אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בע"מ נ' נכסים ובנין בע"מ ואח'

בע"מ נ' נכסים ובנין בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 24/05/2010 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום נתניה
36704-02-10
24/05/2010
בפני השופט:
יעל קלוגמן

- נגד -
התובע:
צ.פ. חברה לבנין בע"מ
הנתבע:
1. גד מחלוף נכסים ובנין בע"מ
2. גד מחלוף

החלטה

1. בקשה לסעד זמני: צו עשה לפינוי של פסולת ממקרקעין של התובעת-המבקשת.

2.המבקשת היא חברה קבלנית, בעלת הזכויות במגרש שבו מדובר. הנתבעת-המשיבה 1 אף היא חברה קבלנית, בעלת הזכויות במגרש שגובל בצידו הצפוני של מגרש המבקשת, והנתבע-המשיב 2 הוא בעליה ומנהלה.

3.המבקשת טוענת כי ביוני 2008 היא גילתה במגרשה ערימה גדולה של עפר ופסולת בניין, אשר לטענתה הושלכו לשם על ידי המשיבים. עוד טוענת המבקשת כי לאחר ששלחה למשיבים מכתב התראה, באוקטובר 2008, התחייב המשיב 2 לפנות את הפסולת ממגרש המבקשת, אך לא עשה כן.

בבקשה צויין עוד כי קבלן אחר, מר שי שמע - שלו מגרש שגובל בצד המזרחי של מגרש המבקשת - השליך עפר אל מגרש המבקשת, בתחילת נובמבר 2009, אך לבקשת המבקשת הוא פינה אותו, בפברואר 2010.

המבקשת ביקשה צו עשה שיורה למשיבים לפנות את העפר והפסולת שהשליכו אל מגרשה עוד בשנת 2008.

4.המשיבים טענו בתגובתם לבקשה כי לבקשת המבקשת, הם פינו פסולת שלהם ממגרשה, וזאת - עוד בסוף שמת 2008. המשיבים טוענים כי פינוייה של אותה פסולת נעשה באמצעות טרקטור שעבד במקום מספר ימים.

המשיבים טוענים כי הפסולת אשר המבקשת עותרת להורות לפנות ממגרשה כיום - אינה שייכת להם. לטענתם, גם בעבר וגם כיום יש במקום קבלנים נוספים ששופכים פסולת אל מגרשה של המבקשת. המבקשת עצמה מציינת בבקשתה את הקבלן שי שמע שעשה כן. ב"כ המשיבים תמהה: כיצד קובעת המבקשת כי הקבלן שמע פינה את כל הפסולת והעפר ששפך במגרשה, וכי מה שהותיר שייך דווקא למשיבים.

בתגובת המשיבים נאמר עוד כי בסביבות יוני 2009 ביקש מנהל המבקשת, מר פוקס,

מהמשיב 2, מר מכלוף, ומשכנים נוספים, לחתום עבור המבקשת על הסכמה להיתר בנייה לשינוי זכויות בנייה. מנהל המבקשת אף ביקש, וקיבל, את סיועו של המשיב 2 לשכנע את השכנים לחתום על ההסכמה שהמבקשת ביקשה. בכל המהלכים הללו לא הזכירה המבקשת כלל את דבר הפסולת שבמגרשה, אשר לטענתה שייכת למשיבים, ולא ביקשה דמי שימוש בגין השימוש במגרש, כפי שהיא תובעת בתביעה העיקרית דנן. ב"כ המשיבים טוענת כי הטעם לכך הוא, שהמשיבים פינו ממגרש המבקשת, עוד בשנת 2008, כל פסולת שבאחריותם, ועל כן אין בסיס לדרישותיה של המבקשת מהמשיבים, הן בתביעה העיקרית והן בבקשה לסעד הזמני.

5.בעדותו בביהמ"ש מסר מנהל המבקשת, מר פוקס, כי שטח מגרשה של המבקשת הוא

1799 מ"ר. לטענתו, העפר והפסולת שהושלכו במקום על ידי המשיבים, בשנת 2008, הם בהיקף של כ- 3,000 מטר מעוקב ותופסים כ- 70% משטח המגרש. מר פוקס טוען כי ערימת פסולת זו, שנראית כ"הר", נותרה משנת 2008 כמות שהיתה ואף "גידלה" צמחייה, שנראתה בתצלומים שהציג. מר פוקס טוען כי המשיבים לא פינו כלל את "הר" העפר ששפכו במקום. בינואר 2010 פינה הקבלן שמע חלק מערימה זו, וזאת כשפינה פסולת ששפך במגרש המבקשת, אך רובו של ה"הר" לא פונה על ידי המשיבים.

המשיב 2, מר מכלוף, טען כי ה"הר" שנראה בתצלומים שהציג מר פוקס אינו פסולת שהשליכו המשיבים, וממילא אין הם אחראים ל"צמיחתו" של ה"הר".

בסעיף 6 לתצהירו של מר פוקס נאמר כי בשנת 2008 הוא גילה, לאחר "בדיקה מהירה", שהפסולת שהושלכה במגרש המבקשת שייכת למשיבים. כשנשאל איזו בדיקה ערך, השיב מר פוקס כי לא ערך כל בדיקה, אלא היתה זו מסקנה שלו, שהפסולת שייכת למשיבים, כיוון שמגרשה של המבקשת היה מגודר משלושה כיוונים, ורק מהכיוון שגובל במגרש המשיבים ניתן היה לשפוך עפר ופסולת למגרש המבקשת.

מר פוקס עומת עם כך שדבריו כי מגרשה של המבקשת סגור בגדרות מכל כיווניו, למעט הכיוון שגובל במגרש המשיבים, אינם מתיישבים עם דבריו שלו-עצמו, כי הקבלן שמע, שגבולו עם מגרש המבקשת הוא באחד מהכיוונים ה"סגורים", שפך אף הוא פסולת למגרש המבקשת, ופינה אותה לאחר מכן. מר פוקס השיב על כך כי שמע החל לעבוד בשטח כשנה וחצי לאחר המשיבים. שמע פתח פתח בגדר שבין מגרש המבקשת לבין מגרשו, ופתח זה נותר פתוח.

המרחק בין הפתח שגובל עם מגרש המשיבים לבין הפתח שגובל עם מגרשו של שמע הוא

כ- 40 מטרים.

ב"כ המשיבים הגישה את התצלומים נ/ 1 שבהם נראה טרקטור שמפנה עפר. מר פוקס אישר כי מדובר בשטח של המבקשת ואמר כי ייתכן שהטרקטור עבד במקום מטעם הקבלן שמע.

מר פוקס אישר בעדותו כי דבר שפיכת העפר והפסולת במגרש המבקשת נודע לו בדיעבד או שהוא ראה את הפסולת כאשר הגיע מידי פעם לביקור במקום. ב"כ המשיבים שאלה את פוקס כיצד הוא יכול לקבוע כי כמות הפסולת, שהוא מעריך ב- 3,000 מ"ק, היא הכמות "האורגינלית" שהושלכה במגרש המבקשת בשנת 2008, וכיצד הוא יכול לקבוע כי המשיבים אחראים לכך; אם דבר השלכת הפסולת במגרש נודע לו בזמנו בדיעבד, ולשיעורין, והוא עצמו מאשר כי יש קבלן נוסף (שמע) ששפך פסולת במגרש המבקשת. מר פוקס השיב כי הוא ביקר מידי פעם במקום וראה את ערימת הפסולת גדלה, בעת שהמשיבים בנו על מגרשם השכן. עם זאת, הוא עצמו ציין במהלך עדותו שמות של שני קבלנים נוספים: האחד - שמע, והשני - אושר, שבנו במגרשים שכנים למגרש המבקשת. אין מחלוקת בין הצדדים, ואף מר שמע אישר בעדותו, כי הבנייה שנראית בתצלום נ/ 1 א' היא של הקבלן אושר. מר פוקס העיד כי שאל את הקבלן אושר אם שפך עפר למגרש המבקשת, ואושר השיבו בשלילה. למותר לומר כי אין בעדות-שמיעה זו כדי לשלול את האפשרות של שפיכת עפר למגרש המבקשת על ידי הקבלן אושר.

מר פוקס שלל, אמנם, אפשרות נוספת שהציגה לו ב"כ המשיבים: כי קבלן מהסביבה, ולאו דווקא מבין שכניו הצמודים למגרש, יכול לשפוך עפר אל מגרש המבקשת, שאינו מאוייש, ויש אליו גישה. מר פוקס שלל זאת מהטעם שמגרש המבקשת מגודר, אך הוא אישר שחלק נכבד מהיקפו אינו מגודר (כל הצד שגובל עם המשיבים, ועוד כ- 30 מטרים, בצד שגובל עם שמע; עדות פוקס, בעמ' 5 לפר').

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.



שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ