אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גבעתי נ' יארושדסקי

גבעתי נ' יארושדסקי

תאריך פרסום : 12/06/2013 | גרסת הדפסה
תל"א
בית משפט השלום אשקלון
18511-07-12
05/06/2013
בפני השופט:
עידית כלפה

- נגד -
התובע:
שלומי גבעתי
הנתבע:
מיכאל יארושדסקי

החלטה

1.בפני בקשה להורות על שחזור תיק בש"א (שלום אשקלון) 4923/99, אשר בוער, וזאת, לשם הגשת בקשה לביטול ההחלטה נשוא בש"א זו, שניתנה ביום 4.9.00.

החלטה זו ניתנת לאחר שנתקבלו תגובה ותשובה לבקשות ולאחר דיון שהתקיים בבקשות בפני, במסגרתו נחקר המבקש והצדדים סיכמו טענותיהם.

בבקשתו הראשונה, מיום 10.7.12, עתר המבקש לשחזור התיק כאמור בטענה כי הדבר יאפשר לו להגיש בקשה לביטול ההחלטה נשוא בש"א 4923/99, שעותקה מצוי בידו, שכן במסגרתה חויב בהוצאות באופן אישי שעה שכלל לא היה צד לדיון, אלא הצד הנכון הינו חברת "גבעתי א.ו. השקעות" שהיתה באותה עת בבעלותו, ובגין חיוב זה נפתח כנגדו תיק הוצאה לפועל, שלא כדין.

בש"א 4923/99 הינה התנגדות לביצוע שיק וכעולה מפרוטוקול הדיון שהתקיים בבש"א ביום 4.9.00, המבקש הינו המשיב על פיה, ומכאן, הזוכה על פי השיק. לדיון שנקבע לא התייצב המבקש (המשיב בבש"א נשוא דיון זה, ולהלן: "המבקש") וההתנגדות התקבלה תוך חיוב המבקש בהוצאות הדיון בסך של 1,200 ₪ בתוספת מע"מ, שישולמו כפי שנקבע, ללא קשר לתוצאת הדיון בהליך העיקרי.

במסגרת בקשתו טוען המבקש כי דבר ההחלטה נודע לו רק בחודש ינואר שנת 2012 ומצרף צילום השיק נשוא בקשת הביצוע, הנחזה להיות מוטבע בחותמת החברה בסמוך לכיתוב "שלמו לפקודת", זאת בנוסף לרישום כלשהו בכתב יד (מופיע מטושטש בצילום).

2.בתגובתו טוען המשיב כי אין לטענות המבקש ולבקשתו כולה כל יסוד וכי אף עולה חשד כבד למעשים של זיוף מסמך והטעיה חמורה תוך עשיית שימוש במסמך מזויף.

ב"כ המשיב מבהיר כי מאחר והמדובר בהחלטה שניתנה לפני למעלה מ-12 שנים, פנה לארכיון על מנת להוציא את תיק ההוצאה לפועל שעניינו בחיוב ההוצאות נשוא בש"א 4923/99, ולהפתעתו כי רבה התברר לו כי אין כל שחר לטענה לפיה לא המבקש הוא צד לתיק ההוצל"פ נשוא ההתנגדות, אלא ההיפך הוא הנכון, המבקש ורק הוא הינו הזוכה על פי השיק ולפיכך המשיב היחידי בבש"א נשוא ההתנגדות, ומאן שחיובו בהוצאות הדיון בשל אי התייצבותו – בדין הוא.

המשיב מפרט ומסביר כי עת נפנה כאמור לבדוק את מסמכי תיק ההוצל"פ וההתנגדות הסתבר כי הבקשה לביצוע השיק הוגשה ע"י המבקש בעצמו אשר רשם את עצמו כזוכה מבלי שישנו כל זכר לחברה בבקשה, ואף בשיק שהעתקו מצורף לבקשה לביצוע רשום המבקש בלבד כנפרע - "גבעתי", ללא שם, חותמת או כל סימן היכר אחר של החברה. המשיב מפנה אף לאזהרה בתיק, שנשלחה אל המבקש באופן אישי.

לתגובה מצורף העתק הבקשה לביצוע והעתק השיק כפי שמופיע בתיק ההוצאה לפועל כמצורף לבקשת הביצוע.

לטענת המשיב, ברור אם כן, כי נעשו שינויים בשיק, בבחינת זיוף השיק המקורי, לאחר שזה הוגש ללשכת ההוצאה לפועל לביצוע.

לא זו אף זו, מפנה המשיב גם לבקשה שהוגשה בהסכמת הצדדים (המבקש והמשיב) למחיקת התביעה נשוא השיק, זאת לאחר שבקשת הביצוע הפכה לתובענה בבית המשפט בעקבות קבלת ההתנגדות. במסגרת בקשה זו, הוסכם כי התובענה תימחק ללא צו להוצאות, לאחר שהמבקש היה מעורב ומעורה בהליכים שהתקיימו לאחר קבלת ההתנגדות, ואשר התנהלו בעניינו באופן אישי.

באשר לתוכן ההסכמה, טוען המשיב כי לא נכלל בה וויתור על הוצאות הדיון בבש"א, שכן אלה נפסקו מפורשות "ללא כל קשר לתוצאת הדיון בהליך העיקרי" (ר' עמ' 4 לפרוטוקול ההחלטה), ובהעדר כל זכר לוויתור הדדי מכל סוג שהוא, הרי שאין למבקש כל עילה אף לא בעניין זה.

3.בתשובתו טוען המבקש כי דבר הגשת ההתנגדות וקביעת מועד לדיון בה נודע לו רק בעקבות פתיחת תיק ההוצל"פ שעניינו בחיוב הוצאות הדיון בהתנגדות, וזאת רק ביום 16.6.11 (בניגוד לטענה בבקשה הראשונית כי דבר ההחלטה נודע לו רק בחודש ינואר 2012).

אלא, שבאותה נשימה מודה המבקש כי אכן הביע הסכמתו למחיקת התביעה נשוא ההתנגדות על הסף, בהתאם להודעה שהוגשה בתיק בית המשפט וקיבלה תוקף של החלטה עוד בשנת 2001.

בעקבות קבלת תגובת המשיב שינה המבקש גרסתו וטען בתשובתו כי פרטי האירוע שהתרחש לפני כ-12 שנה נעלמו מזכרונו ולפיכך פעל לפי הבנתו כי נפלה טעות בידי המשיב.

מכאן, מתמקדות טענות המבקש כנגד חיובו מכח ההחלטה בבש"א 4923/99 לנוכח ההסדר המאוחר שהושג למחיקת התובענה ללא צו להוצאות, המייתר לשיטתו את חיובו בהוצאות הדיון בבש"א, דיון אליו לא התייצב כאמור בהחלטה על אף שזומן כדין, ואשר ההוצאות בגינו נפסקו לתשלום "ללא כל קשר לתוצאת הדיון בהליך העיקרי".

4.לאחר עיון בכלל החומר הקיים, לאחר ששמעתי חקירת המבקש בפני וטיעוני הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי אין מקום לשחזור התיק נוכח העדר יסוד לבקשה המשמשת עילה לשחזור המבוקש.

טענות המבקש, הן בבקשותיו והן בחקירתו, רצופות סתירות מהותיות והן קורסות מאליהן לנוכח טיעונים הנוגדים זה את רעהו, לנוכח הודאות ברורות וחזרה מגרסה ומתוך כלל החומר הקיים, ולרבות ציון עובדות ומועדים שונים מעת לעת ואשר באים בסתירה לרישומי תיק ההוצל"פ, לתיעוד ולטענות המבקש בעצמו.

מלבד העובדה כי המבקש השתהה בקשתו השתהות ארוכה ובלתי מוסברת, אף לשיטתו לפיה נודע לו על דבר ההליך ביום 16.6.11 (או לפי גרסתו האחרת בחודש ינואר 2012), שכן הגיש בקשתו לבית המשפט רק ביום 10.7.12, הרי שאף לגופו של עניין, התייתר כליל הצורך בשחזור משחזר בו המבקש מהטענה כי איננו הזוכה עפ"י השיק, כפי שיפורט להלן, ומאחר וטענתו לפרשנות כזו או אחרת של ההסדר לסילוק התובענה אין מקומו במסגרת הליך זה שעניינו הבקשה לביטול ההחלטה מיום 4.9.00 בבש"א 4923/99, אשר למעשה אינה אלא שינוי חזית למתקפה חדשה משנוכח המבקש לדעת כי אכן אין שחר לטענותיו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ