביונה רוטלוי - אב"ד

1.         זוהי פרשה מזעזעת ומכוערת, שבה מעורבת הנאשמת שלפנינו ולטענת המאשימה, נאשם נוסף שמשפטו טרם הסתיים, והדיון בעניינו הופרד ביום 19 בפברואר 2006 (להלן: "האחר").

בפרשה זו התפתו מספר מתלוננות בין השנים 2001 ל- 2005, לקבל "טיפולים" מיסטיים, זאת בעקבות מודעות באמצעי התקשורת והאינטרנט, שהציגו את הנאשמת והאחר כבעלי יכולות להשיב אהבות נכזבות ולהסיר כישופים.

הנאשמת קשרה קשר עם האחר, כך על פי הנטען בכתב האישום, להונות את אותן מתלוננות, תוך ניצול מצוקתן הנפשית והרגשית, תוך הפחדתן, הכל במטרה לקבל במרמה סכומי כסף ניכרים, תכשיטים ורכוש אחר.

המתלוננות שילמו כספים ומסרו רכוש, שנועד, כביכול, לממן את אותם טיפולים, כישופים והכנת קמעות, כאשר בפועל שימש הכסף למטרות אישיות.

במקרה אחד, אף סייעה הנאשמת לאחר, כך על פי הודאתה, לאנוס מתלוננת ולבצע בה מעשה מגונה.

2.         הנאשמת הודתה בעובדות כתב האישום המתוקן, אשר כלל לגביה ששה פרטי אישום, שעובדותיהם יתוארו להלן בקצרה:

2.1        באישום הראשון, במהלך שלושה חודשים, בין אוקטובר לדצמבר 2001, ניצלה הנאשמת את מצוקתה של מתלוננת, אישה צעירה, אשר ביקשה מהנאשמת שתקרא את מזלה בקלפים. הנאשמת הודיעה למתלוננת כי מוטל עליה כישוף המונע ממנה להינשא ואף פוגע בהוריה, וכך במהלך אותם חודשים הודיעה לה הנאשמת שוב ושוב, כי המצב מחמיר ונדרש יותר כסף על מנת לשפרו, קבלה הנאשמת סכום של כ- 39,500 ש"ח וכן תכשיטים. חרף מצוקתה של המתלוננת ותחנוניה, כי אינה יכולה לממן את עלות ה"טיפולים" נקטה הנאשמת כלפי המתלוננת באיומים והטילה עליה אימה.

בפרט אישום זה הורשעה הנאשמת בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 415 סיפא לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין"); עושק - עבירה על סעיף 431(1) לחוק העונשין; סחיטה באיומים - עבירה על סעיף 428 סיפא לחוק העונשין; קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה על סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין.

2.2        בפרט האישום השני מעורבת מתלוננת, אשה צעירה אשר פנתה לנאשמת עקב אהבה נכזבת וסיכמה על תשלום בסך 500 ש"ח.

תשלום זה תפח בתוך כחודשיים לסכום של 23,700 ש"ח אשר נדרש בתואנות של הסרת כישוף מהמתלוננת על תשלום נזקים לנאשמת, שנגרמו, כביכול, על ידי המתלוננת, בין השאר, במערכת הסטריאו בדירתה. הגדילה לעשות הנאשמת, שכאשר סרבה המתלוננת להוסיף להיות בטיפולה, הציגה בפניה הנאשמת מצג כוזב כאילו בני הזוג, שביניהם רצתה המתלוננת להפריד, פנו אליה לטיפול, ומאוחר יותר, משאמרה לה המתלוננת, כי בכוונתה להתלונן במשטרה, איימה הנאשמת עליה, כי תגלה לבני הזוג על אודות בקשת המתלוננת לקבלת טיפול ואף איימה לאחר מכן על חברה של המתלוננת כי תיפגע בו ובמתלוננת.

בפרט אישום זה הורשעה הנאשמת בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות - עבירה על סעיף 415 לחוק העונשין; עושק - עבירה על סעיף 431(1) לחוק; סחיטה באיומים - עבירה על סעיף 428 סיפא לחוק העונשין; קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה על סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין; איומים - עבירה על סעיף 192 לחוק העונשין.

2.3        פרט האישום השלישי הוא החמור מבין פרטי האישום, שכן הוא מתייחס למתלוננת אשר סבלה מהפרעה נפשית והיתה במובנים רבים חסרת ישע.

גם מתלוננת זו הגיעה לנאשמת בעקבות אהבה לא ממומשת. מאחר שהיתה זו מתלוננת תלותית ונואשת ובעלת הפרעה נפשית, היא נוצלה בצורה מחפירה במשך כשנתיים, בין 2002 ליולי 2004, במהלכן, באמצעות מצגים כוזבים, ניתוקה מהוריה ומאחותה, איומים והפחדות, קיבלה הנאשמת תכשיטים רבים, 200 שיקים בסכום כולל של 340,000 ש"ח, שנמסרו לחנויות שונות בידיעה שהשיקים יחוללו כיוון שחשבונה של המתלוננת מוגבל ולאחר מכן חוייבה המתלוננת לפורעם. הגדילה הנאשמת לעשות שעה שבתיחכום רב הוחתמה המתלוננת על הסכם "חיים משותפים" עם האחר ועל הסכם מתנה לפיו יועברו כל זכויותיה בדירת מגוריה לידי האחר.

לא זו אף זו, במסווה של "טיהור" גופה של המתלוננת נאמר על ידי הנאשמת למתלוננת שעליה לרשום כתובות בשפה המצרית על גופה הערום של המתלוננת, עובר לקיום יחסי מין עם האחר וליטול זרע מהאחר בעת קיום יחסי המין עמו ולמהול אותו בנוזל גופה של המתלוננת. המעשים המיניים ע"י האחר כללו, בין היתר, החדרת ויברטורים ואצבעות לאיבר מינה של המתלוננת כאשר הנאשמת מסייעת לאחר במעשים אלה באמצעות מצגי שווא, כנאמר לעיל, ואף מצלמת אותם.

הנאשמת הורשעה בפרט אישום זה בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות - עבירה על סעיף 415 סיפא לחוק העונשין; עושק - עבירה על סעיף 431(1) לחוק העונשין; סחיטה באיומים - עבירה על סעיף 428 סיפא לחוק העונשין; קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה על סעיף 499(א)(1) לחוק; סיוע לאינוס - עבירה על סעיף 345(א)(2) ביחד עם סעיף 31 לחוק העונשין; סיוע לביצוע מעשה מגונה - עבירה על סעיף 348(א) לחוק בנסיבות סעיף 345(א)(2) ביחד עם סעיף 31 לחוק.

2.4        באישום הרביעי, שהתרחש בשנת 2004,  קיבלה הנאשמת את המתלוננת בדירתה של המתלוננת באישום השלישי לצורך קריאה בקלפים עקב אהבה נכזבת. המתלוננת נדרשה לרכוש זהב לצורך התכתו ליצירת קמעות וקבורתם בקברי בתולות בבתי עלמין, נגבה ממנה סכום של 1,200 ש"ח  במזומן ולאחר מכן הובלה המתלוננת לחנות תכשיטים ברמת גן וחוייבה לרכוש תכשיטים ובעת ששבה לדירה עם האחר, הוחתמה המתלוננת על מסמך, שנרשם בידי הנאשמת, ובו פירוט התשלומים בסך 25,000 ש"ח עבור "העבודה, זוגיות וקבילה, מרצונה וללא איום".  הנאשמת קיבלה 8 שיקים מהמתלוננת בהם לא נרשם שם המוטב על פי הוראתה.

בסה"כ נתקבל מהמתלוננת סכום של 46,000 ש"ח ותכשיטים בשווי 19,500 ש"ח.

בפרט אישום זה מיוחסות לנאשמת עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות - עבירה לפי סעיף 415 סיפא לחוק העונשין; עושק - עבירה על סעיף 431(1) לחוק העונשין; סחיטה באיומים - עבירה על סעיף 428 סיפא לחוק העונשין; קשירת קשר לביצוע פשע - עבירה על סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ