אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בן בסט נ' פלאפון תקשורת בע"מ

בן בסט נ' פלאפון תקשורת בע"מ

תאריך פרסום : 24/03/2014 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות ראשון לציון
34844-03-13
19/03/2014
בפני השופט:
נועם רף

- נגד -
התובע:
אליק אלברט בן בסט
הנתבע:
פלאפון תקשורת בע"מ
פסק-דין

פסק דין

1.התובע, שעובד כמדריך טיולים בחו"ל, היה לקוח של הנתבעת. במסגרת תביעתו הלין התובע על כך שהחיובים השוטפים היו שלא על פי הסיכום עמו, שהתקשר עם הנתבעת בהסכם בדבר תכנית שיחות לחו"ל ולא חויב בהתאם וכן שבמהלך שהותו בחו"ל בחודש 2.13 נותק שלא כדין משירותיה של הנתבעת ללא כל התראה.

2.בתיק התנהלו שני דיונים. בדיון הראשון מיום 15.7.13 ובהעדר ראיות ומסמכים שיתמכו בתביעתו של התובע, למעט פניות למנכ"ל פלאפון, הורה ביהמ"ש לנתבעת למסור לידי התובע מסמכים ובית המשפט אפשר לתובע להגיש כתב תביעה מתוקן בהתאם.

3.התובע הגיש כתב תביעה מתוקן. למרות האפשרות שניתנה לתובע לתקן את כתב תביעתו לאחר קבלת מסמכים מהנתבעת, לכתב התביעה המתוקן לא צורף כל מסמך. משכך, התובע לא הציג כל ראיה בנוגע לטענותיו ויש לציין שכלל לא היתה ברורה התקופה לגביה מבקש התובע החזר. יתירה מכך, נציגת הנתבעת העידה בדיון שבהתאם להחלטת בימ"ש מיום 15.7.13, כל המסמכים הרלוונטיים נמסרו לתובע. התובע לא הגיש כל בקשה או הודעה לתיק בימ"ש על כך שלא קיבל לידיו את המסמכים מהנתבעת או שהינו מבקש לקבל לידיו מסמך נוסף כלשהו שלטענתו לא הגיע לידיו. זאת ועוד, התובע מאשר בעדותו שקיבל לידיו את החשבוניות (ר' עמ' 5 ש' 29 לפרוטוקול) ועל כן תמוה מדוע אלו לא הוצגו לבית המשפט על ידו בכדי לתמוך בטענותיו.

4.משכך, בדיון מיום 18.3.14 חזר בו התובע מטענותיו בנוגע לחיובים השוטפים ולהסכם הנטען בדבר תכנית שיחות לחו"ל ובכך העמיד את תביעתו אך לעניין הניתוק הלא חוקי לטענתו במהלך שהותו בחו"ל במסגרת עבודתו. אי לכך, פסק דין זה מתייחס אך לטענותיו של התובע בכל הנוגע לניתוק מיום 6.2.13.

5.טוען התובע לכך שבזמן עבודתו כמדריך טיולים בחו"ל נותק מכשיר הפלאפון שלו לפתע וללא כל התראה באופן שלא יכול היה לקבל ולהוציא שיחות ואף לעשות שימוש באינטרנט. התובע טוען שכתוצאה מכך סוכנו הוא ולקוחותיו וכן שהושפל בפני לקוחותיו שהיו עמו בחו"ל.

6.מנגד, טוענת הנתבעת לכך שהתובע חדל מלשלם את חשבונותיו מאז 10.8.12 והניתוק שהיה ביום 6.2.13 נעשה כחצי שנה לאחר שהתובע הפסיק לשלם את חשבונותיו והמשיך להשתמש בשירותיה של הנתבעת. הנתבעת הציגה במעמד הדיון פניות מצידה של אשת התובע יום לפני הניתוק (נ'1 - נ'3). בהתאם לאישורים אלו אשתו של התובע הייתה מודעת לחוב של התובע כלפי הנתבעת. יתירה מכך, עצם קיומו של החוב אף בא לידי ביטוי במכתביו של התובע למנכ"ל הנתבעת אשר צורפו לכתב התביעה. משכך, התובע היה מודע לכך שאינו משלם את החוב לנתבעת בטרם הניתוק.

7. הנתבעת הציגה מכתבים אשר מופנים לתובע ממועד מאוחר לניתוק (ר' נ'8 ו נ'9). הנתבעת אף הציגה באמצעות מכשיר הפלאפון תמונה של פניות קודמות לתובע עובר לניתוק שכותרתן זהה לכותרת המכתבים אשר סומנו נ'8 ו נ'9. משכך, מבקשת הנתבעת לראות במכתבים שהוצגו ( נ' 8 ו נ' 9) כמכתבים שנשלחו באותו הנוסח לתובע עובר לניתוק.

8.בהתאם לאמור בנ' 4 ביום הניתוק וקודם לניתוק (כשנייה לפני כן) נשלח מסרון המודיע על הניתוק.

9.לאור המסמכים שהציגה הנתבעת במעמד הדיון של פניות והתראות לתובע בדבר אי כיבוד הוראת קבע והתראות לפני טיפול משפטי שנשלחו אליו בטרם הניתוק מיום 6.2.12 ונוסח ההודעות הנ"ל כאמור בנספחים נ'8 ו נ'9, הנני מקבל את טענת הנתבעת לכך שנשלחו לתובע התראות קודם לניתוק לכך שאם החוב לא יוסדר אזי התובע צפוי לניתוק מכשיר הפלאפון. יתירה מכך, טענתה של הנתבעת שנשלחו התראות קודם לניתוק לא נסתרה על ידי התובע.

10. בכל הנוגע לטענת התובע לכך שנותק אף מלקבל שיחות, טענה זו לא הוכחה על ידו. אין להתעלם מכך שהתובע נמנע מלזמן לעדות את אחד מלקוחותיו אשר היו עמו בחו"ל באותה העת בכדי שיתמוך בטענתו זו ואף לא הציג פירוט שיחות בחו"ל אותו ביקש לקבל לידיו בדיון מיום 15.7.13. הלכה היא שאי הזמנת עד רלוונטי או אי הצגתה של ראיה תעמוד לרעת הצד אשר נמנע מלזמן העד או מלהציג הראיה.

11. נוסף בזאת, הנני מקבל את טענת הנתבעת לכך שהניתוק ביום 6.2.13 היה ניתוק של שיחות יוצאות בלבד ושימוש באינטרנט. מקובלת בעיני ואמינה טענת נציגת הנתבעת לכך שהרשום בנ' 4 כ"ניתוק זמני" להבדיל מ"ניתוק קבוע" מלמדנו כי עסקינן בניתוק של שיחות יוצאות בלבד ושימוש באינטרנט וזאת בכדי שלא לאפשר ללקוח להגדיל את הוצאותיו והחיוב כלפי הנתבעת. טענה זו לא נסתרה ונחזית בעיני כהגיונית וסבירה.

12.התובע מוסיף וטוען שבנו ובתו ביקשו לשלם את החוב לנתבעת וסורבו. טענתו זו של התובע נטענה בעלמא ובהיעדר כל תימוכין. התובע הגיש בקשה לזמן את עדיו לדיון וביום 8.12.13 ניתנה החלטה שמאשרת הבקשה. למרות שבית המשפט אישר הבקשה לזימון שני העדים, התובע נמנע מלזמנם לדיון וכמפורט לעיל, הלכה היא שאי התייצבותו של עד רלוונטי לדיון תעמוד לרעת הצד אשר נמנע מלזמנו. אי לכך, הנני דוחה את טענתו זו של התובע.

13.לסיכומו של דבר, התובע לא עמד בנטל המוטל לפתחו להוכיח את תביעתו לכך שהניתוק מיום 6.2.13 נעשה שלא כדין וללא כל התראה. הנתבעת הציגה מסמכים שיש בהם בכדי להעיד על מתן התראות קודם לניתוק לכך שאם לא ישולם החוב ינותק הקו וכן לכך שהניתוק שנעשה לא כלל ניתוק לשיחות נכנסות. כל זאת נוכח העובדה שהתובע ביטל את אמצעי התשלום לנתבעת ולא שילם את חובו תקופה של כחצי שנה עד לניתוק.

14.אשר על כן, הנני דוחה את תביעתו של התובע ומחייבו בהוצאות הנתבעת בסך של 500 ₪. הסכום ישולם תוך 30 יום מהיום. במידה והסכום לא ישולם במועד הנקוב לעיל, יישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום מתן פסק הדין ועד ליום התשלום המלא בפועל.

15.הנני מיידע את הצדדים בדבר זכותם להגיש בקשת רשות ערעור לביהמ"ש המחוזי מרכז-לוד וזאת תוך 15 יום.

המזכירות תשלח פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ז אדר ב תשע"ד, 19 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ