אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בשארה ורור נ' בולוס ואח'

בשארה ורור נ' בולוס ואח'

תאריך פרסום : 24/03/2014 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי נצרת
11437-03-14
19/03/2014
בפני השופט:
יוסף בן-חמו

- נגד -
התובע:
מארי בשארה ורור
הנתבע:
1. עזבון המנוח בולוס
2. מוחמד עבד אל מועטי סעדי
3. עיזבון המנוחה חג'לה יוסף ג'רייב
4. אדיב מוסא
5. לשכת רישום מקרקעין - נצרת
6. מנהל מיסוי מקרקעין משרד האוצר

החלטה

לפניי "בקשה דחופה ובהולה למתן צו מניעה זמני/ארעי במעמד צד אחד בלבד" בה התבקש בית המשפט להורות כדלקמן:

להורות למשיבים להימנע מלהשתמש במסמכים או בזכויות שנרכשו על סמך מצג שווא ומסמכים מזויפים הנוגעים לזכויות שהיו רשומות על שם המנוח בולוס ח'ליל ג'רייב ז"ל (להלן: "המנוח בולוס"), שהיה רשום כבעלים של 19871/158968 חלקים בחלקה 2 גוש 16578 מאדמות נצרת (להלן: "המקרקעין") ו/או לעשות כל שימוש בזכויות שהועברו במרמה ובזיוף משם המנוח לשמה של המנוחה חג'לה יוסף ג'רייב ז"ל (להלן: "המנוחה חג'לה"), עליהן רשם המשיב מס' 4 הערת אזהרה ביום 22/12/13, הואיל וזכויות אלו נרכשו על ידי המשיב מס' 2, אשר הציג עצמו כבעלים של הזכויות שהיו רשומות על שם המנוח בולוס. הליכי העברות אלו נוגדים מצב קיים ובמיוחד הזכויות שקיבלו תוקף על ידי פסק דין החלוקה מיום 07/03/96 בתיק ת"א 421/79 בבית משפט השלום בנצרת.

להורות למשיבים להימנע מלהשתמש במסמכים שונים לרבות ייפויי הכוח, צווי הירושה ואישורי הרישום ממס שבח, רכישה ורכוש להעברת הנכס הרשום כיום שלא כדין על שם המנוחה חג'לה במקרקעין.

להורות לרשם המקרקעין ו/או למינהל מיסוי מקרקעין להימנע מהוצאת ו/או הנפקת אישורים או משינוי הרישומים הקיימים בספריהם, ככל שהדבר מתייחס לזכויות שנרשמו על שם המנוחה חג'לה או על שם המשיב 4, אשר רשם הערת אזהרה על זכויותיה, או מי מטעמם, זאת עד למתן החלטה אחרת על ידי בית המשפט.

ביום 05/03/14 נתתי צו מניעה ארעי כמבוקש, בכפוף להפקדת סך של 10,000 ₪ להבטחת הוצאות המשיבים וקבעתי את הבקשה לדיון בפניי במעמד הצדדים.

בדיון שנערך לפניי ביום 11/03/14 טענו ב"כ הצדדים בהרחבה באשר לזכויות של כל אחד מהצדדים במקרקעין נשוא המחלוקת והציגו בפניי מסמכים להוכחת טענותיהם. כמו כן, התחייבה המבקשת להגיש כתב תביעה מטעמה תוך 7 ימים.

נימוקי הבקשה:

המבקשת, אשר הגישה את הבקשה באמצעות בנה ומיופה כוחה, מר חוסאם ורור, טענה כי לבנה, שהינו בנו של המנוח בשארה ורור ז"ל, אשר רשום כבעלים של 19087/79484 חלקים מהמקרקעין, התברר לאחרונה כי בוצעו פעולות זיוף לגבי זכויות המנוח בולוס, שנפטר ביום 17/11/48, אשר היה רשום כבעלים של 1/8 חלקים במקרקעין. לטענתה, בידי בנה ישנם מסמכים על ביצוע חלוקת זכויות בין חלק מבעלי המקרקעין שהם בני משפחת ג'רייב, לרבות מסמך חלוקה מיום 24/09/53, בו מופיעים שמות יורשי המנוח, החתום בחותמות בית המשפט ולו צורפה תוכנית חלוקה עליה חתומים היורשים, אשר ככל הנראה אושרה על ידי בית המשפט או גורם מוסמך אחר.

המבקשת טענה כי בבדיקת הליכי ההעברות והרישום בטאבו התברר כי יורשי המנוח מכרו או העבירו חלק מזכויותיו לצד ג' עוד בשנת 1975 ובמהלך השנים, עובר לשנת 1979, נמכר חלקו למשיב 2, אשר הקים על השטח מבנים והוא ובני ביתו מתגוררים בהם עד היום. לטענתה, במסגרת הליך משפטי שהתנהל בין השנים 1979-1996 בבימ"ש השלום בנצרת (ת"א 421/79) חולקו כל הזכויות בחלקה בין בעליהם וחלקו של המנוח נמסר לחזקתו של המשיב 2, שהציג ראיות בפני בית המשפט כי רכש את השטח כדין מיורשי המנוח, בהתאם לייפוי כוח נוטריוני בלתי חוזר החתום על ידם.

המבקשת טענה כי בימים האחרונים פנו אל בנה אנשים שונים ביחס לזכויות במקרקעין הרשומות על שם אביו ז"ל מהן עולה כי אדם זר רכש אותן. מבירור שערך נודע לו כי בנכס הרשום על שם המנוח נעשתה פעולת זיוף במגמה לנשל את המבקשת, שהיא היורשת היחידה של בעלה המנוח, בשארה ורור ז"ל, הואיל ורוב השטח מסביב למגרש שבבעלותה במקרקעין כבר בנוי. כן נודע לו כי מי שעמד מאחורי תוכנית הזיופים כולל העברת ורישום זכויות המנוח על שם המנוחה חג'לה הינו בנה, מר זאהי ח'ליל ג'רייב, וזאת באמצעות צוואה מזויפת של המנוח, הנוגדת את צו הירושה שהוציאו יורשיו בסמוך לפטירתו בשנת 1951, אשר על פיה הוציא בית הדין היווני האורתודוקסי צו קיום צוואה בחודש דצמבר 2013 ועל פיה שונה הרישום משם המנוח לשמה של המנוחה חג'לה ובשמה מכר בנה זאהי את הזכויות שרשם במרמה ונודע להם כי המשיבים 3 ו-4 פועלים נמרצות להשגת אישורים להעברת הזכויות בטאבו.

טענות המשיב 2:

המשיב 2 טען כי לאחרונה התברר לו, באמצעות ילדיו, כי בוצעו פעולות זיוף הנוגעות לזכויותיו במקרקעין, שהיו רשומות עד לפני כמה חודשים על שם המנוח בולוס ובפועל היו בבעלותו החל מיום 20/11/59, בהתאם לייפוי כוח נוטריוני בלתי חוזר שנחתם על ידי יורשיו וכי בידיו מסמכים על ביצוע חלוקת זכויות מרצון בין חלק מבעלי המקרקעין, כולם בני משפחת ג'רייב, כולל המנוחים בולוס ונסראללה בני ח'ליל ג'רייב, אשר הכירו היטב אחד את זכויות רעהו, לרבות מסמך חלוקה מיום 24/09/53 ותוכנית חלוקה עליהם חתומים בית המשפט, הנוטריון הציבורי והיורשים.

המשיב 2 טען כי בבדיקת הליכי ההעברות והרישום בטאבו של המקרקעין התברר כי יורשי המנוח מכרו או העבירו חלק מזכויותיו לצד ג' גם בשנת 1975, על אף שעובר לכך נמכרו לו חלק מזכויותיו של המנוח במקרקעין והוא הקים על השטח שרכש מבנים אשר הוא ובניו מתגוררים בהם עד היום.

המשיב 2 טען כי בין השנים 1979-1996 התנהל משפט חלוקה במקרקעין (ת"א 421/79) בו ניתן פסק דין לפיו חולקו כל הזכויות במקרקעין בין בעליהם, לרבות חלקו של המנוח שתוחם ונמסר לחזקתו, וחלוקתן הסופית והמחייבת מכוח פסק הדין נרשמה הן בוועדה המקומית לתכנון ובניה והן בלשכת רישום המקרקעין בנצרת.

המשיב 2 טען כי מבירור שערכו הוא ובניו נודע לו כי נערכה פעולת זיוף באשר לזכויותיו במקרקעין, הואיל ורוב השטח כבר בנוי, כולל חלקו, ולמעט חלקם של המנוח בשארה ורור ז"ל וחלקם של בני משפחת אגבאריה. לטענתו, יש לקבל את הבקשה על מנת למנוע זיוף של הזכויות ופגיעה ממשית בזכויותיו הקנייניות שנרכשו כדין לפני כ-55 שנים ועל מנת לעצור את הליך ההעברות והרישומים על שם המזייפים למיניהם, לרבות בעל הערת האזהרה על הזכויות שהועברו מהמנוח, אשר חלקו נרשם בדרך של זיוף, מרמה ושלא כדין ובניגוד לצו הירושה על שם המנוחה חג'לה.

טענות המשיב 3:

המשיב 3 טען כי המנוחה חג'לה ירשה על פי צוואה מהמנוח בולוס את זכויותיה במקרקעין והן נרשמו בטאבו מכוח הצוואה והיא נתנה לבנה זאהי ג'רייב ייפוי כוח המתייחס למקרקעין. לטענתו, לבנה של המבקשת, אשר הגיש את הבקשה בשמה, אין כל מעמד משפטי בעניין ואין כל קשר למנוח בולוס ואף אחד לא מנסה לעשות שימוש בזכויותיה הרשומות בטאבו. לכן, לא ברור מדוע מתבקש נגדה צו מניעה להעביר לו את חלקה במקרקעין.

טענות המשיב 4:

המשיב 4 טען כי הצוואה בה הוריש המנוח בולוס למנוחה חג'לה את הזכויות במקרקעין הינה מיום 19/09/48. הצוואה קוימה בבית הדין הכנסייתי ביום 05/12/13 ומכוח זה נרשמו הזכויות בטאבו בסמוך לאחר מכן ביום 16/12/13. לטענתו, אין כל מחלוקת לגבי בעלותו של המבקש על שטח המקרקעין שלו, אלא המחלוקת הינה לגבי חלוקת השימוש במקרקעין, ואין כל מחלוקת קניינית בינו לבין המנוחה חג'לה והמבקש אינו יכול להתנגד לבעלותה כל עוד צו קיום הצוואה אושר בבית הדין ונרשם בטאבו. כמו כן, לטענתו, בהנחה שהמכר שנעשה על ידי יורשי המנוח בולוס לצדדי ג' אותנטי ואמיתי, למרות שהם אינם רשומים, יש להם זכויות אובליגטוריות לכאורה והמחלוקת הקניינית הינה בין אותם צדדי ג' לבין המנוחה חג'לה ויורשיה ואין לכך כל קשר למבקש.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ