אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> א.עמית צפון (2005) בע"מ נ' מצר פלסט תעשיות בע"מ

א.עמית צפון (2005) בע"מ נ' מצר פלסט תעשיות בע"מ

תאריך פרסום : 15/02/2010 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום קריות
1941-07
08/02/2010
בפני השופט:
אליעזר שחורי

- נגד -
התובע:
א.עמית צפון (2005) בע"מ
הנתבע:
מצר פלסט תעשיות בע"מ
פסק-דין

פסק דין

תביעה כספית ע"ס 7,898 ₪ שעניינה דרישה לתשלום תמורה עבור רכישת מוצרי עץ.

הנתבעת הגישה תביעה על דרך של הודעה לצד ג' בטענה כי העסקה לרכישת המוצרים התבצעה עם צד ג' אשר קיבל את מלוא התמורה מהנתבעת. לא הוגש כתב הגנה ערוך כדין ע"י צד ג' והתגובה אשר הוגשה באיחור, לא התקבלה ככתב הגנה ערוך כדין. צד ג' אף לא הגיש עדויות בתצהירים במקום עדות ראשית.

התובעת והנתבעת הגיעו להסכמה דיונית למתן פסק דין על דרך הפשרה על סמך כתבי סיכומים אליהם יצורפו מסמכים רלוונטיים.

עמדת התובעת:

התובעת אשר עוסקת בייצור ושיווק עץ לתעשיה סיפקה ב – 28.2.05 או בסמוך לכך מוצרי עץ בשווי של 7,898 ₪ לנתבעת בהתאם לתעודות משלוח שמספרן 46 ו – 55. בגין העסקה הוציאה התובעת לנתבעת חשבונית מס והנתבעת לא שילמה את חובה חרף דרישות חוזרות ונשנות. נודע לתובעת כי הנתבעת מסרה המחאה בנקאית ע"ס 7,503 ₪ לצד ג' שהינה חברה המהווה אישיות משפטית נפרדת ושונה מן התובעת ועל כן מיהרה התובעת להתריע על כך בפני הנתבעת ובנוסף לכך פנתה התובעת לצד ג' בדרישה למסור לידיה את ההמחאה ואולם נתקלה בסרוב על סמך הטענה כי צד ג' זכאי לקבל מן הנתבעת את הסכום ששולם לפירעון חוב הנתבעת כלפי צד ג'.

בכתב סיכומיה הוסיפה וטענה התובעת כי הנתבעת מסרבת לפרוע את חובה על אף שעשתה שימוש בחשבונית המס שהנפיקה לה התובעת ועוד טענה כי הנתבעת ידעה היטב שהחברה צד ג' הפסיקה את פעילותה כבר משלהי דצמבר 2004 שכן לנתבעת נמסר ההסכם מיום 30.1.05 בין התובעת לבין צד ג'.

התובעת אף מפנה למכתב ששלחה אליה הנתבעת ב – 30.8.05 או בסמוך לכך במסגרתו ציינה הנתבעת כי השיק שמספרו 13985 ע"ס 7,503 ₪ אשר נפרע ע"י צד ג', נשלח ע"י הנתבעת אל התובעת לתשלום חוב הנתבעת לתובעת אלא שהחברה צד ג' פעלה שלא כדין להסבת השיק אליה למרות שלנתבעת לא היה לטענתה חוב כלפי צד ג'. במכתב צוינה חשבונית המס מס' 14 שהוציאה התובעת לנתבעת בגין החוב שבמחלוקת.

עמדת הנתבעת:

המוצרים נרכשו מצד ג' עימה היו לנתבעת קשרי מסחר קודמים. החוב שולם לצד ג' ואין כל יריבות בין התובעת לבין הנתבעת. לא ברור מדוע הנפיקה התובעת את חשבונית המס ע"ש הנתבעת.

לאחר שהובהרה לתובעת עמדת הנתבעת, הסכימה התובעת לגבות את החוב מצד ג' כפי שעולה ממכתבה של התובעת אל הנתבעת מיום 8.11.05. רק לאחר שהתברר לתובעת כי החברה צד ג' איננה פעילה עוד ולא ניתן לגבות ממנה דבר, חזרה בה התובעת מהתחייבותה זו והיא מנסה להיפרע מן הנתבעת.

אין בסיס לטענת התובעת שמקורה בצד ג' לפיה פרע צד ג' את סכום השיק שנמסר, לכיסוי חוב קודם בין הנתבעת לבין צד ג', הרי החברה צד ג' הפסיקה את פעילותה כבר בסוף שנת 2004. גם מסכום השיק ניתן להסיק כי הוא שולם לפירעון החוב בגין העסקה שבמחלוקת שכן סכום השיק משקף תמורה בגובה של 95% מסכום העסקה ע"ס 7,898 ₪ כאשר ההפרש נוכה כמס במקור. גם מכרטסת הנהלת החשבונות של הנתבעת שהעתקה צורף לכתב סיכומיה עולה שאין עוד חובות במערכת היחסים שבין הנתבעת לבין צד ג'.

הנתבעת מפנה לסתירה בין גרסאות התובעת שכן בסעיף 8 א' לכתב התביעה נטען להעדר קשר בין התובעת לבין צד ג' ועל הטענה הזו חזרה התובעת בתצהיר במקום עדות ראשית מטעמה. מאידך גיסא צורף לכתב סיכומי התובעת ההסכם שנכרת ונחתם בינה לבין צד ג' ביום 30.1.05 המלמד על הקשר בין התובעת לבין צד ג'.

לתובעת ולצד ג' שמות דומים והדמיון מטעה ומבלבל. הנתבעת לא ידעה ולא יכולה הייתה לדעת על ההסכם בין התובעת לבין צד ג' מיום 30.1.05 ושלא כטענת התובעת, לא קיבלה הנתבעת העתק מן ההסכם. כל המכתבים אשר התובעת מצרפת לכתבי טענותיה ואשר נשלחו אל הנתבעת, נשלחו לאחר שהנתבעת שילמה את מלוא התמורה בגין העסקה ביום 21.8.05.

כללו של דבר – אין יריבות בין התובעת לבין הנתבעת. הנתבעת נקשרה בעסקה עם החברה צד ג' אשר קיבלה את מלוא התמורה המגיעה.

דיון:

אין חולק כי הנתבעת רכשה מוצרי עץ בשווי של 7,898 ₪ ואף אין חולק כי הנתבעת שילמה לצד ג' 7,503 ₪ בהמחאה בנקאית.

לתמיכה בעמדת התובעת היא הפנתה לתעודות משלוח מס' 46 ו – 55 הנזכרות בחשבונית המס מס' 14 ואולם התעודות הללו לא צורפו לכתבי טענותיה ותחת זאת צורפה תעודת משלוח שמספרה 169, תעודה שצורפה לתגובת התובעת מיום 9.10.07 לעניין בקשת הנתבעת להתיר לה להגיש הודעה לצד ג'. תעודת המשלוח 169 נושאת תאריך 15.6.05 בעוד שהעסקה נשוא הדיון התבצעה ב – 28.2.05. מכאן שלתעודת המשלוח 169 אין רלוונטיות למחלוקת שבין הצדדים בעניין דנן.

התובעת לא פרטה בכתב תביעתה ובנספחים מהות העסקה שבוצעה לטענתה בין הצדדים – המוצר שסופק, כמויות, מחירים, תאריכי הזמנה ואספקה. אף לא הוכחה הטענה כי הנתבעת עשתה שימוש בחשבונית המס שהנפיקה לה התובעת.

על אף שהתובעת מדגישה את השוני בינה לבין צד ג' הרי מן ההסכם מיום 30.1.05 שבינה לבין צד ג' עולה כי התובעת החלה לנהל את עסקיה במקום צד ג' באותו מקום מן הבחינה הפיזית לאחר שרכשה מלאי עסקי ואחר מצד ג' וכאשר צד ג' שמר לעצמו מלאי במתחם ואת הזכות למכור מלאי זה בתוך פרק זמן נקוב ובסיועה של התובעת. יש איפה לכאורה בסיס מסוים לטענת הנתבעת כי נוצרו נסיבות אשר עלולות היו להטעות את הלקוחות . עם זאת הנתבעת לא הציגה את טענתה באופן זה לאמור כי סברה כל העת שהעסקה אשר נקשרה היא עסקה שבינה לבין צד ג'. אומנם כנספח להודעה שמסרה לתיק ביהמ"ש ביום 15.6.09 וכנספח לכתב סיכומיה צרפה הנתבעת העתק הזמנת רכש שמספרה 81525 וזאת במטרה להוכיח כי ההזמנה בוצעה מול צד ג' ואולם עיון בהזמנת הרכש הממוענת לצד ג' מעלה כי הוצאה ביום 16.2.05 לאספקת משטחי עץ מסוג מסוים בשווי של 6,000 ₪ לביצוע לתאריך 25.2.05. שווי העסקה כמפורט בהזמנת הרכש אינו תואם את הסכום ששולם בסופו של דבר ע"י הנתבעת לצד ג'. מנספחי הנתבעת ניתן להסיק כי בין הנתבעת לבין צד ג' התבצעו עסקאות אחרות ולא מן הנמנע שהזמנת הרכש מתייחסת לעסקה אחרת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ