אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פח 1041/07

גזר דין בתיק פח 1041/07

תאריך פרסום : 20/05/2009 | גרסת הדפסה
פ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1041-07
16/01/2008
בפני השופט:
1. ר. אבידע
2. ח. סלוטקי
3. א. יעקב


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד גז מורן
הנתבע:
זוייב אולג
עו"ד אורינוב תומר
גזר דין

1.                   הנאשם הורשע על פי הודאתו בביצוע העבירות הבאות: סיוע להבאת אדם לידי עיסוק בזנות בנסיבות מחמירות - עבירה לפי סעיף 202 + 203(א) + 31 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "החוק"); סרסרות למעשי זנות- עבירה לפי סעיף 199 (א)(1) +(ב) לחוק; תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיף 380 + 382(א) לחוק; הלנת שב"ח- עבירה לפי סעיף 12א(א) לחוק הכניסה לישראל, התשי"ב-1952.

הודאת הנאשם באה בעקבות הסדר טיעון שבמסגרתו תוקן כתב האישום. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה לעניין העונש.

2.                   כתב האישום המתוקן מגולל את סיפור הברחת המתלוננת ונשים נוספות מאוקראינה לישראל, לצורך העסקתן בזנות. מהעובדות המתוארות בכתב האישום המתוקן עולה כי המתלוננת ואחת בשם "ילנה" הובאו לישראל שלא כדין דרך גבול מצרים. בישראל פגשו השתיים את שמשון שלומוב (להלן: "שמשון") אשר הציג את עצמו בפניהן כ"בעל הבית" שקנה אותן והסביר להן שעליהן לעשות את כל אשר יורה להן. שמשון שיכן את המתלוננת וילנה בבתי מלון ובדירות שונות באילת והסביר להן שעליהן לקיים יחסי מין תמורת תשלום עם לקוחות שיזמינו את שירותיהן. הוא הנחה אותן כיצד לנהוג עם הלקוחות והורה להן לגבות תשלום שבין 200 ל-300 ש"ח מכל לקוח. שמשון פרסם מודעות המציעות את שירותי הזנות, בשבועון המתפרסם באילת, תחת הכותרת "מסאז'", הוא קיבל את ההזמנות הטלפוניות ושלח את המתלוננת וילנה אל הלקוחות לשם קיום יחסי מין תמורת תשלום. המתלוננת וילנה קיימו יחסי מין עם 13 עד 20 לקוחות מידי יום.

במהלך חודש ינואר 2006 נתפסה ילנה על ידי המשטרה וגורשה מן הארץ. שמשון המשיך להעסיק את המתלוננת בזנות ובמהלך חודש אפריל 2006 העסיק אזרחית אוקראינית נוספת בשם "נסטסיה".

החל מחודש דצמבר 2005, או בסמוך לכך, הנאשם סייע לשמשון להביא את המתלוננת ואת נסטסיה לידי עיסוק בזנות, בכך שהנאשם קיבל את ההזמנות הטלפוניות ושלח את המתלוננת ואת נסטסיה אל הלקוחות לשם מתן שירותי מין בתשלום. במהלך התקופה האמורה התגורר הנאשם במלון "פאלאס" באילת. בחלק מהזמן המתלוננת ונסטסיה התגוררו עמו באותו חדר ונאסר על המתלוננת לצאת מחדר המלון אלא באישור או בליווי של הנאשם או של שמשון. הנאשם התפרנס מהאתנן שקיבלו המתלוננת ונסטסיה מלקוחותיהן.

בתאריך 18/09/06, או בסמוך לכך, התפתח סכסוך כספי בין המתלוננת לשמשון במהלכו טענה המתלוננת ששמשון לקח ממנה סכום של 3,000$ ואם לא ישיב לה את כספה היא תפנה למשטרה. בתגובה, שמשון והנאשם תקפו את המתלוננת והכו אותה. שמשון תפס בחוזקה בשיער ראשה, זרק אותה על הרצפה, בעט בחוזקה בפניה, בידיה, בגבה ובכל חלקי גופה, כשהנאשם מחזיק את המתלוננת בידיה, לופת ידיו סביב צווארה ומכה אותה אף הוא.

כתוצאה ממעשי הנאשם ושמשון נגרמו למתלוננת חבלות של ממש בגופה.

מיד לאחר מכן, שמשון אפשר למתלוננת, לבקשתה, להתגורר במשך מספר ימים בחדרו של פקיד הקבלה במלון, כשהוא מזהיר אותה לבל תצא מן החדר. המתלוננת שהתה בחדרו של פקיד הקבלה והיתה נעולה בתוכו במשך שישה ימים, עד שלבסוף הצליחה להימלט.

3.                   שירות המבחן ערך תסקיר אודות הנאשם ממנו עולה, כי הנאשם, רווק בן 29, עלה ארצה לבדו מברית המועצות בשנת 1995. אביו נפטר ואמו ואחיו מתגוררים בברית המועצות. לאחר עלייתו ארצה, סיים את לימודיו התיכוניים ושירת שירות צבאי חלקי. הנאשם סיפר כי בתקופת שירותו הצבאי החל לצרוך סמים ובשנה שקדמה למעצרו אף החל להשתמש בקוקאין. לדבריו, לאחר מעצרו החליט להפסיק את השימוש בסמים ועל פי תפיסתו הוא אינו זקוק לטיפול גמילה. לאחר שחרורו מצה"ל הנאשם עבר להתגורר באילת, עבד בעבודות מזדמנות ובתקופה שקדמה לאירועים המתוארים בכתב האישום עסק בסרסרות וסחר בנשים.

שירות המבחן התרשם כי הנאשם התקשה להתמודד עם חבלי הקליטה בארץ, בייחוד לנוכח העדר תמיכה כלכלית ונפשית של משפחתו. מאז, התחזק אצלו הצורך בהישרדות והוא החל לגבש דפוסי פעולה עבריינים.

בהתייחסו לעבירות המתוארות בכתב האישום, הנאשם לקח אחריות מלאה על ביצוען ונראה כי הוא מכיר בחומרת מעשיו. באשר לעיסוק בסרסרות הציג עמדה אמביוולנטית: מחד טען שמדובר בנשים שבחרו לעסוק בזנות ומאידך ביטא אמפטיה מסוימת לסבלן. שירות המבחן התרשם שהתייחסותו לעיסוק בסרסרות היא עניינית ונטולת רגשות, גם אם בשוליים היה ביטוי מסוים של אמפטיה.

באשר להתנהגותו כלפי המתלוננת, הנאשם הודה שנהג כלפיה באלימות קשה ואף טען שתקף אותה לבדו, ללא שמשון, בניגוד למתואר בכתב האישום.

להערכת שירות המבחן הנאשם התקשה מגיל צעיר לגבש גבולות פנימים וחיצוניים להתנהגותו וניהל את חייו על פי ערכיה של החברה השולית מתוך תפיסת עולם וחווית הישרדות. במהלך מעצרו הנוכחי, הנאשם גייס את כוחותיו ושיתף בכנות את גורמי המבחן בחלקים הבעייתיים שבאישיותו והתנהגותו. שירות המבחן התרשם מיכולתו של הנאשם להכיר בחומרת מעשיו ולקחת אחריות עליהם, יכולת אשר בוודאי תסייע בשיקומו בעתיד. עם זאת, נראה היה כי עמדותיו נובעות מן המחיר שהוא נאלץ לשלם עקב ההליך המשפטי המתנהל נגדו ופחות מתוך היבט ערכי הקשור להתנהגותו.

הומלץ להטיל על הנאשם עונש מאסר מוחשי על מנת לסייע לו בהצבת גבולות להתנהגותו.

בעברו של הנאשם שתי הרשעות קודמות, בבית דין צבאי מחוזי, בעבירת עריקות והחזקת סמים מסוכנים לשימוש עצמי.

4.                   במסגרת הטיעונים לעונש הדגיש ב"כ המאשימה את חומרת העבירות בהן הורשע הנאשם. הנאשם אמנם לא נטל חלק בקשר להבאת המתלוננת מחו"ל, אולם חלקו מתחיל בעת שהמתלוננת הגיעה לארץ. הוא סייע לשמשון בהעסקת המתלוננת בזנות, ואת עבירות האלימות והסרסרות ביצע במלואן.

המתלוננת הוחזקה בכוח, תוך שימוש באלימות קשה, והוכרחה לקיים יחסי מין עם 13-20 לקוחות ביום. בחלק מן הזמן היא אולצה לעבוד ללא תמורה, על מנת להשיב את הוצאות הבאתה ארצה. כל אותה עת המתלוננת היתה כלואה בידי הנאשם ושמשון, שלא כדין. מדובר בניצול מחפיר ובתופעה מבישה שיש לגדוע אותה באמצעות ענישה מחמירה.

האלימות אשר הופעלה כלפי המתלוננת היא אלימות קשה שהותירה בה חבלות של ממש. מן התסקיר ניתן ללמוד כי לעניין זה הנאשם נוטל על עצמו אחריות רבה מזו המיוחסת לו בכתב האישום. לטענת ב"כ המאשימה הדבר מצביע על נורמות עברייניות של הנאשם המחפה על שותפו בכל מחיר.

ב"כ המאשימה הדגיש, כי על פי התסקיר, הבעת הצער מצד הנאשם נובעת מן המחיר שהוא עלול לשלם בשל מעשיו ופחות בשל אמפטיה כלפי קורבן העבירה, על אף שהביע מידה מסוימת של אמפטיה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ