אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בסגר נ' אטלס ואח'

בסגר נ' אטלס ואח'

תאריך פרסום : 24/01/2012 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות חיפה
52467-03-11
20/01/2012
בפני השופט:
נסרין עדוי

- נגד -
התובע:
יוחאי בסגר
הנתבע:
1. רון אטלס
2. סיגמא ניהול ושעשועים בע"מ

פסק-דין

פסק דין

תחילת הפרשה וטענות הצדדים בקצרה

התובע קבלן עצמאי העובד במתן שירותי הדברה.

לטענת התובע, במסגרת עיסוקו כאמור, הנתבע 1 (להלן: "הנתבע") הזמין באופן אישי, מהתובע עבודות הדברה עבור הנתבעת מס' 2 (להלן: "הנתבעת").

התובע סיפק את שירותי ההדברה עבור הנתבעת 2 מעת לעת במהלך חמש השנים האחרונות, אך בחודש ספטמבר 2010 נוצר חוב של חמשה חודשים על סך כולל של 2,300 ₪ (להלן: "החוב").

יודגש, כי התובע הוציא את החשבוניות בגין שכרו עבור ביצוע העבודה על שם הנתבעת. החשבוניות ואישורי ביצוע העבודה בחודשים נשוא החוב צורפו לכתב התביעה.

לטענת התובע, מי שחתום על אישורי ביצוע העבודה זה הנתבע ו/או מי מטעמו.

החוב לא שולם חרף פניות התובע לנתבע. מכאן תביעתו כנגד הנתבעים, לחייבם ביחד ולחוד לפרוע את החוב.

הנתבע הודה כי בכל המועדים הרלבנטיים לתביעה שימש כמנהל הנתבעת, אך טען להעדר יריבות בינו לבין התובע, מאחר והנתבעת הינה חברה מוגבלת במניותיה המהווה אישיות משפטית נפרדת, והנתבע אינו נושא בחובותיה ואינו אחראי להם באופן אישי. הנתבע הוסיף וטען, שאין לתובע עילת תביעה כנגדו. הנתבע מעולם לא התחייב כלפי התובע לשאת בחוב נשוא התביעה באופן אישי. הנתבע מעולם לא הזמין באופן אישי, ביצוע עבודות כלשהן. שירותי ההדברה הוזמנו על ידי הנתבעת באמצעות הנתבע שעשה זאת מתוקף תפקידו כמנהל הנתבעת.

הנתבעת נכנסה לחובות כבדים והפסיקה את פעילותה הכלכלית והעסקית. זו הסיבה היחידה שהתובע מפנה את תביעתו כנגד הנתבע, וכל טענותיו בדבר ההתחייבות האישית והזמנת העבודות באופן אישי מנותקות מהמציאות.

דיון והכרעה

בדיון שהתקיים בפניי התובע טען, כי הנתבע מנסה להתכסות בעורה של הנתבעת ולהתחמק מחובותיו, מתוך ידיעה שהיא חברה בע"מ וחדלת פירעון. התובע מעולם לא ידע את מיקומה הגיאוגרפי של הנתבעת, מעולם לא ידע על קיומה אלא עם קבלת ההמחאות הראשונות. הקשר היחיד בין התובע לנתבעת היה אך ורק דרך הנתבע. כל הבעיות שהתובע היה נתקל בהן במסגרת ביצוע עבודתו, היו נפתרות על ידי הנתבע שהיווה הכתובת היחידה מבחינת התובע בנושא ההתקשרות ביניהם. אף בנושא החוב התובע פנה לנתבע, ואז התובע קיבל מהנתבעת המחאה עבור חודשיים על חשבון החוב. המחאה זו בוטלה בהוראת הנתבע. התובע פנה לנתבע בעניין זה, והנתבע התחייב באופן אישי לגייס כסף על מנת לכסות את החוב של התובע ושל אנשים אחרים, והנתבע ביקש מהתובע להמשיך ולעבוד בחודשים אוקטובר ונובמבר (ראו: עמ' 1 לפרוטוקול, שורות 20-24). התובע המשיך וציין, " אנחנו עבדנו יחד חמש שנים, הוא איש מכובד, אמר לי שאני אמשיך לעבוד ואני אקבל צ'ק מהחברה. הצ'ק עבור חודשים אוק' – נוב' נפרע. שאלתי את הנתבע 1 מה לגבי החוב, הוא אמר לי שהוא ערב אישית לגיוס כספים לחוב שהיה בעבר" (ראו: עמ' 1 לפרוטוקול הדיון, שורות 25-27).

הנתבע הודה בכך, שאמר כי יעשה את המקסימום על מנת לגייס כספים עבור הנתבעת על מנת לאפשר לה לפרוע את חובותיה. הנתבע אכן עמד בהתחייבותו כלפי התובע עבור חודשים אוקטובר ונובמבר, והנתבעת שילמה לתובע בגין חודשים אלה (ראו: עמ' 2 לפרוטוקול, שורות 6-8).

התובע טוען, כי הנתבע ניצל את תמימותו. התובע האמין כי הנתבע מגייס כספים ולכן המשיך לעבוד איתו. לטענת התובע, אם הנתבע היה מגלה לו כי החברה בקשיים, הוא לא היה ממשיך בעבודתו (ראו: עמ' 2 לפרוטוקול, שורות 18-20).

אם התובע הודה כי ההמחאה עבור חודשים אוקטובר – נובמבר 2010 נפרעה, ואם התובע הודה כי בחודש דצמבר הפסיק לעבוד מאחר ושער האתר שבו עבד עבור הנתבעת היה נעול, אזי מה פשר הטענה "שלא היה ממשיך לעבוד"?! הרי, התמורה עבור המשך העבודה בתקופה שלאחר תקופת החוב ועד הפסקת העבודה בדצמבר 2010, שולמה.

ודוק, התובע לא טען, כי לפני תקופת החוב (מאי עד ספטמבר 2010) הנתבע ביקש ממנו להמשיך לעבוד, וכי הנתבע התחייב לשלם לו מכיסו הפרטי עבור העבודה בתקופה זו.

בכל הנוגע לתקופת החוב; חודשים מאי 2010 עד ספטמבר 2010: התובע טוען כי איש הקשר היחיד בינו לבין הנתבעת היה הנתבע, התובע לא ידע אף אחד מלבד הנתבע, ועל כן הוא חייב באופן אישי לשאת בחוב.

אין בידי לקבל טענה זו. התובע עבד במשך חמש שנים עם הנתבעת. התובע הוציא את החשבוניות עבור הנתבעת. האתר שבו בוצעה העבודה היה שייך לנתבעת והתובע ידע זאת (ראו: עמ' 1 לפרוטוקול, שורה 18), ההמחאות ששולמו לתובע נמשכו מחשבונה של הנתבעת, אישורי ביצוע העבודה נחתמו על ידי מנהלות העבודה מטעם הנתבעת. בנסיבות, טענת התובע כיום, בדבר אי קיומו של קשר כלשהו בינו לבין הנתבעת, גובלת בחוסר תום לב מוחלט.

אף בהנחה שאיש הקשר היחיד בין התובע והנתבעת היה הנתבע ולא אחר מלבדו – טענה שאינה מתיישבת למשל עם אישורי ביצוע העבודה שהוגשו על ידי התובע, לפיהם מי שחתומות על האישורים הינן מנהלות העבודה, הגב' אביבה אלון, הגב' הילה כץ, והגב' יוליה אגרונוב – עדיין אין בכך כדי ליצור אחריות ישירה מצד הנתבע כלפי התובע. עצם העובדה שהנתבע שימש כמנהל הנתבעת, ועצם העובדה שהנתבע היה הבעלים של הנתבעת, אין בה כדי ליצור, מניה וביה, אחריות ישירה של הנתבע כלפי התובע.

התובע לא הוכיח כי הנתבע הזמינו באופן אישי לבצע עבודות באתר הנתבעת וכי התחייב לשלם לו באופן אישי, ובמנותק מהחברה עבור ביצוע אותן עבודות. ההתחייבות האישית היחידה ששוכנעתי כי אכן ניתנה, הייתה התחייבותו של הנתבע לגייס כספים בניסיון להציל את החברה הנתבעת, והתחייבותו היחידה של הנתבע כלפי התובע הייתה אך ורק בנוגע להמשך העבודה בחודשים אוקטובר – נובמבר 2010, כאשר הנתבע עמד בהתחייבותו כלפי התובע והנתבעת הוציאה המחאה עבור התובע. אכן, לא מן הנמנע שהנתבע התחייב כלפי התובע לעשות את המקסימום על מנת שהחוב נשוא התביעה, שהיה ונותר בגדר חוב של הנתבעת הא ותו לא, יסולק, אך התחייבות זו אין בה כדי להבעיר את האחריות הישירה בגין החוב אל כתפי הנתבע, ואין בה כדי ליצור יריבות ישירה בין התובע לבין הנתבע.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ