אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בניטה אתי נדין נ' העמותה לקידום המפגר בק. שמונה והסביבה

בניטה אתי נדין נ' העמותה לקידום המפגר בק. שמונה והסביבה

תאריך פרסום : 05/02/2012 | גרסת הדפסה
תע"א
בית דין אזורי לעבודה נצרת
1363-10
01/02/2012
בפני השופט:
מירון שוורץ

- נגד -
התובע:
בניטה אתי נדין
הנתבע:
העמותה לקידום המפגר בק. שמונה והסביבה

החלטה

ביום 19.1.12 התקיים דיון בהליך זה, במעמד הצדדים. לאחר שהובהר ע"י ב"כ הנתבעת, כי לא ניתן יהיה לקיים את ישיבת ההוכחות כמתוכנן, ניתנה החלטת בית הדין המחייבת את הנתבעת בהוצאות לדוגמא ע"ס 5,000 ₪, ונקבעה ישיבת הוכחות למועד נדחה. כן התבקש ב"כ הנתבעת, להסביר מדוע אין לחייבו גם בהוצאות אישיות, בנסיבות העניין המפורטות באותה החלטה.

ביום 26.1.12 הגישה הנתבעת בקשות אלה:

א.הודעה לעניין ההוצאות האישיות ובקשה לביטול החלטת בית הדין מיום 19.1.12.

ב.בקשה לתיקון והשלמת הפרוטוקול מיום 19.1.12.

ג.בקשה לפסילת שופט.

כל אחת מן הבקשות כאמור, הועברה לתגובת התובעת, ואלה הוגשו הבוקר.

אדון לפיכך בבקשות לעיל, אחת לאחת, לא לפני שאפרט באופן כללי אודות ההליך בו עסקינן, כמו גם את תמצית השתלשלות האירועים בהליך, עד הלום.

כללי

1.התביעה בהליך זה הוגשה עוד ביום 10.3.2010, ועניינה בתובעת, אשר עבדה אצל הנתבעת למעלה מ-6 חודשים, וטוענת לפיטורים שלא כדין, בניגוד להוראות חוק עבודת נשים וחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, זאת לנוכח פיטוריה בתקופה בה הייתה מוגנת מכח החוקים כאמור, אשר הופרו לטענתה, מבלי שהיה בידי הנתבעת היתר לעשות כן, כמתחייב בדין.

לטענת הנתבעת, מדובר בתביעה קנטרנית וטורדנית, חסרת עילה, של עובדת אשר מלכתחילה סוכם עמה על עבודתה כממלאת מקום של עובדת שיצאה לחל"ת, כאשר תקופת עבודתה של התובעת היתה קצרה ביותר ולא הגיעה ל-7 חודשים.

2.התנהלות הצדדים בהליך זה, לוותה במחדלים רבים. בתחילת הדרך, היו אלה מחדלי התובעת, בגינם נמחקה תביעתה פעמיים.

בפעם הראשונה, נמחקה תביעת התובעת ביום 25.10.10 לאחר שלא התייצבה לדיון בהליך. בהתאם להסכמת הצדדים, בוטל פסק הדין האמור, תוך שהתובעת חויבה לשלם לנתבעת הוצאות בסך של 1,500 ש"ח.

בפעם השנייה, נמחקה תביעת התובעת לאחר שלא הגישה תצהירי עדות ראשית מטעמה, תוך שהיא מחויבת בהוצאות בסך של 2,000 ש"ח. גם פסק דין זה בוטל, תוך חיובה של התובעת בהוצאות ע"ס 1,500 ש"ח.

3.לאחר מכן, הגישה התובעת את תצהיריה כמתחייב, בעוד הנתבעת נמנעה מלעשות כן. ביום 29.6.11, ניתנה החלטת בית הדין ולפיה: "אכן התנהלות המשיבה לוקה במחדלים רבים. החל מאי הגשת תצהיריה במועד, ממשיך באי הגשת בקשה לארכה בתוך המועד הקבוע, וכלה בהתעלמות מהחלטת בית הדין במסגרתה נתבקשה ליתן תגובתה. כל אלה מעכבים את המשך ההתדיינות ומחייבים את המבקשת להגשת בקשות בעניין. לפיכך, וכל עוד לא יקבע אחרת, מנועה המשיבה מהבאת ראיות בהליך. לנוכח התנהלותה, תשלם המשיבה למבקשת סך של 1,500 ש"ח בגין שכ"ט עו"ד..".

4.ישיבת ההוכחות בהליך נקבעה ליום 19.1.12. הודעה על כך, נמסרה לצדדים עוד במהלך חודש 7/2011, היינו כחצי שנה לפני המועד הקבוע לדיון.

5.ביום 17.1.12, יומיים בלבד לפני ישיבת ההוכחות, הגישה הנתבעת בקשה דחופה לדחיית מועד הדיון בתיק, בטענה כי עו"ד רז – ב"כ הנתבעת, הינו המייצג היחיד בתיק, וכי נקבעה לו, מבעוד מועד, ישיבת הוכחות בתיק אחר, בבית המשפט השלום בטבריה. עוד צוין בבקשה, כי נבצר מעו"ד רז להגיש את הבקשה מבעוד מועד, זאת עקב מחלה שהחלה ביום 12.12.11.

בהחלטה אשר ניתנה ביום 18.1.12, נקבעו בין היתר הדברים הבאים: "…בהחלטתי מיום 29.6.11 כבר הבעתי את דעתי על דרך התנהלות הנתבעת בהליך זה, אך למרבה הצער, הבקשה שלפניי, מהווה המשך ישיר להתנהלות זו. ויוסבר: מועד הדיון בתיק זה, נקבע לפני למעלה מחצי שנה. לפיכך, היה על הנתבעת להיערך בהתאם ואף להגיש בקשה מנומקת לעניין הגשת תצהיריה, אותם ביקשה להגיש בתוך 5 ימים בחודש 6/11 אולם אלה, כמו גם בקשה מנומקת לעניין זה כמתחייב, לא הוגשו עד היום. אם אין די בכך, הרי שהטענה כאילו הדיון האחר הקבוע בבימ"ש השלום, נקבע "מבעוד מועד", נחזית כטענה מטעה, שכן מועד הדיון בהליך המתנהל בטבריה, נקבע לפני חודש וחצי בלבד, במעמד ב"כ הנתבעת, אשר ידע אותה עת על הדיון הקבוע בתיק זה. לפיכך, הבקשה המוגשת רק כעת, יממה לפני הדיון, מעוררת תהיות, ואין לקשור אותה לעובדה כי ב"כ הנתבעת אושפז למשך 3 ימים לפני כחודש. סוף דבר בפתח הדיון שיתקיים מחר, יבקש בית הדין לשמוע את הסבריו של ב"כ הנתבעת באשר לעניין המועדים לעיל, אשר לכאורה מהווים הטעיה של בית הדין. זאת, בטרם ישקול בית הדין המשך צעדיו, שכן הוא רואה זאת בחומרה יתרה. ככל שעו"ד רז לא יתייצב לדיון, אלא עו"ד מטעמו, אזי תוגש עד מחר בבוקר הודעה חתומה ע"י עו"ד רז, אשר יהיה בה הסבר לפשר העניין".

6.לישיבת ההוכחות שהתקיימה למחרת היום, התייצב עו"ד סימוני ממשרדו של עו"ד רז, והודיע כי אין לו היכולת המשפטית והעניינית לנהל דיון הוכחות. הודעה כתובה החתומה ע"י עו"ד רז, כמתחייב בהחלטת בית הדין, לא הוגשה.

7.בהחלטתי, כפי שניתנה בישיבת יום 19.1.12 במעמד הצדדים, קבעתי בין היתר כי אמנם ניתן לתת פסק דין כנגד הנתבעת, אשר החליטה להעמיד את בית הדין בפני עובדה מוגמרת כאשר לא ניתן לקיים את ישיבת ההוכחות כמתוכנן, אולם יהיה מן הראוי לתת לנתבעת את יומה, חרף התנהלותה, זאת על מנת לברר את העובדות בהליך לאשורן, ולפסוק לגופו של עניין, להבדיל ממתן פסק דין טכני, כזה או אחר. כן קבעתי כי אתיר לנתבעת להביא ראיות בהליך, בתנאים שנקבעו בהחלטה כאמור. יחד עם זאת, קבעתי כי בנסיבות העניין יש מקום לחייב את הנתבעת בהוצאות לדוגמא, ובהתאם לכך, חויבה הנתבעת בתשלום סך של 5,000 ש"ח. כן נקבע, כי הואיל ועו"ד רז נמנע מהגשת הודעה חתומה על ידו, כמתחייב בהחלטה מיום 18.1.12, הנני שוקל חיובו בהוצאות אישיות. לפיכך, ניתנה לעו"ד רז אפשרות להגיש הודעה מטעמו לעניין זה, בתוך 7 ימים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ