אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בנק מזרחי טפחות בעמ נ' קלאב סקול בע"מ

בנק מזרחי טפחות בעמ נ' קלאב סקול בע"מ

תאריך פרסום : 09/12/2013 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום תל אביב - יפו
51630-02-13
28/11/2013
בפני השופט:
עדי הדר

- נגד -
התובע:
בנק מזרחי טפחות בעמ
הנתבע:
קלאב סקול בע"מ
פסק-דין

פסק דין

1.בפניי כתב תביעה על סכום קצוב שהגישה התובעת, תאגיד בנקאי כהגדרתו בחוק הבנקאות (רישוי) התשמ''א – 1981, נגד הנתבעים ע''ס 25,769 ₪.

2.על פי כתב התביעה , הנתבעת , חברה הרשומה ברשם החברות , ניהלה חשבון שמספרו 454375 בסניף כיכר המדינה של התובעת , על פי הסכם ותנאים כלליים לניהול חשבון הנהוג אצל התובעת , אשר לפיהם , בהתחשב בהסכמת התובעת לתת לנתבעת מפעם לפעם הלוואה , או אשראי , או משיכת יתר (להלן: "האשראי"), התחייבה הנתבעת לשלם לתובעת על פי דרישתה הראשונה את היתרה הנדרשת, קרן, ריבית, עמלה והוצאות. התובעת צירפה לכתב התביעה את העתק הבקשה לפתיחת חשבון והסכם תנאי ניהול החשבון.

3.התובעת ציינה כי אפשרה לנתבעת למשוך כספים תוך חיוב החשבון וכי נכון ליום 4.11.12, צברה הנתבעת בחשבון יתרת חובה בסך סכום התביעה, כמפורט בדף ריכוז חבויות שצורף כנספח לכתב התביעה.

4.הנתבע, מר טל לבון, חתם על כתב ערבות מתמדת ללא הגבלה בסכום להבטחת פירעון חובה של הנתבעת לתובעת.

5.על פי סעיף 12 להסכם תנאי ניהול החשבון, כל הסכומים המגיעים מהנתבעת לתובעת, אשר לא יסולקו עם דרישת התובעת, יישאו ריבית בשיעור שייקבע מפעם לפעם על ידי התובעת, אשר תיזקף לטובת חשבון הנתבעת בתחילת כל חודש או רבעון, או בתחילת כל תקופה אחרת, כפי שייקבע על ידי התובעת, ותישא אף היא ריבית באותו שעור.

6.לפי סעיף 18 להסכם וסעיף 20 לכתב הערבות, כל הרישומים בספרי התובעת ייחשבו כנכונים וישמשו הוכחה מספקת כנגד הנתבעים לכל פרטיהם.

7.התובעת טענה כי למרות דרישה מצד התובעת אל הנתבעים לשלם לתובעת את החוב, לא עשו כן הנתבעים עד עצם יום הגשת התביעה, והתובעת צירפה העתקים של מכתבי התראה טרם הגשה לביצוע של תביעה על סכום קצוב, מיום 11.11.12, נגד הנתבעת, לפי המען רח' רוטשילד 14 ת''א, ולנתבע לפי המען רח' בזל 34, ת''א. בסעיף 10 לכתב התביעה, התובעת מפרטת את חישוב הריבית שסוכם מראש, לפיו תיווסף ריבית בשעור שנתי של 12.15% על סכום התביעה, מיום הגשת התביעה ועד התשלום בפועל.

8.רק הנתבעת הגישה התנגדות לתובענה שהוגשה בלשכת ההוצאה לפועל, ולכן ניתן פסק דין נגד הנתבע טל לבון, ופסק דין זה עוסק בטענות ההגנה של הנתבעת בלבד. התנגדותה של הנתבעת נתמכת בתצהירו של מר דן שבתאי, שהצהיר כי הינו מנהלה של הנתבעת וכי הוא מחזיק ב-45% מהון המניות המוצע שלה, וכי שני בעלי המניות הנוספים, שאף הם מנהלים בנתבעת, הינם:

הנתבע המחזיק ב-35% מהון המניות המוצע.

מר רועי רביב המחזיק ב-20% מהון המניות המוצע.

9.מר שבתאי הצהיר כי הנתבעת הינה חברה פרטית הרשומה כדין בישראל, העוסקת בהדרכות של ברמנים להגשת משקאות והכשרתם, וצירף תדפיס מרשם החברות מיום 19.2.13, לפיו בעלי המניות הם ה"ה רביב , שבתאי ולבון.

10.מר שבתאי הוסיף והצהיר כי הנתבעת, מר רועי רביב ומר שבתאי, "קיבלנו בהפתעה רבתי " את הודעת התובעת, לפיה היא הגישה נגדם תביעה על סכום קצוב שכן "כלל לא אישרנו וכלל לא ידענו על כך שלמבקשת (הנתבעת-ע.ה.) ישנו חשבון בנק המתנהל אצל המשיב (התובעת-ע.ה.), אשר נפתח על ידי טל לבון בלבד, ערב עזיבתו את הארץ ללא הרשאה וללא ידיעת המבקשת כלל, כפי שיפורט להלן". מר שבתאי הוסיף והצהיר כי עם קבלת התביעה על סכום קצוב, פנה בא כוחו אל ב''כ התובעת וביקש לקבל ממנו את כל המסמכים לפיהם הנתבעת פתחה חשבון בנק אצל התובעת.

11.עוד נכתב בתצהיר "עם קבלת המסמכים מב''כ המשיב ומעיון בהם, גיליתי לתדהמתי כי מי שחתם על מסמכי פתיחת החשבון אצל המשיב היה טל לבון בלבד, אשר מעולם לא היה מוסמך לחתום לבדו (ההדגשה במקור-ע.ה.) בשם המבקשת על מסמך כלשהו בכלל, ועל מסמכי פתיחת החשבון אצל המשיב, בפרט.

למותר לציין, שהמבקשת לא קיבלה כל החלטה לפתוח חשבון בנק אצל המשיב וחשבון הבנק היחיד של המבקשת מתנהל בבנק הפועלים דווקא!!!".

12.עוד נכתב בתצהיר "מיד עם התאגדותה של המבקשת הוסמכו לחתום בשם המבקשת כל שניים (הדגשה במקור – ע.ה.) מבין שלושת מנהלי המבקשת המנויים לעיל (החתום מטה, רועי, וטל לבון), וזאת בהתאם לפרוטוקול המבקשת מיום 16.01.12". לתצהיר צורף כנספח ב' פרוטוקול המבקשת מיום 16.01.12, לפיו באותה ישיבה דירקטוריון הנתבעת מינתה מנהלים כאמור בתצהיר מר שבתאי.

13.עוד נכתב בתצהיר כי עוד באותו היום ביקשה הנתבעת לפתוח חשבון בנק בבנק הפועלים, ולכן קיימה ישיבת דירקטוריון (בנוכחות כל מנהלי הנתבעת שמר שבתאי מנה לעיל), וערכה פרוטוקול לפתיחת חשבון לפיו המצהיר מוסמך לחתום בשם הנתבעת על כל המסמכים שיידרשו על ידי בנק הפועלים לצורך פתיחת חשבון. לתצהיר צורף כנספח ג' פרוטוקול פתיחת חשבון מיום 16.01.12.

14.עוד נכתב בתצהיר כי "כאן המקום לציין, כי חשבון הבנק שפתחה המבקשת בבנק הפועלים הינו חשבון הבנק היחיד אשר באמצעותו מתנהלת הפעילות העסקית של המבקשת, היא מעולם לא ביקשה וגם לא נזקקה לחשבון בנק נוסף, אין לה פנקסי שיקים מחשבון הבנק הנטען על ידי הבנק המשיב, ומעולם לא דנה, לא קיימה ישיבת דירקטוריון ולא ערכה פרוטוקול לצורך קבלת החלטה לפתיחת חשבון בנק אצל המשיב".

15.עוד נכתב בתצהיר "לא זו אף זו, ביום 4.03.12 (עובר למועד בו פתח טל לבון חשבון בנק אצל המשיב) קיימה המבקשת ישיבת דירקטוריון נוספת (בנוכחות כל מנהלי המבקשת), שבה נקבעו זכויות חתימה חדשות בשם החברה, לפיהן הוסמכתי אני למורשה חתימה יחיד בשם החברה לכל דבר ועניין (בצירוף חותמת החברה)", ולתצהיר צורף כנספח ד' פרוטוקול זכויות חתימה בשם התובעת מיום 4.03.12.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ