אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בן אלי נ' קומבה בע"מ

בן אלי נ' קומבה בע"מ

תאריך פרסום : 07/08/2012 | גרסת הדפסה
ס"ע
בית דין אזורי לעבודה חיפה
14234-04-11
02/08/2012
בפני השופט:
אביטל רימון-קפלן

- נגד -
התובע:
שמעון בן אלי
הנתבע:
קומבה בע"מ

החלטה

1.זוהי בקשת התובע למתן צו לגילוי מסמכים ספציפיים.

2.הבקשה הועברה לתגובת הנתבעת המתנגדת למבוקש, הן מן הטעם שהבקשה לא הוגשה בהתאם למתווה שנקבע בהחלטת בית הדין מיום 19/4/12, הן מן הטעם שלשיטתה המדובר בניסיון דיג פסול של ראיות שאינן רלבנטיות להליך דנן, והן מטעמים הקשורים לכל מסמך בנפרד כמפורט בתגובתה.

3.בכל הנוגע לטענת הנתבעת לגבי אי מיצוי הליך גילוי המסמכים, כפי שנקבע על ידי בית הדין, אין דעתו של בית הדין נוחה מהתעלמות התובע מהחלטת בית הדין הנ"ל, כפי שעולה אף מבקשתו שלו עצמו, אך עניין זה רלוונטי לסוגיית ההוצאות, ולא יהא בו כדי למנוע בירור לגופם של דברים.

4.ולגופם של דברים, לאחר שעיינתי בנימוקי התובע ותגובת הנתבעת, להלן הכרעתי:

א.לסעיף 8(א) לבקשה – תיק אישי לרבות כל המסמכים שנזכרו בסעיף זה – הרי שלא מצאתי יסוד לדרישת התובע לחייב את הנתבעת לאתר ולהעביר לעיונו מסמכים האגורים בצורות מדיה שונות והקשורים לתקופת עבודה של 20 שנים.

עם זאת בכל הנוגע ל"תיק האישי" עצמו, וככל שלתובע השגות לגבי המסמכים שהועברו אליו מהתיק האישי, אינני רואה מניעה לאפשר לעובד לעיין בתיקו האישי אצל המעביד.

אי לכך אני קובעת כי הנתבעת תאפשר לב"כ התובע, לאחר תיאום טלפוני מראש, להגיע למשרדיה עד לא יאוחר מיום 9/9/12, ולעיין בתיק האישי של התובע, תוך שיהיה רשאי לצלם על חשבונו מסמכים שימצא בהם צורך.

ב.לסעיף 8(ב) לבקשה - טפסי 161 הנוגעים לכל העובדים בנתבעת שסיימו עבודתם בקבוצת קומבה בכלל ובנתבעת בפרט מאז 9.4.2003 ובכלל זה של מר ישראל אוסוביצקי, מר בן עמי שחר, מר דני רביכוב, מר אלי סימון, גב' ירונה מרקס ומר איתן רמתי – אקדים ואבהיר כי אין כל הצדקה לגילוי טופסי 161 של כלל עובדי הנתבעת, דרישה שיש בה משום "דיג" פסול של ראיות.

ובכל הנוגע לעובדים ששמותיהם ננקבו באופן ספציפי בסעיף קטן זה, רשמתי בפני את הצעת הנתבעת שהוצעה לפיה תמציא לתובע אישור רו"ח מטעמה, לפיו יאשר רואה החשבון כי לא שולמו לעובדים הנקובים בסעיף זה פיצויי פיטורים בשיעור של 200%.

יש בהצעה זו משום איזון ראוי בין צרכי התובע כמפורט בבקשתו לבין שמירה על זכויותיהם של צדדים שלישיים לפרטיות.

אי לכך אני קובעת כי עד ליום 9/9/12 תמציא הנתבעת לידי ב"כ התובע, תצהיר של רואה החשבון של החברה אשר יצהיר לגבי כל אחד מן העובדים הנקובים בסעיף זה אם קיבל פיצויי פיטורים בשיעור של 200% אם לאו.

ג.לסעיף 8(ג) לבקשה - העתקי כל החשבוניות, שהפיק התאגיד הנזכר בסעיף 3.1.7.3.3 לכתב ההגנה - רשמתי בפני את הודעת הנתבעת כי כל החשבוניות הרלבנטיות לתביעה צורפו לכתב ההגנה של הנתבעת ואין חשבוניות רלבנטיות נוספות, אך הואיל וזו לא נכללה בתצהיר אני מורה כי עד ליום 9/9/12 תמציא הנתבעת לידי ב"כ התובע, תצהיר של גורם מוסמך מטעמה אשר יצהיר כי כל החשבוניות הרלבנטיות לתביעה צורפו לכתב ההגנה של הנתבעת ואין בילתם.

ד. לסעיף 8(ד) לבקשה - טופס מס-הכנסה 101 לעובד מר שמוליק קינן בעבודתו בנתבעת או בחברת ביו-קומבה או בחברה המנויה על קבוצת קומבה – לשאלה מה היה תפקידו ומה היו סמכויותיו של מר קליין, יש רלוונטיות למחלוקות בתיק זה, ואולם על מנת להעמיד דברים על דיוקם, אין צורך בחשיפת מסמכים שיש בהם משום פגיעה בצנעת הפרט של מר קליין שהוא עצמו אינו צד להליך, ואת הפירוט הנדרש ניתן לקבל באמצעות מסירת פרטים נוספים.

אי לכך אני מורה כי עד ליום 9/9/12 תמציא הנתבעת לידי ב"כ התובע, תצהיר של גורם מוסמך מטעמה אשר יצהיר לגבי מעמדו של מר קליין, תפקידו וסמכויותיו בנתבעת או בחברת ביו-קומבה או בחברה המנויה על קבוצת קומבה.

ה.לסעיף 8(ה) לבקשה - הסכם עבודה בין הנתבעת או בין חברת ביו-קומבה או בין חברה מחברות קבוצת קומבה לבין מר שמוליק קינן בנוגע לעבודתו במישרין או באמצעות חברה בשליטתו, בהסתרת פרטים עיסקיים ומסחריים – ראו החלטתי בס"ק ד' לעיל שיש בה כדי למצות עתירה זו.

ו.לסעיף 8(ו) לבקשה - תעודת ההאגד של חב' ביו-קומבה דרום אפריקה – רשמתי בפני את הגשת תעודת תעודת שינוי שם החברה שצירפה הנתבעת, ובכך מוצתה עתירה זו של התובע.

ז.לסעיף 8(ז) לבקשה - צילום כרטיס הטיסה של מר יואב שחר מישראל לדרא"פ כנזכר בסעיף 3.2.1 לכתב ההגנה - רשמתי בפני את הודעת הנתבעת לפיה מבדיקה שערכה עולה כי אין ברשותה העתק מכרטיס טיסה זה ועל כן אין בידה להמציאו אך הואיל וזו לא נכללה בתצהיר אני מורה כי עד ליום 9/9/12 תמציא הנתבעת לידי ב"כ התובע, תצהיר של גורם מוסמך מטעמה אשר יצהיר כי לאחר בדיקה ובחינה שנערכו בחברה לא אותר העתק מכרטיס הטיסה המבוקש.

ח.לסעיף 8(ח) לבקשה - עותק מדואר אלקטרוני מיום 13.3.10 ששלח מר שמוליק קינן בעניינו של התובע, כנזכר בסעיף 3.2.5 לכתב ההגנה ובסעיף 15 לכתב ההגנה ואשר נקלט אצל מר יואב שחר ואצל מר ישראל אוסוביצקי, כפי שנקלט בתיבת הדואר האלקטרוני של הנמנעים הנ"ל – הרי שלא מצאתי כל הגיון בדרישה זו. אף לשיטת התובע, הנתבעת לא טענה כי הנמנעים למכתב השיבו למר קינן שהמכתב הוצא ללא אישור, ועל כן אין שום הגיון או הצדקה לחייבה להציג מסמך שיאשש את טענת התובע כי איש מהנמנעים למכתב לא השיב למר קינן שהמכתב הוצא ללא אישור.

ט.לסעיף 8 (ט) לבקשה - הסכם בין הנתבעת או בין ביו-קומבה ו/או ביו קומבה דרא"פ לבין הלקוח בחו"ל (בדרום אפריקה) – רשמתי בפני את הודעת הנתבעת לפיה אין הסכמים בכתב בינה לבין ביו קומבה בע"מ ו/או בינה לבין ביו קומבה דרום אפריקה בכל הנוגע לפעילות הרלבנטית לעבודתו של התובע בדרום אפריקה, אך הואיל וזו לא נכללה בתצהיר אני מורה כי עד ליום 9/9/12 תמציא הנתבעת לידי ב"כ התובע, תצהיר של גורם מוסמך מטעמה אשר יצהיר כי לא נחתמו הסכמים בכתב בינה לבין ביו קומבה בע"מ ו/או בינה לבין ביו קומבה דרום אפריקה בכל הנוגע לפעילות הרלבנטית לעבודתו של התובע בדרום אפריקה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ