אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בר"ע 54173-07-15 דורית איזנברג-בכר נ' שירותי בריאות כללית

בר"ע 54173-07-15 דורית איזנברג-בכר נ' שירותי בריאות כללית

תאריך פרסום : 21/09/2015 | גרסת הדפסה
בר"ע
בית דין ארצי לעבודה
54173-07-15
06/09/2015
בפני השופט:
רונית רוזנפלד

- נגד -
המבקשת:
דורית איזנברג-בכר
עו"ד חגית שרעבי
המשיבה:
שירותי בריאות כללית
עו"ד גלית גולן-רתם
עו"ד מיכל חדד
החלטה
 

 

השופטת רונית רוזנפלד

כללי

1.למבקשת הודע על פיטוריה מעבודתה אצל המשיבה ביום 4.2.15. הפיטורים היו אמורים להיכנס לתוקפם ביום 1.3.15. על פי החלטות בית הדין האזורי בתל אביב, שניתנו במסגרת בקשת המבקשת לסעד זמני כנגד פיטוריה, הוארכה תקופת העסקתה של המבקשת פעמים אחדות. כך, בהחלטה ראשונה מיום 19.3.15 מפי השופט לובוצקי שניתנה "כסעד ארעי" הוארכה תקופת העסקתה של המבקשת עד ליום 31.5.15; בהחלטה שניה מפי השופט לובוצקי שניתנה ביום 29.4.15 כ"סעד זמני", הוארכה תקופת העסקתה של המבקשת עד ליום 15.7.15; ולאחרונה, בהחלטת השופט סילורה מיום 14.7.15, הוארכה התקופה בשבוע נוסף, עד ליום 22.7.15.

לפני בקשת המבקשת שהוגשה ביום 6.8.15 למתן רשות ערעור על שתי החלטות בית הדין האזורי בתל אביב מיום 21.7.15 וכמו כן על החלטתו מיום 22.7.15, בהן דחה בית הדין האזורי את בקשת המבקשת לעיין מחדש בהחלטתו האחרונה מיום 14.7.15, בה האריך את תקופת העסקתה בשבוע נוסף. כמו כן דחה בית הדין את בקשתה לקיום דיון בבקשה לביזיון בית הדין, והורה לה לפנות את חדרה "באופן סופי ומוחלט" עד ליום 26.7.15 (השופט תומר סילורה; סע"ש 2316-03-15).

לפני גם בקשת המבקשת לעיכוב ביצוע החלטות בית הדין האזורי. הבקשה הוגשה ביום 27.7.15, עוד קודם להגשת הבקשה לרשות ערעור. על רקע זה ניתנה החלטת הנשיא פליטמן מיום 28.7.15 בקשר לבקשה לעיכוב ביצוע כי "כל עוד לא הוגשה בקשת רשות ערעור אין מקום להגשת בקשה לעיכוב ביצוע". משהוגשה בקשת רשות ערעור ביום 6.8.15, ניתן לראות את הבקשה לעיכוב ביצוע כאילו הוגשה באותו מועד, ואף היא מונחת לפני למתן החלטה.

 

הרקע העובדתי- השתלשלות ההליך והחלטות קודמות

כללי

2.תקצר היריעה מלפרט את שלל הפניות והבקשות לבית הדין האזורי מאז שהגישה המבקשת את בקשתה לסעד זמני כנגד פיטוריה ביום 1.3.15. לפני בית הדין האזורי הונחו עשרות פניות שכמעט כל אחת מהן מוכתרת כ"בקשה דחופה" או "בהולה" או בשני התארים כאחד. בין הבקשות השונות נמצא בקשות לעיון חוזר, בקשות לפי פקודת בזיון בית המשפט, בקשות להארכת מועד ועוד כיוצא באלה בקשות. למרבה ההפתעה, כתב תביעה עיקרי, בין כנגד החלטת הפיטורים ובין בכלל, טרם הוגש לבית הדין האזורי, כשפעם אחר פעם נעתר בית הדין האזורי לבקשות להארכת המועד להגשתו. כך, אך לאחרונה, ביום 25.8.15 בקשה המבקשת להאריך את המועד להגשת כתב התביעה עד ליום 10.11.15. בהחלטת בית הדין האזורי התאפשר לה, לפנים משורת הדין, להגיש את כתב התביעה עד ליום 7.10.15. כך יצא שבית הדין האזורי, ועתה בית דין זה, נזקק באופן אינטנסיבי להליך הזמני בקשר לפיטורי המבקשת מאז חודש מרץ שנה זו, כשכתב תביעה עיקרי עדיין לא מונח לפניו.

להלן אציג את עיקרי העובדות ועיקרים מהשתלשלות ההליך עד כה.

 

3.המבקשת, פסיכולוגית במקצועה הועסקה במשך כ-13 שנים אצל המשיבה, בבית החולים קפלן ברחובות (להלן: בית החולים), במסגרת המכון להתפתחות הילד. בשנים האחרונות עסקה במסגרת בית החולים וברשות הממונים עליה, במחקר קליני, במסגרת לימודים לקראת קבלת תואר שלישי. לטענתה כמפורט בבקשה לסעד זמני, במהלך עבודתה נחשפה להתנהלות בלתי תקינה של נציגי המשיבה ומנהליה "עד כדי עבירות פליליות", ועל רקע זה, ולאחר שהגישה מסמך מפורט למבקר המשיבה, הודיעה לה המשיבה על פיטוריה. בבקשתה לקבלת סעד כנגד פיטוריה טענה המבקשת כי פיטוריה בוצעו בניגוד לחוק הגנה על עובדים (חשיפת עבירות ופגיעה בטוהר המידות או במינהל התקין) תשנ"ז-1997. כמו כן טענה לפגמים שנפלו בהליך הפיטורים ולנזק הרב שנגרם לה עקב פיטוריה, קודם להשלמת עבודת המחקר בה היא עוסקת. המשיבה הכחישה מכל וכל את כל טענות המבקשת בקשר לנסיבות פיטוריה, וביקשה מבית הדין לדחות את הבקשה. בעיקרו של דבר טענה המשיבה, כי סוכם בעבר עם המבקשת על פרישה מוסכמת בתום מחקרה האקדמי, והיא זו שאינה משלימה את המחקר מטעמים הקשורים בה.

 

4.בית הדין האזורי קיים דיון בבקשה ביום 18.3.15, במהלכו העידה המבקשת. כמו כן העיד עד המשיבה ד"ר יוסי נוגה. במהלך הדיון בירר בית הדין אפשרות לפשרה. במסגרת זו הדגישה ב"כ המבקשת כי המבקשת צריכה לסיים את המחקר וכי "אי מתן סעד של אכיפה פוגע בהמשך המחקר שיסתיים עד סוף מאי"; כי "החשיבות הרבה של התובעת זה להשלים את המחקר עד 31.5.15"; כי "המחויבות שלנו לנבדקים זה עד 31.5.15", וכי "יש ציפייה של ההורים להשלמת המחקר. יש צורך לעבור על בדיקות דם שלהם. יש כאלה שכבר נקבע להם מועד למעקב וכל זה צריך להסתיים עד 31.5.15" (ההדגשות שלי, ר.ר.). בתום הדיון הוצע לצדדים להגיע להסכמה לעניין המשך העסקה של המבקשת עד 31.5.15. משלא הגיעו הצדדים להסכמה ניתנה החלטת השופט לובוצקי ביום 19.3.15 כ"סעד ארעי", לפיה: "ייאסר על המשיבה (שירותי בריאות כללית) לנתק את יחסי העבודה בינה לבין התובעת, עד למתן ההחלטה בבקשה לסעד הזמני או עד 31.5.15 לפי המאוחר. זאת בהתחשב בשנות העבודה המרובות של התובעת אצל הנתבעת ובנזק הממשי שעלול להיגרם לה כתוצאה מפיטוריה קודם להשלמת מחקרה האקדמי". באותה החלטה שניתנה כאמור ביום 19.3.15, נעתר בית הדין לבקשה להארכת המועד להגשת כתב התביעה, והורה על הגשתו עד ליום 1.6.15.

 

5.בין לבין, לאחר שניתן "הסעד הארעי", ועוד קודם למתן החלטת בית הדין בבקשה לסעד זמני, הגישה המבקשת בקשותיה לבית הדין לפי פקודת בזיון בית המשפט בהן טענה כי אין המשיבה ממלאת כנדרש אחר החלטת בית הדין מיום 19.3.15.

 

6.ביום 29.4.15 ניתנה החלטת בית הדן האזורי מפי השופט לובוצקי, בבקשה לסעד זמני (להלן: ההחלטה בסעד הזמני). מפאת חשיבותה גם לנושאים שבבקשה מושא החלטה זו, נציג את עיקריה בפירוט.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ