אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזרי דין לדרור אלפרון ואח' בגין סחיטה באיומים של בעלי עסקים באזור השרון סביב איסוף בקבוקי שתיה ריקים

גזרי דין לדרור אלפרון ואח' בגין סחיטה באיומים של בעלי עסקים באזור השרון סביב איסוף בקבוקי שתיה ריקים

תאריך פרסום : 13/04/2011 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית המשפט המחוזי מרכז
36602-06-10
13/04/2011
בפני השופט:
זכריה כספי סגן נשיא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד אלי כהן
עו"ד חיה ציון זכאי
הנתבע:
1. דרור אלפרון
2. רובי מרקוס
3. דני טריגר

עו"ד ניר דוד
עו"ד קרן נהרי
גזר דין

מעשי הנאשמים והרשעתם

בענייננו, נגולה פרשה קשה של סחיטה באיומים, שנוהלה על ידי נאשם 1, מנהלה של חברת א.ד.ר אנרגיה בע"מ (להלן: "החברה"), ואשר תכליתה הפקת רווחים מאיסוף בקבוקי שתייה ריקים, מסירתם לתאגיד מחזור וקבלת דמי הפיקדון עבורם.

 הנאשמים 2 ו-3 , חבריו של הנאשם 1, עבדו כאוספי בקבוקי שתייה ריקים מטעם החברה וקיבלו שכר ממנו. נאשמים אלה פנו לבעלי עסקים באזור השרון ודרשו מהם לקבל בקבוקי שתייה ריקים, בין בתמורה ובין אם לאו, תוך שימוש בשם משפחתו של נאשם 1 ובאיומים. הנאשמים הורשעו על פי הודייתם בכתב אישום מתוקן.

לפי האמור ב אישום הראשון במהלך חודש דצמבר 2009 או בסמוך לכך, עם פתיחת מסעדת בלאק בורגר במתחם G שבכפר- סבא ( להלן:"המתחם"), על דעת נאשם 1 פנה נאשם 3, אל מנהלת המשמרת וביקש לשוחח עם הבעלים והיא סירבה. כעבור ימים ספורים הגיעו הנאשמים 1 ו- 3, או מי מטעמם, למסעדה, כך על פי כתב האישום, ואמרו למנהל המשמרת, כי ימסור לבעלים "שהאלפרונים היו כאן". במהלך חודש ינואר 2010 הם שבו למסעדה וביקשו לשוחח עם הבעלים. משסירבה מנהלת המשמרת, אמר נאשם 1 "לא הגיוני שמכל המתחם אני אוסף בקבוקים ומכם לא".  נאשמים 1 ו-3  ביקשו את מספר הטלפון של הבעלים ומשסורבו, ביקש נאשם 1 ממנהלת המשמרת לרשום על גבי פתק "דרור אלפרון" ואת מספר הטלפון הנייד של נאשם 1, וכן "אני מצפה שתהיה פוזיטיבי", במטרה להטיל אימה על בעל המסעדה ועל מנהל המסעדה ולהניעם למסור לנאשמים את הבקבוקים הריקים.

בהמשך, הגיע נאשם 3 למסעדה, נפגש עם הבעלים ודרש ממנו לשים כלוב עם מפתח לאיסוף בקבוקים במסעדה  בעבור הנאשמים. הוא סרב אך בהמשך, בשל חששו מהנאשמים הסכים, כי נאשם 3 יניח במטבח המסעדה כלוב כזה ונאשם 3 החל לאסוף את הבקבוקים הריקים מהכלוב שהניח, משך כחודשיים. באחת מהפעמים בהן נאשם 3 הגיע לאסוף את הבקבוקים הוא נכנס למטבח וצעק, כי העובדים גונבים לו את הבקבוקים.

בשלב מסוים, אבד המפתח לכלוב ועובדי המסעד חדלו מאיסוף הבקבוקים עבור הנאשמים.
בהמשך, בתחילת חודש מאי 2010, או בסמוך לכך, הגיע נאשם 2 למסעדה על דעת נאשם 1, מסר פתק בו רשם "רובי מיחזור בקבוקים" וביקש להעבירו לבעלים, כדי להמשיך ולאסוף בקבוקים ריקים מהמסעדה. בהמשך, במהלך אותו חודש, הגיע נאשם 1 למסעדה וביקש לשוחח עם המנהל. נאשם 1 אמר לו, כי הגיע למסעדה היות ולא חזרו אליו בנוגע לאיסוף הבקבוקים וכן אמר לו, כי אם המסעדה לא תעבוד איתו "זה יכול לפגוע לי בעסקים" וכי "חבל שלא תעבוד איתי, דווקא כן כדאי לך לעבוד איתי". בנוסף, במהלך אותו חודש או בסמוך לכך, נכנס נאשם 2 למטבח המסעדה, דרך מסדרון העובדים, ללא אישור וחיפש בקבוקים במטבח ומחוצה לו, תוך שהוא בועט בפחים ומעליב את העובדים. משלא מצא את הפח לאיסוף הבקבוקים, הוא גרר פח ירוק, הניחו בסמוך למטבח והורה לעובד המסעדה לדאוג לאסוף את הבקבוקים הריקים אל תוך הפח.

על פי אלה, הורשע נאשם 1, באישום הראשון בכתב האישום המתוקן, בעבירה של סחיטה באיומים,לפי סעיף 428 לחוק העונשין, התשל"ז- 1977 (להלן: "חוק העונשין")  ונאשמים 2 ו-3 הורשעו בעבירה של איומים, לפי סעיף 192 לחוק.

לפי האמור ב אישום השני ביום 20.4.10 בשעות הלילה, הגיע נאשם 2 , יחד עם אחר למסעדות הבפאלו ומיסטר שניצל שבמתחם והציג עצמו כעובד בחברה לאיסוף בקבוקים וביקש מבעל המסעדות, להציב סמוך למסעדות פחים לאיסוף בקבוקים. משסרב, אמר נאשם 2 לאחר, בנוכחות עובד המסעדה "אני לא שואל אותו, אני אשים פה פח".

ביום 22.4.10, בשעות הלילה הגיע נאשם 2 למסעדות, ואמר לבעלים, כי " החברה שייכת לאלפרון". זאת על מנת לאיים עליו ודרש ממנו לשים בסמוך למסעדות פחים לאיסוף בקבוקים. בתאריך 28.4.10 הגיע נאשם 2 למסעדות, והניח בסמוך אליהן 2 פחים לאיסוף בקבוקים.

על פי אלה הורשע נאשם 2, באישום השני בכתב האישום המתוקן, בעבירה של איומים, לפי סעיף 192 לחוק.

לפי האמור באישום השלישי במהלך חודש דצמבר 2009 הגיע נאשם 3 , לבית קפה גרג שבמתחם וטען במרמה בפני בעל המקום, כי הוא אוסף הבקבוקים הבלעדי במתחם ודרש לאסוף את הבקבוקים מבית הקפה. זה חשש מהנאשם, נאות לכך ונאשם 3 הניח סמוך לבית הקפה פח לאיסוף בקבוקים ורוקנו אחת לכמה ימים.

כאשר שאלו בעלי קפה גרג, את נאשם 3 מדוע אינו משלם להם עבור הבקבוקים שלוקח, הוא מסר להם שיק על סך 100 ש"ח, שאינו  משקף את התמורה האמיתית, באומרו: "זה הסכום, זה מה שיש בינתיים, תסתפקו בזה".וכן הוסיף כי: "החברה לאיסוף בקבוקים שייכת לדרור אלפרון"  מתוך מטרה לאיים עליהם.

בשלב מסוים החליף נאשם 2 את נאשם 3 באיסוף הבקבוקים מבית הקפה, ביודעו כי נאשם 3 איים על בעלי המקום ונמנע מלשלם להם תמורת הבקבוקים.

על פי אלה הורשעו נאשמים 2 ו-3, באישום השלישי בכתב האישום המתוקן, בעבירה של איומים, לפי סעיף 192 לחוק.

לפי  האמור ב אישום הרביעי, במהלך חודש מרץ 2010 הגיע נאשם 1 לפאב הטמפל בר והשאיר פתק לבעלים ובו מספר הטלפון הנייד שלו ושל נאשם 3. בפתק הוא מציע לו "לעבוד עימו באיסוף בקבוקים". הבעלים התעלם מהפתק. כעבור יומיים, הגיע לפאב נאשם 3 והציג עצמו כשותף של דרור אלפרון, במטרה לאיים וטען במרמה בפני מנהל הפאב, כי נאשמים 1 ו- 3 סיכמו עם הבעלים,  כי נאשם 3 יאסוף את הבקבוקים מהפאב. במעמד זה שוחח הבעלים עם נאשם 3 בטלפון, ובשל חששו מנאשמים 1 ו-3, טען בפניו, כי הפאב עובד עם חברת מיחזור אחרת וכי אם יחפוץ בשרותיו יפנה אליו.

בהמשך לכך, במהלך חודש אפריל 2010 הגיע נאשם 2 יחד עם אחר לפאב והם נכנסו למעבר של קבלת הסחורות, איזור המוקצה לעובדי הפאב בלבד, ונטלו מן המקום, ללא רשות, 2 שקים מלאים בבקבוקים ריקים.

על פי אלה הורשע נאשם 1, באישום הרביעי בכתב האישום המתוקן, בעבירה של סחיטה באיומים , לפי סעיף 428 רישא לחוק, נאשם 2 הורשע בעבירה של איומים, לפי סעיף 192 לחוק ובעבירה של גניבה לפי סעיף 383(א)(1) ו- 384 לחוק. נאשם 3 הורשע  בעבירה של איומים, לפי סעיף 192 לחוק.

לפי האמור ב אישום החמישי, במהלך חודש אוקטובר 2009 הגיע נאשם 3 לבית קפה הילל שבמתחם והציג עצמו בפני הבעלים, כ" חבר של דרור אלפרון", מתוך מטרה לאיים עליו בנושא איסוף הבקבוקים. כמו כן הוא הציע לו למחזר אצלו בקבוקים, אך זה סירב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ