אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גול נ' חאלד וליד גאבר

גול נ' חאלד וליד גאבר

תאריך פרסום : 14/04/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום ירושלים
15915-08
06/04/2013
בפני השופט:
דב פולוק

- נגד -
התובע:
מחמד גול
הנתבע:
חאלד וליד גאבר
פסק-דין

פסק דין

רקע לתביעה:

ביום 19.6.2008 הגיש התובע בקשה למתן צו מניעה זמני במעמד צד אחד. הבקשה הייתה לצו מניעה זמני שיאסור כניסה ושימוש של הנתבע ומי מטעמו בקרקע הידועה בתור חלקה 115 בגוש 29989 באדמות ראס אל עמוד בירושלים (להלן: "המקרקעין"). וכספח 3000 דף 971 על שם נגיב מוסא רשיד אל ג'ול.

התובע הגיש כתב תביעה ובו הוא מבקש צו מניעה קבוע כנגד הנתבע שיאסור עליו כניסה ושימוש במקרקעין באופן קבוע.

לטענת התובע מספר ימים לפני הגשת התביעה לבית המשפט הגיע הנתבע למקרקעין שבר את המנעול שהתקין התובע על הגדר והכניס את מכוניותיו לתוך המקרקעין. התובע סילק את הנתבע מן המקרקעין אך במקום התפתחה קטטה. מספר ימים לאחר מכן הציב הנתבע מכונית מלאה בבלוני גז על המקרקעין.

באופן זה מונע הנתבע מן התובע ובני משפחתו כניסה אל המקרקעין.

טענות התובע בסיכומיו:

לטענת התובע המקרקעין הם בבעלותו, והם מהווים שטח מגודר ונעול אשר התובע משתמש בו על מנת לאחסן סחורות וטובין השייכים לו.

התובע טוען כי המקרקעין האמורים רשומים בלוח השטרות משנת 1966, בתקופה שירדן שלטה על האזור. המקרקעין רשומים על שם נגיב מוסא רשיד אל ג'ול, שהוא בן דודו של התובע. השטח של המקרקעין הינו כ-584 מ"ר, מאחר ובוטל כביש היסטורי שעבר בקרקע ונגס ממנה. בלוח השטרות נרשם שטח 332 מ"ר, שכן הוסר מהמקרקעין שטח הכביש. לטענת התובע, בהסתמך על המפה אין מדובר בשתי חלקות אלא מה שמופיע במפה כמפריד בין שתי החלקות הינו הכביש האמור, ומדובר בחלקה אחת בלבד.

התובע מציין שעל פי ההסכם שנחתם בשנת 2003 בינו לבין בעל המקרקעין הקודם, שילם התובע סכום של 40,000$ בעבור המקרקעין. התובע לא מוצא את ההסכם והמסמכים הנלווים אליו. כאמל אל ג'ול בנו של נגיב אל ג'ול הרשום בנסח הרישום כבעלים של המקרקעין הסכים לחתום על ייפוי כוח בלתי חוזר כשלא נמצא ההסכם האמור. לבית המשפט הוגש העתק ההעברה הבנקאית המעידה על תשלום התמורה.

כמו כן, בנו של התובע הציג מסמך המעיד על תכניותיו במקרקעין אותם תכנן קודם לשנת 2008. לטענתו, אדם לא יעשה תכנית בקרקע שאינה שלו, ויש בכך ראיה שהתובע הינו בעל המקרקעין.

לטענת התובע, שרשרת ייפויי הכוח אותם הביא הנתבע להוכחת בעלותו במקרקעין לא הוכחו כאמיתיים. ייפוי הכוח שהגיש הנתבע לפיו, לכאורה, מר נגיב גול מכר את הקרקע למר משעל עליוואת אינו יכול להתקבל כראיה בגלל שלא הוגש על ידי הצדדים לו, לא הוגש מקור שלו ולא הובאה שום עדות המאשרת את עריכתו. גם המסמך בנוגע להסכם שבין מר משעל עליוואת ומר ג'אמאל צאדק ג'אבר, אינו יכול להתקבל כראיה מאחר ולא הובאה עדות של מי מהצדדים להסכם או של מי שהיה נוכח בעת עשיית ההסכם. גם הסכם ייפוי הכוח שערך הנתבע עם מר ג'מאל צאדק ג'אבר אינו קביל לטענת התובע. שכן, בהסכם שהוגש הנוסח החתום על ידי הצדדים הינו הנוסח בערבית, שעליו כתוב שהוא תרגום. ההסכם המקורי נערך בעברית והוא אינו חתום על ידי הצדדים. כמו כן, הנתבע אף לא מכיר את הבעלים הקודם של הקרקע, ולכן לא עומדת לו טענת הגנה של רכישה בתום לב. עוד מוסיף התובע שאף אם בית המשפט יקבל מסמכים אלו הרי הקרקע נרשמה בשנת 1966 על ידי מר נג'יב ג'ול ומאז לא בוצע שום שינוי ברישום.

כמו כן טוען התובע שחלק מהדוחות של העירייה אותם הגיש הנתבע בטענה שהם שניתנו כנגדו בגין המקרקעין האמורים, הרי שהתאריכים בחלק מהדוחות מוקדמים למועד רכישת המקרקעין הנטען על ידי הנתבע, וכיצד ישלם אדם דו"ח על מקרקעין שהוא טרם רכש ושאינם בבעלותו. לשם דוגמא, הנתבע קיבל דו"ח באשר לגידור המקרקעין מיום 26.3.2008. הנתבע העיד כי הוא גידר את הקרקע 3-4 חודשים אחרי שרכש אותה, דהיינו, לכל המוקדם בחודש יולי 2008. והכיצד הוא משלם דו"ח על גידור הקרקע בחודש מרץ 2008?

עוד מוסיף התובע כי הנתבע ניסה לקחת את החוק לידיים על מנת לתפוס חזקה במקרקעין בכך שחסם את שער הכניסה עם משאית של בלוני גז. הפסיקה קובעת שאין לזכות בסעד את מי שעושה דין לעצמו. בעניין זה קובע סעיף 16 לחוק המקרקעין כי יש עדיפות לבעל הזכות להחזיק במקרקעין על פני מסיג הגבול. עדיפות זו מקנה לו זכות תביעה בערכאות לסילוק ידו של הפולש. לאור האמור סובר התובע כי אם לא יינתן צו המניעה עלול הנתבע לתפוס חזקה בקרקע ו/או להעביר אותה לצד ג ובכך לנשל את התובע מזכויותיו.

טענות הנתבע בסיכומיו:

לטענת הנתבע, עד חודש מרץ 2008 המקרקעין היו עזובים. באותה עת הוא גידר את החלקה והחל את השימוש בה להחניית מכוניות ואחסנת בלוני גז.

לטענת הנתבע יש בידיו מסמכים המאשרים את שרשרת הקנייה על ידו ואישור לרישום בפנקסי המקרקעין. לפי גרסתו הוא רכש ביום 31.3.2008 את המקרקעין מאת ג'אמל סודקי שרכש אותם ביום 30.3.1999 מאת מוחמד משעל שרכש את המקרקעין ביום 18.4.1967 מאת נגיב מוסא ראשיד אלג'ול הרשום בנסח הרישום כבעלים. כן הוצג חוזה על פיו הנתבע רכש את השטח ממר סודוקי בתאריך 30.3.2008. כמו כן הציג הנתבע את דוחות העירייה נגדו בעניין הצבת גדר מסביב לשטח בשנת 2008, ודוח מצב חשבון, תשלום מס רכישה ואישור לרישום בפנקסי המקרקעין. לטענת הנתבע בראיות אלה שהוצגו יש כדי להוות ראיות של ממש התומכות בזכותו על החלקה.

הנתבע סובר שהמסמך ממס רכוש שהציג התובע מתייחס לחלקה אחרת – חלקה 115/1. חלקה זו שונה מבחינת מספרה וגודלה מהמקרקעין עליהם סבה התביעה. לטענתו, לתובע היה חוב מס רכוש על חלקה 115/1 לפחות מאז שנת 1995. ברשומה של מס רכוש נאמר כי מספר חלקות המשנה הוא 2 אולם לא מצוינת שם כל עסקת העברה של המקרקעין ב-2003. אשר על כן סובר הנתבע שהתובע סותר בעדותו את האמור במסמך שהביא ועל כן עדותו אינה נכונה.

מעיון בנסח הרישום ומסמך מס רכוש של חלקת המשנה 115/2 עולה שהמקרקעין הוא בשטח 322 מ"ר ובזמן הוצאתם בשנת 2008 הם היו עדיין על שם נג'יב מוסא אלג'ול. בפועל המקרקעין תואמים את הרישום בנסח הרישום בטאבו מבחינת הגודל.

עוד מוסיף הנתבע כי באשר להעברת הכספים בסך 40,000$ העברת הכספים אינה מתייחסת לרכישת הקרקע בשום מקום. וכן קאמל, שביצע את העסקה מול בנו של התובע לטענתו, גם אם יסתבר ששמו אלג'ול וגם אם הוא בנו של נגיב אלג'ול טענה שאותה מכחיש הנתבע, הרי שהוא לא הוכיח את זכותו למכור את החלקה ולא הוגש צו ירושה בעניין זה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ