אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פח 1028/05

גזר דין בתיק פח 1028/05

תאריך פרסום : 17/08/2006 | גרסת הדפסה
פ"ח
בית המשפט המחוזי בתל אביב
1028-05
30/05/2006
בפני השופט:
1. אברהם טל - אב"ד
2. י' אמסטרדם
3. ר' לבהר שרון


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אימן בן עבדל רחמן נאצר
גזר דין

1.         הנאשם, יליד 1980 ותושב אזור רצועת עזה, אשר שהה ועבד בישראל שלא כדין, הורשע לאחר שמיעת ראיות בביצוע עבירות של קשירת קשר לבצע פשע, נשיאת והובלת נשק, שוד מזוין ורצח.

ב"כ המאשימה עותרת לביהמ"ש לגזור על הנאשם מאסר עולם בגין רצח המאבטח של חב' ברינקס, וכן עונש מאסר בפועל נפרד ומצטבר בגין כל אחת מהעבירות האחרות.

ב"כ הנאשם מסכים כי נוכח הוראת סעיף 300 לחוק העונשין תשל"ז-1977 יש לגזור על הנאשם עונש של מאסר עולם בגין מעשה הרצח, אך עותר שלא לגזור עליו עונשים נוספים בגין העבירות האחרות, ולחלופין לגזור אותם בחופף לעונש מאסר העולם.

2.         האירועים שבקשר אליהם הורשע הנאשם בביצוע העבירות הנ"ל מפורטים בהכרעת הדין, המבוססת בעיקרה על דברים שמסר הנאשם בהודעותיו ז/1 ו- ז/5 ובחקירות שקדמו להן, ונתייחס אליהם ככל הנדרש לגזר הדין.

3.         התנהגותו של הנאשם נשוא כתב האישום היתה התנהגות חמורה, ותוצאתה היתה מותו של מאבטח צעיר לימים, אב לארבעה ילדים, אשר קיפח את חייו כאשר ניסה לסכל שוד של 3 מיליון ש"ח שהוביל לבנק הפועלים - סכום כסף שנשדד ע"י הנאשם ושותפיו לביצוע העבירות תוך שימוש בכלי נשק שהיו ברשותם.

הנאשם קשר קשר עם ארבעה אחרים, אותם הכיר במהלך מגוריו ועבודתו שלא כדין בטירה, לבצע את השוד, ובמהלך תקופה בת כחודש ימים עד חודש ומחצה הם תכננו את ביצועו, כאשר הם מתצפתים על מאבטחי הכספים שהגיעו ברכב הברינקס לקרבת הבנק על מנת ללמוד על זמן הגעתם, תנועותיהם וסדרי האבטחה של הכספים, ועל אופן הורדת שקי הכסף מהרכב והובלתם לבנק.

בפגישה שקיימו מספר ימים לפני ביצוע השוד המזוין, במהלכו נרצח המאבטח, סיכמו הנאשם ושותפיו את פרטי תוכנית השוד, כאשר תפקידו של הנאשם היה להוביל את שותפיו ברכב גנוב שבו ינהג לקרבת הבנק, לירות מרובה MP5מספר יריות כדי לרתק את המאבטחים, בעוד האחרים תוקפים אותם, וכן תפקידו היה לגנוב את נשקו של המאבטח, כאשר האחרים גונבים את שקי הכסף מהמאבטח האחר בעת שהוביל אותם לבנק.

לאחר ביצוע השוד היה אמור הנאשם למלט את שותפיו ברכב הגנוב לדירתם בחלחול.

יום לאחר הפגישה הגיעו הנאשם והאחרים ברכב הגנוב, בו נהג הנאשם, לקרבת הבנק, אך רכב הברינקס לא הגיע והם עזבו את הבנק. הנאשם ושותפיו לא ויתרו על תוכניתם, והגיעו פעם נוספת למחרת היום, ואז ביצעו את השוד ואת הרצח.

4.         את מעשיו ביום ביצוע השוד והרצח תאר הנאשם בפתח הודעתו ז/1 וכך נרשמו הדברים:

" באותו יום של האירוע אני יצאתי מהבית אני ביחד עם סלימאן ונצירה ווג'יה אבו ענזה ונאסר ערפאת ואיברהים אבו דבחה, אני עלינו לרכב מסוג יונדאי בצבע לבן שהוא רכב גנוב שהיה חונה ליד הבית שלנו כאשר הדירה שלנו בשכונת התנק בטירה, ונסענו עם הרכב הזה לבנק או לאומי או פועלים שנמצא בכיכר ומולו יש תחנת פז אני נהגתי ברכב וישב לידי סולימאן נצירה ומאחורה ישבו השלושה האחרים והכוונה ווג'יה, איבראהים ונאסר, ברשותי היה נשק מסוג MP5 בצבע שחור ולסולימאן היה אקדח אך לא זוכר את הסוג שלו ואני חושב שהיה בצבע שחור וגם לאיברהים ונאסר היו אקדחים שלא ידוע לי הצבע שלהם ולא ידוע לי סוג, ולווג'יה היה שפופרת של גז והיתה בגודל של 15 עד 20 ס"מ, אני נסעתי לבנק דרך רחוב המוביל ושהגענו החניתי את האוטו מול הבנק על הכביש הראשי ואז ירדו מהאוטו והיה איתנו הנשקים אני רוצה לציין כי כולם ירדו עם הנשקים שלהם חוץ ממני שאני ירדתי בלי הנשק, כי הנשק שהיה לי ארוך ופחדתי שיראו אותו, כאשר ירדנו אנחנו התפזרנו והיה ידוע מראש כל אחד היכן היה צריך לעמוד, כאשר אני וסולימאן היינו בצד שמאל של הבנק ואיבראהים היה לבדו בצד ימין, ווג'יה היה ליד הטלפון הציבורי שנמצא ליד הכיכר בכביש הראשי ונאסר עמד ליד תחנת האוטובוס של הבנק שמוביל כסף ואז הרכב נעצר ואנחנו תקפנו אותו, אני לא יודע מה כל אחד עשה אך אני יודע מה אני עשיתי, כאשר אני יריתי שתי יריות באוויר כאשר הרכב עצר ורדפתי אחרי השומר הקטן ולקחתי ממנו את העוזי ואחר כך הלכתי לרכב שבו אנחנו באנו ועליתי לאוטו וחיכיתי עד שכולם עלו ואז נסעתי עם האוטו, בדרך עשינו תאונת דרכים ואז ירדנו מהאוטו וברחנו ממנו ואז התחבנו בבית שליד והיינו שם עד שירדה החשיכה ואז החברה אלה שהיו איתי, התקשרו למונית מרמאללה ואז עלינו למונית ונסענו לרמאללה וזהו".

לדברי הנאשם הוא קיבל סכום של 200,000 ש"ח מתוך שלל השוד, מתוכם העביר סכום של 150,000 ש"ח לחשבון בנק ברפיח של אדם שאינו יודע את פרטיו, ו- 50,000 ש"ח הוציא על " אוכל, שתיה, רכבים, נסיעות ושכירות".

5.         מדברי הנאשם באשר למעשיו ביום השוד והרצח עולה שהוא מילא בהם תפקיד מרכזי. אין לקבל את הטענה כי הנאשם הורשע בבצוע העבירות רק מכוח היותו שותף למעשי חבריו, אשר שדדו את הכספים מהמאבטחים ואחד מהם ירה למוות במנוח.

הנאשם הסיע את חבריו למקום השוד ברכב גנוב, שקיבל לרשותו מספר ימים לפני השוד והרצח, ומילט אותם באותו רכב לאחר האירועים. הנאשם לא המתין לחבריו ברכב אלא, כפי שתוכנן מראש, ירד מהרכב וכשהגיע רכב הברינקס והמאבטחים ירדו ממנו והורידו את העגלה עליה היו שקי הכסף, הוא התקרב למקום וירה שתי יריות על מנת להפחיד את המאבטחים ולאפשר לחבריו לתקוף אותם ולשדוד את הכספים שהובילו לבנק.

הנאשם לא הסתפק ביריות אלה, אלא לקח מהמאבטח שנותר בחיים את נשקו, החזיק בו, בנוסף לרובה ה- MP5 שהיה ברשותו מאז מספר ימים לפני השוד והרצח, עד שהחביא אותו, יחד עם כלי הנשק האחרים, במקרר בדירה בה נעצר עם חבריו בחלחול.

הנאשם ירה מהנשק שהיה ברשותו פעם נוספת לאחר שהרכב שבו נמלט יחד עם חבריו ממקום השוד והרצח נפגע בתאונה, זאת על מנת לאפשר להם להימלט מהרכב ולהסתתר בקרבת מקום.

6.         גם אם הנאשם, כדבריו, לא רצה במותו של המנוח, וגם אם סוכם במהלך תכנון השוד שלא יהרגו את המאבטחים, הרי הנאשם ידע וצפה שייעשה שימוש בכלי הנשק שבהם היו מצוידים, ובמסגרת אותו שימוש, שאמנם נעשה במהלך השוד, עלולים המאבטחים להיפגע בניסיונם למנוע את השוד.

במעשיו רמס הנאשם ברגל גסה את עיקרון העל של קדושת החיים, והעדיף עליו את בצע הכסף והרצון להרוויח כסף קל תוך סיכון חייהם של אנשים חפים מפשע, וקיפוח חיי אדם.

הנאשם לא בחל בשום אמצעי כדי לספק את תאוות בצע הכסף שלו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ