אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בש"פ 1272/16 מדינת ישראל נ' אסף בן ארי

בש"פ 1272/16 מדינת ישראל נ' אסף בן ארי

תאריך פרסום : 21/02/2016 | גרסת הדפסה
בש"פ
בית המשפט העליון
1272-16
18/02/2016
בפני השופט:
א' שהם

- נגד -
העוררת:
מדינת ישראל
עו"ד עדי שגב
עו"ד שרית שמש
המשיב:
אסף בן ארי
עו"ד שרון נהרי
עו"ד לירון אודסר
החלטה

על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, מיום 14.2.2016, במ"ת 23990-12-15, שניתנה על ידי כב' השופט ב' שגיא

 

  1. לפניי ערר על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (כב' השופט ב' שגיא), במ"ת 23990-12-15, מיום 14.2.2016, בגדרה הוחלט לשחרר את המשיב בתנאים מגבילים הכוללים מעצר בית בפיקוח אלקטרוני.

 

רקע והליכים קודמים

 

  1. נגד המשיב הוגש כתב אישום, אשר מייחס לו, יחד עם נאשם נוסף (להלן: הנאשם 1), חמישה אישומים שעניינם עבירות זנות ועבירות מין. להלן אפרט את עובדות חמשת האישומים המופיעים בכתב האישום:

 

(א) אישום ראשון: נטען בכתב האישום, כי עובר לחודש יוני 2015, קשרו המשיב והנאשם 1 קשר להבאת נשים מרוסיה ומאוקראינה אל מדינת ישראל, על מנת שיעסקו בזנות, תוך קבלת חלק מדמי האתנן שיינתנו לכל אחת מהנשים, עבור שירותי המין. במסגרת הקשר בין השניים, התכתב הנאשם 1 עם נשים באמצעות אתרי אינטרנט, והניע אותן להגיע לישראל, תוך שימוש בהבטחות שונות, ובין היתר, הובטח לנשים כי הן ישוכנו בדירות יוקרה, ויועסקו בעבודות עיסוי, בשכר גבוה. לאחר שהנשים הגיעו לישראל, הודיע להן הנאשם 1 שמקום עבודתן יהיה באחת מהדירות אשר נמצאו בהחזקתו ובניהולו של המשיב. לפי המתואר בכתב האישום, המשיב הבהיר לנשים הללו את תנאי עבודתן (אשר כונו בכתב האישום "תנאי אספקת שירותי המין"). בתנאים אלו, פורטו, בין היתר, התעריפים לשירותי המין השונים שיספקו הנשים ללקוחותיהם; דמי האתנן שיועברו למשיב ולנאשם 1; התנאים בהן ישוכנו הנשים בדירות, ותשלומי השכירות שיידרשו לשלם; חובותיהן של הנשים במסגרת עבודתן (למשל, התחייבותן לספק שירותי מין בשעות שייקבעו על ידי המשיב; התחייבותן להתלבש ב"שעות העבודה" בהלבשה תחתונה בלבד; התחייבותן לשלם "קנסות" במידה שיגיעו באיחור לדירה, או במקרה שלקוח נשאר בדירה למעלה מארבעים דקות; והתחייבותן להימנע ממסירת מידע על עבודתן ומעסיקיהן). המשיב החתים את הנשים על מסמך, אשר חלקו כתוב בשפה העברית, שאינה מובנת לנשים, וחלקו כתוב בשפה הרוסית, ובו פורטו חלק מתנאי העבודה, כמתואר לעיל.

 

(ב) אישום שני: לטענת העוררת, עובר לחודש יוני 2015, פנה הנאשם 1 ל-י.ו., ילידת 1988, תושבת *********, באמצעות אתר אינטרנט, והציע לה לעסוק בעבודת עיסוי בישראל. לאחר שהגיעה לישראל, מסר לה הנאשם 1 את תנאי אספקת שירותי המין, כמפורט במסגרת האישום הראשון, ו-י.ו. השיבה כי היא אינה מעוניינת לעבוד באספקת שירותי מין, ושבה ל*******. חרף זאת, שמר הנאשם 1 על קשר, באמצעות אתר האינטרנט, עם י.ו., והתעניין, מידי פעם, במצבה הכלכלי. לאחר שמצבה הכלכלי של י.ו. הידרדר, נעתרה י.ו. לבקשותיו של הנאשם 1, וחזרה לישראל, ביום 13.9.2015. עם הגעתה לישראל, נסעה י.ו. לדירה שבה המתין לה הנאשם 1. בהמשך, ולאחר שהועברה על ידי הנאשם 1 לדירה אחרת, הוא הגיע לדירה ואמר לה כי הוא צריך "לבדוק איך היא עובדת". הנאשם 1 התפשט והורה ל-י.ו. להתפשט ולעסות את גופו. במהלך העיסוי, שפשפה י.ו. את איבר מינו של הנאשם 1, תוך שהוא מלטף את גופה, עד שהוא בא על סיפוקו. ביום שלמחרת, הורה הנאשם 1 ל-י.ו. לעבור לדירה אחרת. כשהגיעה י.ו. לאותה דירה, היא פגשה במקום את המשיב, אשר אמר לה ש"הוא חייב לראות אותה עירומה". י.ו. התפשטה ונותרה בתחתוניה. בעוד המשיב בוחן את גופה, הוא הורה לה להסתובב, ואמר לה שיש לה "ישבן יפה". לאחר מכן, הורה המשיב ל-י.ו. להתלבש, והביא לידיעתה את תנאי אספקת שירותי המין, ו-י.ו. הסכימה לתנאים. בנוסף, אמר לה המשיב כי היא לא תוכל להמשיך להתגורר בדירתו של הנאשם 1. בהמשך, הורה לה המשיב לעסות את גופו, בתמורה ל-200 ₪ שמסר לה, וציין בפניה כי הוא "יראה לה כיצד עושים זאת נכון כדי לרצות את הלקוחות". נמסר בכתב האישום, כי המשיב התפשט, והורה ל-י.ו. להתפשט, ולאחר ש-י.ו. התפשטה, היא עיסתה את גופו של המשיב, ושפשפה את איבר מינו. לאחר מכן, שאל המשיב את י.ו. אם היא מעוניינת לקיים איתו יחסי מין, והיא השיבה בשלילה. י.ו. סירבה גם לבקשתו של המשיב, למצוץ את איבר מינו. בעקבות זאת, אמר המשיב ל-י.ו., כי "אם היא תעשה הכול בצורה הטובה אז היא תישאר לעבוד בדירה". מאחר ש-י.ו. היתה, באותו שלב, ללא קורת גג, ללא כסף ובלי עבודה, היא נעתרה לדרישתו של המשיב, ומצצה את איבר מינו. לאחר כרבע שעה, ומשהמשיב לא בא על סיפוקו, אמרה לו י.ו. כי היא עייפה ואינה יכולה להמשיך במעשיה. לאחר הדברים הללו, התיישב המשיב על המיטה והורה ל-י.ו. לעמוד מעליו ולהתכופף, כשישבנה מופנה כלפיו. י.ו. עשתה כמצוותו, והמשיב שפשף את איבר מינו, והחדיר את אצבעותיו לאיבר מינה של י.ו., ללא הסכמתה, וזאת במשך דקות ארוכות, עד אשר בא על סיפוקו. עוד נטען בכתב האישום, כי החל מיום זה, ועד ליום 25.11.2015, סיפקה י.ו. שירותי מין ללקוחות, בהתאם לתנאים שהציבו לה המשיב והנאשם 1, וזאת במספר דירות בתל אביב ובבת ים. תיאום הלקוחות של י.ו. התבצע מול פקידות שעבדו בדירות השונות או מול המשיב, כשהמשיב והנאשם 1 הגיעו מדי יום כדי לגבות את חלקם בכספי האתנן.

 

(ג) אישום שלישי: כנטען בכתב האישום, ביום 1.11.2015, או בסמוך לכך, יצר הנאשם 1 קשר עם מ.א., ילידת 1986, תושבת *****, לאחר שזו פרסמה מודעה באתר אינטרנט, כי היא מחפשת דירה בישראל לתקופה קצרה. לאחר הידברות בין השניים, ביקש הנאשם 1 לשוחח עמה באמצעות תוכנת "סקייפ", בכדי לראות את פניה. במהלך השיחות ביניהם, הבטיח לה הנאשם 1 הבטחות שונות, ובין היתר, אמר לה כי הוא יכול לספק לה עבודה, במסגרתה היא תרוויח כ-150 ₪ לשעה, ובמידה שתקבל את העבודה, היא לא תידרש לשלם שכר דירה. נוכח הבטחותיו של הנאשם 1, עזבה מ.א. את *****, ביום 15.11.2015, והגיעה לישראל, בהדרכתו. הנאשם 1 הנחה את מ.א. להגיע לדירה בתל אביב, ונאמר לה כי שם תפגוש בחור בשם "סטיבן". המשיב, אשר הציג את עצמו כ"סטיבן", שיכן את מ.א. בדירה, ואמר לה כי הוא יהיה "הלקוח הראשון שלה". למחרת, ביום 16.11.2015, הודיע המשיב ל-מ.א. כי תעבור לדירה אחרת, והסיע אותה לשם. כשהשניים הגיעו לדירה, הורה המשיב ל-מ.א. להתפשט, ולהישאר בתחתונים וחזייה בלבד, ו-מ.א. עשתה כדברו. המשיב בחן את גופה של מ.א., ואמר לה שהיא "יפה", ונראית "צעירה מכפי גילה". לאחר מכן, אמר המשיב ל-מ.א. כי הוא ידגים לה כיצד לעסות את גופם של הלקוחות. בתוך כך, הורה לה המשיב לשכב על הבטן, התיישב עליה, עיסה את גופה, ולאחר מכן, הפך אותה על גבה וליטף את שדיה. בהמשך, המשיב התפשט והורה ל-מ.א. לעסות את גופו. לאחר מספר דקות בהן מ.א. ביצעה את מבוקשו של המשיב, הוא הסתובב ואמר לה לשפשף את איבר מינו, והיא עשתה כדרישתו. בהמשך, אמר המשיב ל-מ.א. כי הוא "רוצה אותה", והציע לה לקיים עמו יחסי מין תמורת 1000 ₪, אולם היא סירבה. לאחר זאת, שפשף המשיב את איבר מינו כשהוא מתבונן בגופה העירום של מ.א., עד אשר הוא בא על סיפוקו. המשיב נתן ל-מ.א. 200 ₪, והמשיך להסביר לה את תנאי אספקת שירותי המין. החל מיום זה ועד ליום 25.11.2015, סיפקה מ.א. שירותי מין ללקוחות בתנאים שהציב לה המשיב. תיאום הלקוחות של מ.א. התבצע מול פקידות שעבדו בדירות השונות או מול המשיב, כשהמשיב והנאשם 1 הגיעו מדי יום כדי לגבות את חלקם בכספי האתנן.

 

(ד) אישום רביעי: העוררת טוענת, כי ביום 5.8.2014, או בסמוך לכך, פנה הנאשם 1 ל-ל.ז., ילידת 1988, תושבת ********, דרך אתר אינטרנט, ובהמשך התכתבו השניים באמצעות תוכנת "סקייפ". ל.ז. סיפרה לנאשם 1 כי מצבה הכלכלי קשה מאוד, ובתגובה, הבטיח לה הנאשם 1 כי הוא יכול לספק לה מקום מגורים, וכי היא יכולה להרוויח כסף רב, אם תעבוד עבורו. ביום 4.12.2014, ולאחר שמצבה הכלכלי של ל.ז. החמיר, יצרה ל.ז. קשר עם הנאשם 1 באמצעות אתר האינטרנט, והביעה את רצונה להגיע לישראל. ביום 15.2.2015, עזבה ל.ז. את ******** והגיעה לישראל, בהדרכתו של הנאשם 1. עם הגעתה של ל.ז. לישראל, היא החלה לספק שירותי מין ללקוחות בדירתו של הנאשם 1, בבת ים, בהתאם לתנאים שהציב לה הנאשם 1. לאחר כחודשיים, עברה ל.ז., לבקשתו של הנאשם 1, לעבוד בדירה בבית דגן, וביום 7.6.2015, עברה לעבוד בדירה בתל אביב, לבקשתו של המשיב. בהמשך, הגיע המשיב לדירה בתל אביב, בה עבדה ל.ז., והורה לה להתפשט, אך היא לא הבינה את בקשתו של המשיב. לאחר מספר דקות, ומשהתקשר המשיב אל הנאשם 1, שלח הנאשם 1 ל-ל.ז הודעה ובה כתב "תראי לו את הגוף שלך". ל.ז. התפשטה, ונותרה בתחתונים וחזייה בלבד, כאשר המשיב בוחן את גופה. במשך כחודש, סיפקה ל.ז. שירותי מין בדירה בתל אביב, בהתאם לתנאים שהציבו לה המשיב והנאשם 1. תיאום הלקוחות של ל.ז. התבצע מול פקידות שעבדו בדירות השונות או מול המשיב, כשהמשיב והנאשם 1 הגיעו מדי יום כדי לגבות את חלקם בכספי האתנן.

 

(ה) אישום חמישי: כנטען בכתב האישום, עובר לחודש ינואר 2015, פנה הנאשם 1, באמצעות אתר האינטרנט, ל-ו.ש., ילידת 1990, תושבת *****, והשניים התכתבו באמצעות תוכנת "סקייפ". במהלך השיחות, הפציר הנאשם 1 ב-ו.ש. להגיע לישראל ולעבוד עבורו. ביום 8.4.2015, הגיעה ו.ש. לישראל לצורך ביקור משפחתי, ופרסמה מודעה באתר כי היא מחפשת עבודה בישראל. בתגובה למודעה זו, הציע הנאשם 1 ל-ו.ש. לעבוד עבורו כמעסה. הנאשם 1 ו-ו.ש. נפגשו בדירתו של הנאשם 1 בבת ים, שם הוא פירט בפניה את תנאי אספקת שירותי המין, שתוארו לעיל. ו.ש. הסכימה לתנאים, ולמחרת היום עברה להתגורר בדירתו של הנאשם 1 בבת ים. במשך כשלושה חודשים, סיפקה ו.ש. שירותי מין ללקוחות בדירה בבת ים, ובדירות נוספות, בהתאם לתנאי אספקת שירותי המין שנמסרו לה. נאמר בכתב האישום, כי ו.ש. העבירה למשיב ולנאשם 1 חלק מסכומי האתנן ששולמו לה עבור שירותי המין.

 

בגין המעשים המתוארים בחמשת האישומים, יוחסו למשיב העבירות הבאות: קשירת קשר לביצוע פשע, לפי סעיף 499(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן:חוק העונשין); מספר עבירות של החזקת מקום לשם זנות, לפי סעיף 204 לחוק העונשין; אינוס, לפי סעיף 345(א)(1) לחוק העונשין; מעשה סדום, לפי סעיף 347(ה), בנסיבות סעיף 345(א)(4) לחוק העונשין; מעשה מגונה, לפי סעיף 348(א), בנסיבות סעיף 345(א)(4) לחוק העונשין; שתי עבירות של גרימה לעזיבת מדינה לשם זנות, לפי סעיף 376ב(א) לחוק העונשין; 4 עבירות של הבאת אדם לשם עיסוק בזנות בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 202, בנסיבות סעיף 203(א) לחוק העונשין; ו-4 עבירות של סרסרות למעשי זנות, לפי סעיף 199(א)(2) לחוק העונשין. לנאשם 1 יוחסו עבירות דומות, מלבד עבירות האינוס ומעשה הסדום.  

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ