אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גולן ואח' נ' פלקס טורס בע"מ ואח'

גולן ואח' נ' פלקס טורס בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 05/09/2010 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות נתניה
15462-09-09
03/09/2010
בפני השופט:
עוז ניר נאוי

- נגד -
התובע:
צלילה צילה גולן
הנתבע:
פלקס טורס בע"מ נגד
פסק-דין

פסק דין

התובעת ומשפחתה הזמינו מן הנתבעת נופש באי כרתים.

לטענת התובעת בחרה בקפידה מלון ספציפי שכן הוא ענה על פרמטרים חשובים ובין היתר חוף פרטי, צוות בידור, ערבי נושא ועוד. עוד טענה כי בשל מחלתו של בעלה "ביקשתי מהסוכן להפנות להנהלת המלון, בעת ההזמנה, בקשה לחדרים שיהיו ממוקמים בקרבת חדר האוכל והבריכה". לפי בקשת נציג הנתבעת, ניסחה התובעת מכתב באנגלית וצרפה אליו אישורים רפואיים כדי שיעבירו לבית המלון. לטענתה, לפני הנסיעה, סוכן הנתבעת התקשר אליה, אמר שהנושא טופל וכי "הכל סגור". בפועל, בעת שהגיעו למלון, הסתבר לתובעת ולבני משפחתה כי בקשתם לא מולאה, החדרים שהוצעו לא היו קרובים כמבוקש, התובעת ומשפחתה נתקלו ביחס מזלזל, חיכו פרק זמן ממושך בלובי המלון ועוד; עוד הסתבר כי בקשתה לא הועברה כלל לבית המלון. לאחר דין ודברים, הועברו התובעת ומשפחתה למלון חלופי ברמה נמוכה באופן משמעותי מהמלון המוזמן; לאור זאת טענה כי החופשה נפגמה באופן משמעותי ועתרה לחייב את הנתבעת בסך של 17,000 ₪.

התובעת לא פרטה כיצד חושב סכום התביעה אך במהלך הדיון הסתבר כי סכום התביעה מורכב מהפרש עלויות בין מחירי בתי המלון; לטענתה המלון אליו הועברו זול ב – 30% (לפי פרסומים באינטרנט) ולכן ביקשה השבה של 30% מעלות החבילה כפי ששולמה על ידי התובעת – 11,111 ₪ - דהיינו. סך של כ – 3,300 ₪, והיתרה בגין עוגמת נפש.

הנתבעת הגישה כתב הגנה וכן הודעה לצד שלישי - ספק חבילת הנפש. בכתב ההגנה טענה הנתבעת, כי ההזמנה בוצעה ימים בודדים לפני מועד הטיסה באמצעות האינטרנט ולא היתה ניתנת לביטול אלא בתשלום דמי ביטול מלאים. לטענתה, לא ניתן להתנות את ההזמנה בקבלת חדרים ספציפיים ותנאי זה היה ידוע לתובעת שכן קיבלה את תנאי ההזמנה בכתב ומראש. עוד טענה כי במסגרת תנאי ההזמנה שהיו ידועים לתובעת, הובהר כי הנתבעת הינה סוכנות נסיעות והאחריות לביצוע השירותים הינה על הספק בלבד - במקרה דנן, צ שלישי.

עוד טענה, כי בקשת התובעת באשר למיקום החדרים לא צוינה כלל בטופס ההזמנה עליו חתמה ובהתאם לתנאי ההזמנה אין לתנאי שלא נזכר בה כל תוקף. לטענתה, התובעת לא יידעה אותה כלל על הבעיות הנטענות שהתעוררו בחו"ל וכל ההתנהלות היתה מול נציגי הצד השלישי. בנסיבות אלה ביקשה לדחות את התביעה כנגדה.

הצד השלישי טען להגנתו כי אכן קיבל את בקשת התובעת באמצעות נציג הנתבעת אך מכיוון שזו הועברה אליו רק יום לפני מועד יציאת התובעת לחו"ל, הדגיש נציג הצד השלישי בפני נציג הנתבעת כי הבקשה הועברה אך לא ניתן להבטיח מיקום חדרים. לטענת הצד השלישי התובעת ומשפחתה התנהלו בצורה לא ראויה במלון אותו הזמינו בעת שהגיעו אליו, למרות שנציגיו ניסו לטפל בהם באדיבות; מיד כשדווח הענין, הוזעק נציג הצד השלישי לבית המלון, טיפל בענין, הציג בפני התובעת ובני משפחתה אפשרויות חלופיות, עד שלבסוף הועברו למלון חלופי שאת ההפרש בגין עלותו ספג הצד השלישי. לטענת הצד השלישי התובעת נהנתה משהותה כפי שנמסר מנציגי בית המלון החלופי. בנוסף נטען כי הסכום הנתבע הינו סתמי ולא מבוסס.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, ושמעתי את טענות ועדויות הצדדים בדיון שהתקיים בפני, החלטתי לדחות את התביעה. בתמצית אציין כי הסכום שנתבע כהשבה לא הוכח; לא שוכנעתי כי מיקום החדרים הובטח והדבר נתמך במסמכי ההזמנה; סכום עוגמת הנפש שנתבע הינו מופרז ועולה על שווי כל חבילת הנופש; התובעת לא תבעה את הצד השלישי האחראי לחבילה למרות שהוצע לה ובנסיבות אלה בהן הנתבעת אינה אחראית לטיב החבילה והשהות, ומשהתביעה כנגד הנתבעת נדחתה, אין מנוס מדחיית ההודעה לצד השלישי; ובפירוט:

הענין המרכזי נשוא התביעה הינו דרישת התובעת למיקום החדרים. לטענתה, נציג הנתבעת מסר לה שהענין סודר וסגור. מנגד טען נציג הנתבעת כי לענין מיקום החדרים: "אמרתי לה גם שאין לנו התחייבות" (עמוד 2, שורה 10). בהמשך הדיון ולאחר שהעידו נציגי הנתבעת והצד השלישי, טענה התובעת כי נציג הנתבעת אמר לה כי "...העביר את החומר שלי למלון..." אך שם לא ידעו במה מדובר. לאחר מכן תיקנה עצמה וטענה כי נציג הנתבעת אמר לה כי "כל הבקשות שלי יכובדו" (עמוד 3).

עולה מהאמור כי התובעת לא הציגה גרסה אחידה לענין וממילא גרסת הנתבעת לא נסתרה. בנוסף, לא הוצגה כל ראיה להתחייבות מצידה של הנתבעת ובענין זה מסמכי ההתקשרות ולפיהם הנתבעת אינה מתחייבת בענין זה, תומכים בגרסת הנתבעת.

הנני סבור כי מקורה של התקלה הנטענת, הינה אי הבנה ומכל מקום לא השתכנעתי לאור מה שהוצג בפני כי לתובעת נמסר באופן חד משמעי, כי הובטח לה כי בקשתה תכובד ו/או הובטח לה מיקום ספציפי של החדרים.

דחיית התביעה מתבקשת גם מן הטעם שרכיב התביעה בכל הקשור לסכום אותו ביקשה התובעת להשיב, לא הוכח; כך, המסמכים שצורפו לתביעה בענין עלויות חדרים בבתי המלון אין בהם כדי ללמד האם ההפרש הנתבע היה נכון למועד נסיעת התובעת. אף העובדה כי במסמכים שצורפו לתביעה מדובר במחיר חבילת נופש מסוכנות אחרת אין בה כדי ללמד על העלויות אצל הנתבעת ומכל מקום וכפי שטענו נציגי הנתבעת והצד השלישי, המחירים משתנים בהתאם לעיתוי הנסיעה.

לענין רכיב עוגמת הנפש שמהווה את החלק הארי של התביעה, אציין כי כפי שהוסכם במסמכי ההתקשרות האחריות לטיב השירות המסופק בחו"ל הינו על הספק ובעניינו לצד השלישי אך התובעת בחרה שלא לתבוע אותו. יצוין כי הצעתי לתובעת לצרף את הצד השלישי כנתבע נוסף אך התובעת בחרה שלא לעשות כן. לענין זה אעיר כי סכום זה הינו מנופח ומופרז ללא כל פרופורציה באשר, בין היתר, הוא עולה אף על שווי כל החבילה שהוזמנה.

זאת ועוד. כפי שעלה במהלך הדיון ואף מכתבי הטענות, כל התנהלות התובעת בחו"ל, היתה מול נציגי הצד השלישי וברי כי אם יש לתובעת טענות בענין זה, וכפי שעלה מכתב התביעה ונספחיו ישנן כאלה, היה עליה לצרף את הצד השלישי כנתבע נוסף. משלא עשתה כן ומשהחלטתי לדחות את התביעה כנגד הנתבעת הרי שממילא אף ההודעה לצד השלישי נדחית.

לאור כל האמור אני דוחה את התביעה. לפנים משורת הדין ובשים לב למה שקבעתי בסעיף 10 לעיל, אינני מחייב את התובעת בהוצאות.

רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 ימים.

המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, כ"ד אלול תש"ע, 03 ספטמבר 2010, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ