אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> אפללו נ' יועד אבישר הפקות בע"מ ואח'

אפללו נ' יועד אבישר הפקות בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 08/04/2013 | גרסת הדפסה
ס"ע
בית דין אזורי לעבודה ירושלים
4546-11-10
03/04/2013
בפני השופט:
אייל אברהמי

- נגד -
התובע:
הילה אפללו
הנתבע:
1. יועד אבישר הפקות בע"מ ח.פ 51-353391
2. יועד אבישר

פסק-דין

פסק דין

1.זוהי תביעה בדיון מהיר. ישיבת ההוכחות התקיימה ביום 12.3.13 ומיד לאחר מכן סיכמו הצדדים.

2.לנתבעת 1 (להלן הנתבעת) מגזין בתחום יין גורמה ואלכוהול. התובעת נשכרה על מנת לנהל את אתר התוכן (אינטרנט) של המגזין. ההתקשרות עמה היתה בהתאם לסיכום (נספח א' לכתב התביעה, להלן הסכם ההעסקה) שנערך ביום 16.6.08 על ידי נתבע מס' 2 שהוא הבעלים של הנתבעת 1 (להלן מר אבישר).

3.התובעת החלה את עבודתה ביום 16.6.08 ופוטרה לאחר כתשעה וחצי חודשים, ביום 29.3.09.

4.בתביעתה מבקשת התובעת לקבל תשלום חלף הודעה מוקדמת, פדיון חופשה, שתי משכורות, הפרשי שכר. כן מבקשת התובעת כי יורם המסך בין הנתבעת לבין מר אבישר (הנתבע מס' 2).

5.לפנינו העידו התובעת ומאידך גיסא מר אבישר. הוגשו לנו מסמכים שונים, ועל יסוד כל האמור יינתן פסק הדין דלהלן.

הכרעה

6.באשר למשכורות שנתבעו הרי שבהסכם ההעסקה נספח א', נקבע כי שכרה של התובעת יהיה 4,000 ש"ח לתקופה של 3 חודשים ראשונים, לאחר מכן יעמוד שכרה על 6,250 ש"ח , ולאחר מכן, מהחודש העשירי, יעמוד על סך של 5,500 ש"ח.

אין חולק כי עובר לסיום עבודתה כמפורט בנספח ב', לא שולמו לתובעת משכורות עבור שלושה חודשים, נובמבר דצמבר וינואר. מר אבישר מאשר את הדבר בתשובתו מיום 26.3.09, למייל של התובעת, נספח ב' הנ"ל - מיום 23.3.09. מר אבישר העיד כי לאחר מכן שילם לה משכורת נוספת, אף היא בסך 4,000 ₪, עבור חודש עבודה אחרון, וכן משכורת נוספת כך שנותרה יתרה לזכותה של שתי משכורות (פרוטוקול עמ' 10 שורה 12 - 13). התובעת אף היא מאשרת שנותרו למעשה רק שתי משכורות שלא שולמו לה (פרוטוקול עמ' 7 שורה 31). מהמקובץ עולה כי אין חולק שלזכות התובעת יתרת שכר שלא שולמה לה בשווי שתי משכורות, כל אחת בסך 4,000 ₪, דהיינו 8,000 ₪ כפי שתבעה.

7.באשר להפרשי השכר – הרי שאלה נובעים מהסכם ההעסקה בו נקבע כי לאחר שלושה חודשים יועלה שכרה מ 4,000 ₪ לסך של 6,250 ₪. אין חולק כי השכר לא הועלה כפי שהוסכם. התובעת לא ויתרה על שכר זה ודרשה לקבלו כמפורט במייל ששלחה (נספח ב' לכתב התביעה). אף מר אבישר מאשר כי לא הוגדל שכרה לאחר שלושה חודשים כפי שנקבע בהסכם ההעסקה (פרוטוקול עמ' 10 שורה 15). התובעת עמדה על זכותה וערכה חישוב זה (פרוטוקול עמ' 8 שורה 1 -2 וכמפורט במייל שלה נספח ב לכתב התביעה). אין חולק אפוא כי לא הוגדל שכרה כפי שסוכם, וכי התובעת לא ויתרה על הגדלת שכר זו. עבור ששת החודשים שלאחר שלושת החודשים הראשונים, זכאית היתה התובעת אפוא להגדלה בסך 2,250 ₪ כל חודש. סכום זה עולה לסך של 13,500 ₪ כפי שתבעה בנספח ב' לכתב התביעה, כאשר מר אבישר במייל שהשיב עליו (נספח ג') אישר את חשבונה זה.

נציין כי יש הפרש נוסף לו היא זכאית, עבור חצי חודש נוסף שהיה למעשה החודש העשירי אך סכום זה לא נתבע על ידה ולכן אין מקום לענות בו.

מהמקובץ עולה כי לזכות התובעת יתרת שכר של 13,500 ₪.

8.באשר להודעה המוקדמת – הרי שהתובעת כותבת במייל ששלחה מיום 26.3.09 (נספח ד') כי היא מאשרת את המייל שקיבלה באותו יום ממר אבישר (נספח ג') ובו הוא מודיע לה על סיום עבודתה ביום 29.3.09. הן התובעת והן מר אבישר אישרו כי התובעת ידעה על הפסקת עבודתה קודם לכן. התובעת טענה כי היה זה ביום 23.3.09 (פרוטוקול עמ' שורה 1) ואילו מר אבישר טען שהיה זה ביום 20.3.09 (פרוטוקול עמ' 12 שורה 20). אנו מעדיפים את עדותה של התובעת בעניין מועד ההודעה. לנוכח זאת, אנו קובעים כי הודע לתובעת על סיום עבודתה ביום 23.3.09, דהיינו 6 ימים קודם ליום 29.3.09. התובעת עבדה עד אותה שעה תשעה וחצי חודשים, ובהתאם לחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, התשס"א - 2001, זכאית היתה לחמישה עשר ימי הודעה מוקדמת. הואיל וניתנו לה שישה ימים קודם לסיום עבודתה, הרי שנותרו לזכותה תשעה ימי הודעה מוקדמת. בהנחה שהתובעת עבדה 20 ימים בחודש, ושכרה היה 6,250 ₪, הרי שזכאית היתה לשכר יומי של 312.5 ₪ כפול 9 ימים, יוצא אפוא 2,812 ₪. התובעת תבעה סכום של 2,475 ₪ וזה הסכום שנפסוק לה.

9.אין חולק כי לתובעת לא שולם פדיון חופשה עם סיום עבודתה. מר אבישר הודה כי לא ניהל פנקס חופשה ולא שילם לתובעת פדיון חופשה עם סיום עבודתה. בנסיבות אלה, אין חולק כי התובעת זכאית לפדיון חופשה בהתאם לתקופת עבודתה.

התובעת עבדה חמישה ימים בשבוע. בנסיבות אלה, בשים לב לתקופת עבודתה היתה זכאית לתשעה וחצי ימי חופשה. כפול השכר היומי כאמור של 312.5 ₪ ליום – סה"כ 2,969 ₪. התובעת תבעה בגין רכיב החופשה סכום של 2,567 ₪ בלבד, ואנו נפסוק לה את הסכום שתבעה כאמור.

10.הרמת מסך – האם יש מקום להרים מסך כפי שטענה התובעת?

לטענת בא כוחה הואיל ומר אבישר המשיך להעסיק את התובעת בחברה למרות מצבה הכלכלי המדרדר, מבלי שהיתה לו יכולת לשלם את שכרה, יש להרים מסך ולחייבו באופן אישי. עוד טען, כי מלכתחילה היה מצב החברה רעוע, ולכן אסור היה לקבל את התובעת לעבודה מבלי שהיו מקורות שיבטיחו את תשלום שכרה.

לא נוכל להסכים לטענה האחרונה של בא כוח התובעת. התובעת הודתה בחקירתה כי כל העסקתה היתה באמצעות החברה הנתבעת 1 (פרוטוקול עמ' 10 שורה 1 – 4). תלושי השכר הוצאו על ידי הנתבעת 1. השכר שולם לה עם תחילת עבודתה בהתאם להסכם ההעסקה. אכן מר אבישר העיד והסביר כי מצבה של החברה החל להידרדר לאט לאט במהלך תקופת עבודתה של התובעת (פרוטוקול עמ' 11 שורה 14). מציאות זו אליה נקלעת חברה יכולה להתרחש בחברות שונות, ובתקופות פעילות שונות של החברה. כפי שמסר מר אבישר גם כיום יש בחברה פעילות, והוא מכר אותה או מתעתד למכור אותה, או את חלקה. העובדה שבתקופת זמן נתונה יש קשיים בתזרים המזומנים אינה מצדיקה הרמת מסך אוטומטית וקולוסאלית כפי שביקש בא כוח התובעת. הן לפי הפסיקה והן לפי חוק החברות החדש, הרמת מסך תעשה בנסיבות מיוחדות ואלה לא הוכחו בענייננו. לנוכח זאת, הטענה של הרמת מסך נדחית והתביעה נגד נתבע מס' 2, נדחית אף היא.

11.סוף דבר הנתבעת 1 תשלם לתובעת תוך 30 יום מיום שיומצא לה פסק הדין את הסכומים הבאים:

א.יתרת שכר בסך 8,000 ₪.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ