אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בע"מ ואח' נ' וניהול-ספייס נשר בע"מ ואח'

בע"מ ואח' נ' וניהול-ספייס נשר בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 09/03/2014 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חיפה
39271-12-10
02/03/2014
בפני השופט:
אחסאן כנעאן

- נגד -
התובע:
ספייסי בטעמים בע"מ
הנתבע:
אלעד א. נופש וניהול-ספייס נשר בע"מ
פסק-דין

פסק דין

רקע וההליך שלפני

לפני תביעה ותביעה שכנגד הסבות סביב חוזה להפעלת בר כניסה וקפיטריה במועדון ספורט שבבעלות הנתבעת.

אין חולק בין הצדדים כי ביום 17.3.2010 נחתם הסכם בין בעלי המניות של התובעת לנתבעת להפעלת קפיטריה (להלן: "ההסכם") הממוקמת במועדון הספורט "ספייס" בעיר נשר (להלן: "המועדון"), ואשר היה מופעל על ידי הנתבעת. אין חולק עוד כי בתחילת חודש אפריל 2010 הסבו בעלי המניות בתובעת את הזכויות על פי ההסכם לתובעת.

בכתב התביעה נטען כי לאחר שהושקעו כספים רבים בהקמת הקפיטריה הפרה הנתבעת את התחייבותה על פי ההסכם ובפרט ההתחייבות למסור באופן בלעדי מכירת מוצרי מזון בשטח המועדון לתובעת. בשל כך ביטלה התובעת את ההסכם והיא תובעת פיצויים והשבה כפי שיפורט בהמשך.

הנתבעת טוענת מאידך כי הפסקת הפעלת הקפיטריה על ידי התובעת הייתה חד צדדית ללא כל עילה בדין ועל כן היא הפרה את ההסכם. לכן עותרת הנתבעת לדחיית התביעה ותובעת בתביעה שכנגד את התובעת בגין פיצויים מוסכמים, נזקים אחרים וחובות שהותירה לטענתה התובעת.

טענות התובעת ביתר פירוט

התובעת טוענת בכתב התביעה כי השקיעה בהקמת הקפיטריה הן ברכישת ציוד קבוע ונייד והן בביצוע התאמות אדריכליות בקפיטריה.

במסגרת ההסכם הוסכם בסעיף 4.ד. כדלקמן:

"מוסכם כי במשך כל תקופת הפעלה, לרבות בתקופת האופציה, אלעד א. נופש וניהול בע"מ לא תאפשר לאדם או גוף כלשהו, או בעצמה, מכירת מוצרי מזון ושתיה....בשטח מרכז הנופש והספורט בימים ובשעות הפעילות, לרבות באמצעות מכונות. סעיף זה לא יחול על אירועים חד פעמיים באם קיימת דרישה מטעם מזמיני האירוע כאמור לתעודת כשרות, ובלבד שהמפעיל אינו יכול לספק מזון ושתיה כשרים לאירוע זה, לשביעות רצונם של מזמיני האירוע כאמור." (להלן: "תניית הבלעדיות")

התובעת טוענת שמן היום הראשון הנתבעת הפרה את תניית הבלעדיות.

ביום 13.5.2010 נערכה במועדון מסיבת אגודת הסטודנטים בטכניון במסגרת יום הסטודנט. הנתבעת לא הפנתה את האגודה אל התובעת על מנת לקבל ממנה שירותי מזון ושתיה. בפועל שירותים אלו סופקו על ידי ספקים חיצוניים. יתרה מזאת האגודה דרשה מהתובעת לחסום את הגישה לקפיטריה בעת קיום האירוע. התובעת למורת רוחה עשתה כן על אף שמדובר בהפרת ההסכם.

במהלך חופשת קיץ 2010 התובעת סיפקה מזון ושתיה לילדי קייטנה אשר התארחה במועדון. כבר בשלב המשא ומתן עם גב' נישליס, מנהלת הקייטנה, דרשה הלה ליתן לה הצעת מחיר זולה מאוד שאם לא כן היא תקבל את שירותי המזון והשתיה מספק חיצוני. התובעת ידעה את מר צחי חסון, מנהל בנתבעת, אודות כך אך ללא הועיל. לאחר שבוע עבודה אחד עם הקייטנה הנהלת הקייטנה הפסיקה חד צדדית את התקשרותה עם התובעת תוך העלאת טענות מופרכות בין היתר נטען כי התובעת לא מקיימת התחייבות לפיה בשעת ארוחת צהריים של ילדי הקייטנה כל מקומות הישיבה של הקפיטריה ייוחדו אך ורק לילדי הקייטנה. למרות זאת ובגיבוי הנתבעת קייטנה זו שכרה שירותי מזון ושתיה מגורם חיצוני אחר אשר סיפק לילדי הקייטנה שירותי מזון ושתיה בשטח המועדון.

הנתבעת עשתה שימוש ללא רשות בציוד השייך לתובעת לשם בניית חדר הלבשה להופעה שהתקיימה במועדון על ידי "יובל המבולבל". הנתבעת גרמה נזק לאותו ציוד.

ביום 25.5.2010 התקיימה ישיבה בין נציגי התובעת, הנתבעת ונציגי ועד עובדי בתי זיקוק לנפט (להלן: "בזן") בעניין אירוע לעובדי בזן, אשר התעתד להתקיים בשטח המועדון. במסגרת הפגישה התובעת קיבלה מנציגות ועד עובדי בזן את הציפיות לתפריט המזון המועדף עליהם. ביום 27.5.2010 התובעת מסרה הצעה לנציגות בזן העונה במלואה על הציפיות הן מבחינת תפריט והן מבחינת תקציב. עוד מדגישה התובעת כי ההצעה הייתה לספק מזון כשר על אף שנציגי בזן לא העלו דרישה כזו. הצעה זו לא זכתה לכל תגובה מצד בזן לא בעל פה ולא בכתב. לאחר כשבוע יצרו נציגי התובעת קשר עם נציגי בזן ואז התבשרו כי כבר קיבלו החלטה לפיה שירותי המזון והשתיה לאותו אירוע יסופק על ידי ספק אחר המקורב משפחתית לאחד מוועד עובדי בתי הזיקוק. בעקבות כך פנתה התובעת והתריעה מספר פעמים בפני הנתבעת על כוונת נציגות בזן לשכור שירותי ספק חיצוני אך הנתבעת התעלמה מטורניות אלו ולא נקפה אצבע. לאותו אירוע התייצבו מספר ספקים חיצוניים אשר אף זכו לסיוע מעובדי הנתבעת להתמקם במקום. הספקים החיצוניים אף עשו שימוש בציוד השייך לתובעת כגון שולחנות וכיסאות כל זאת בגיבוי הנתבעת. יתרה מכך, מספר ספקי מזון של התובעת, אשר הלה התחייבה בפניהם לבלעדיות של מוצריהם, פנו לתובעת וטענו כי אירוע עובדי בזן הפר את הבלעדיות.

בעקבות האירוע ולאחר כשבוע התקיימה ישיבה בין נציגי התובעת לנציגי הנתבעת ולאחר שהתובעת הביעה מורת רוחה נציגי הנתבעת מסרו לתובעת כי הם מצטערים על כך והודיעו כי מקרים כגון אלו לא יישנו.

בין לבין נודע לתובעת כי התאחדות התעשיינים מתכוונת לקיים אירוע בשטח המועדון. עם גילוי זה, ומשלא נעשתה פניה אל התובעת לא מטעם הנתבעת ולא מטעם התאחדות התעשיינים, התובעת פנתה פניות חוזרות ונשנות אל מר צחי חסון, מנהל בנתבעת, בעניין מתן שירותי מזון לאותו אירוע אך לא ניתנה על ידו כל תשובה עניינית. בדיעבד הסתבר כי הנתבעת סיכמה את כל פרטי האירוע במחשכים לרבות כך ששירותי ההסעדה יסופקו על ידי גורם שלישי וזאת תוך התעלמות מהתובעת. לא זו אף זו, ביום האירוע 7.10.2010 הנתבעת בעזות מצח דרשה מהתובעת לפנות את כלל הכסאות והשולחנות על מנת למקם שם ציוד של הספק החיצוני אשר הוזמן לאירוע זה. גם מעשה זה מהווה הפרה יסודית. יתרה מכך הנתבעת דרשה כי במהלך האירוע התובעת תסגור את הקיוסק ולנעול את דלת הכניסה לקפיטריה.

הנתבעת מדגישה כי בעבר סיפקה מזון ושתיה כשרים לאירועים והדברים ידועים היטב לנתבעת שכן במספר מקרים התובעת התבקשה על ידי הנתבעת לספק מזון ושתיה כשרים לאירועים מסוימים.

התובעת טוענת בנוסף כי הנתבעת לא העבירה לה כספי תמורה שקיבלה בעבורה בשל מתן שירותי מזון לחברת גלובל, אירוע שהתקיים בתחילת חודש אוקטובר 2010.

הנתבעת טוענת כי מר חסון מטעם הנתבעת דרש בתחילת חודש אוקטובר 2010 להטמיע נוהל חדש לפיו היא תכבד רכישות בהקפה שביצעו עובדיה בקפיטריה רק במידה ואותו עובד חתם בכתב על אותה הזמנה. תחת כסות של נוהל זה הנתבעת התחמקה מתשלום סך של 3,614.60 ₪.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ