אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בש"פ 8913/13 מדינת ישראל נ' פלוני

בש"פ 8913/13 מדינת ישראל נ' פלוני

תאריך פרסום : 15/01/2015 | גרסת הדפסה
בש"פ
בית המשפט העליון
8913-13
13/01/2015
בפני כבוד השופט:
צ' זילברטל

- נגד -
המבקשת:
מדינת ישראל
עו"ד א' טישלר
המשיב:
פלוני
עו"ד א' בסרגליק ; עו"ד א' אליזוב
החלטה

                                          

           בקשה ראשונה להארכת מעצרו של המשיב בתשעים ימים לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), התשנ"ו-1996.

 

רקע

 

1.        נגד המשיב הוגש כתב אישום המחזיק חמישה אישומים ומייחס לו ריבוי עבירות של תקיפת קטין וחסר ישע, תקיפת קטין על-ידי אחראי, עבירה של הדחה בעדות וכן שורה ארוכה של עבירות מין, וביניהן, עבירות אינוס, בעילה, מעשה סדום ומעשים מגונים בקטינה (מעל ומתחת לגיל 14) שהיא בת משפחה, מעשים מגונים בפני קטינה שהיא בת משפחה וגרם מעשים מגונים בקטינה (מעל גיל 14) שהיא בת משפחה. כתב האישום מגולל מסכת קשה של עבירות מין שהמשיב ביצע, לכאורה, בבתו (להלן: המתלוננת), ילידת שנת 1997.

 

           על-פי האישום הראשון, בסמוך לשנת 2007 ועד למעצרו (בשנת 2013) הכה המשיב את המתלוננת מספר פעמים בראשה, כינה אותה בכינויי גנאי ובמקרה אחד אף הטיח את ראשה בחלק ממיטתה העשוי ברזל. עוד נאמר באישום זה, כי המשיב היכה גם את בנו, אחיה של המתלוננת, שאף הוא קטין. באישום השני נאמר, כי במהלך החופש הגדול של שנת 2010 עיסה המשיב את כל חלקי גופה של המתלוננת, לאחר שהורה לה להתפשט, והחדיר את אצבעותיו לאיבר מינה. המשיב חזר על פעולות אלה בהזדמנויות נוספות בין השנים 2012-2011, וכן ליקק את איבר מינה והורה למתלוננת לעסות את איבר מינו. נאמר גם, כי באחת מאותן חופשות ביקש המשיב מהמתלוננת כי תקיים עמו יחסי מין אך היא סירבה. באישום השלישי נאמר, כי מחודשי הקיץ של שנת 2010 ועד לחודש מארס 2013 ביצע המשיב במתלוננת מעשים מיניים קשים רבים, תוך שהוא מתעלם מהתנגדותה, ומסביר לה כי בפעולות אלה הוא למעשה "מפנק" אותה. בין היתר, נגע המשיב באיבר מינה של המתלוננת והחדיר אליו את אצבעותיו, חיכך את איבר מינו בישבנה ובאיבר מינה, הורה לה להכניס את איבר מינו לפיה או לעסות את איבר מינו, נגע בחזהּ וחשף אותה לחומרים פורנוגראפיים. עוד נאמר באישום זה, כי במספר רב של הזדמנויות ניצל המשיב את בקשותיה של המתלוננת כי יסייע לה בלימודיה כדי להמשיך בחלק מן המעשים המתוארים לעיל. המשיב גם הורה למתלוננת לאונן בפניו. המשיב איים על המתלוננת פן תספר לאמה על מעשיו, שכן אם תעשה כן, הם יתגרשו והיא תיוותר לבדה עם אחיה. עוד נאמר, כי כאשר המתלוננת בקשה לגשת לטיפול פסיכולוגי סרב לכך המשיב בטענה ש"יש דברים שאינה יכולה לספר לפסיכולוג". באישום הרביעי נאמר, כי ביום 18.3.2013, עת צפתה בטלוויזיה ביחד עם המשיב, הלה הורה למתלוננת להתפשט, ביצע בה מעשים מגונים, בעל אותה והמשיך בכך גם לאחר שביקשה שיחדל והתלוננה שהוא מכאיב לה. נאמר, כי בעקבות המעשים המתוארים לעיל ניסתה המתלוננת לשים קץ לחייה מספר פעמים. על-פי אישום החמישי, ביום 9.4.2013 הוצא צו משמורת בעניינה של המתלוננת אשר קבע משמורת זמנית לסבתהּ. מספר שבועות לאחר מכן, הגיע אחיו של המשיב לבקרו בבית הכלא בו היה עצור. המשיב העביר לאחיו שני מכתבים הממוענים לאשתו, אם המתלוננת, שבהם הנחה את האם ליצור קשר עם המתלוננת ולהסביר לה כי הוא סובל וכי באפשרותה לתקן את המצב ולהשיב הדברים לקדמותם.

 

2.        בד בבד עם הגשת כתב האישום הגישה המבקשת בקשה לעצור את המשיב עד תום ההליכים נגדו. לאחר מספר דחיות, הסכים בא-כוח המשיב לקיומן של ראיות לכאורה וכן לקיומה של עילת מעצר, אך ביקש כי ייערך בעניינו של המשיב תסקיר מעצר ובית המשפט נענה לבקשתו. תסקיר המעצר הוגש ביום 13.6.2013 ובו לא הומלץ על שחרור המשיב לחלופת מעצר. בהחלטתו מיום 16.6.2013, הורה בית המשפט על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים. בית המשפט (כב' השופטת ב' טולקובסקי) עמד על כך שהעבירות המיוחסות למשיב מלמדות על מסוכנות ועל כן מקימות עילת מעצר. בית המשפט התייחס לכך שמסוכנות זו נלמדת גם מתסקיר המעצר המתאר את המשיב כאדם בעל התנהגות מניפולטיבית אשר מתקשה לכבד גבולות. בית המשפט ציין גם, כי קיים חשש שאם ישוחרר לחלופה, המשיב ינצל זאת כדי לנסות ולהשפיע על עדות המתלוננת ואמה. נקבע, כי נוכח האמור ונוכח התרשמותו של השלילית של שירות המבחן מן המפקחים המוצעים, לא ניתן לאיין את מסוכנות המשיב באמצעות שחרורו לחלופת המעצר המוצעת.

 

3.        ערר שהגיש המשיב על ההחלטה לעצרו עד תום ההליכים נדחה בבית משפט זה. יחד עם זאת, בית המשפט קבע בהחלטתו כי מאחר שהועלו חלופות מעצר נוספות שלא נבחנו ומאחר שמצבם של ילדי המשיב לא נבחן אף הוא, יש להגיש בעניינו תסקיר משלים ו"ככל שיהיה בו כדי לבסס בקשה לעיון חוזר, יוכל העורר [המשיב בענייננו - צ.ז.] להגיש בקשה שכזו" (בש"פ 4781/13 פלוני נ' מדינת ישראל (14.7.2013)). בתסקיר המשלים נאמר שאין מקום לשחרורו של המשיב לחלופות המוצעות בפיקוח חבריו של אחיו, זאת, בין היתר, נוכח התרשמות שירות המבחן כי למפקחים המוצעים יהיה קושי ממשי למנוע מן המשיב להפר את תנאי השחרור. בתסקיר נאמר גם, כי המתלוננת שרויה בחרדה ומצבה הנפשי קשה וקיים חשש ששחרור המשיב ממעצר יחמיר את מצבה.

 

מהלך הדיונים בתיק העיקרי

          

4.        ביום 11.4.2013 הוקרא כתב האישום ובא כוחו דאז של המשיב ביקש לדחות את מתן התשובה. בית המשפט נענה לבקשה, והדיון במענה לכתב האישום נדחה ליום 19.5.2013. במועד זה נתבקשה דחייה נוספת של מועד הדיון לצורך הסדרת ייצוגו של המשיב, והדיון נדחה ליום 18.6.2013. במועד זה הודיע בא כוחו הנוכחי של המשיב כי קיבל עליו את ייצוגו וביקש את דחיית מועד הדיון לצורך לימוד חומר החקירה. הדיון נדחה ליום 14.7.2013, אך נדחה פעמיים הן בשל המועד שנקבע בבית משפט זה לדיון בערר והן נוכח הודעת בא כוח המשיב כי טרם קיבל לידיו את מלוא חומר החקירה. דיון שנקבע ליום 1.10.2013 נדחה אף הוא נוכח טענת בא כוח המשיב כי קיבל לידיו את חומר החקירה אך יום קודם לכן. בדיון שהתקיים 6.10.2013 השיב המשיב לכתב האישום וכפר במיוחס לו. בעקבות זאת, נקבע התיק להוכחות ונקבעו שני מועדים לשמיעת עדות המתלוננת במהלך חודש ינואר 2014.

 

הבקשה והדיון

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ