סגור
www.PsakDin.co.il
הפוך לדף הבית | הוסף למועדפים | תנאי שימוש
Google+ כניסה למנוים
חיפוש | חדשות | מאמרים | פסיקה | חקיקה | PsakDinTV | משאלים | כתבי טענות | טפסים
 מיקומך באתר » עמוד ראשי » חדשות משפט » נדחתה בקשת תושב חוץ לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ - הא... יצירת קשר שרות לקוחות פרסום באתר 
חיפוש עורכי דין חיפוש במאגרי פסקדין
חיפוש במאגרים
»
חפש בחדשות בלבד
חפש בכל התכנים
חיפוש מתקדם...
דיני משפחה
דיני עבודה
דיני צרכנות
קניין רוחני
דיני תאגידים
הוצאה לפועל
דיני מקרקעין
מסים
ביטוח
סדר דין אזרחי וראיות
חוקתי ומנהלי
דיני חוזים
הגבלים עסקיים
נזיקין
רפואה ומשפט
פלילי
תעבורה
איכות הסביבה
גישור
משפט בינלאומי
חזרה לכל החדשות... ... חיפוש בארכיון... ...
שיתוף הידיעה בפייסבוק
נדחתה בקשת תושב חוץ לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ - האינטרס הציבורי גובר
[‏יום רביעי ‏12 ‏ספטמבר ‏2012]
מערכת PsakDin.co.il
נדחתה בקשת תושב חוץ לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ - האינטרס הציבורי גובר
...שלח לחבר ...הדפס

להחלטה בעניין פלוני נ' המוסד לביטוח לאומי

רשם לשכת ההוצאה לפועל בירושלים דחה בקשת חייב תושב ארה"ב לבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא נגדו בשל חוב של כ 180,000 ש"ח לביטוח הלאומי. האינטרס הציבורי, כך נקבע, גובר על זכויותיו החוקתיות מקום בו החייב לא העביר ולו תשלום אחד לסגירת החוב.

אדם שחויב בידי בית הדין הרבני לשלם מזונות לידי אשתו, לא נשא בתשלומים משנת 1999, ותחתיו, שילם לה אותם הביטוח הלאומי, אשר פתח נגדו תיק הוצאה לפועל, שכיום עומד על סכום נומינלי של 183,581 ש"ח. כחלק מההליכים בתיק, ומאחר שהחייב חי בחו"ל ומעולם לא פרע אף לא חלק מן החוב, הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

לימים, הגיע החייב לארץ לחתונת בתו, ולאור צו עיכוב היציאה, לא הורשה לצאת את הארץ ולחזור למקום מושבו - לוס אנג'לס שבארה"ב. לפיכך, הגיש ללשכת ההוצאה לפועל בקשה לביטול צו עיכוב היציאה.

החייב טען, כי מאחר שהוא תושב חוץ, אין עילה לעכב את יציאתו מהארץ. עוד טען, כי מצבו הכלכלי והרפואי בכי רע. לטענתו, הוא אינו עובד היום, אין לו חשבון בנק ושלושת ילדיו תומכים בו כספית. עוד הציע, כי תמורת יציאתו המיידית מהארץ, ישלם לקופת החוב 5,000 ש"ח ויפרע את היתרה בתשלומים של 150 ש"ח לחודש.

הביטוח הלאומי טען מנגד, כי אין לבטל את הצו מאחר שמדובר במי שלא נשא בפירעון החוב מעולם, וציין כי יסכים לביטולו אם החייב יפקיד 30,000 ש"ח, ישלם את היתרה בתשלומים של 3,000 ש"ח לחודש, ויעמיד שני ערבים.

הרשם אסף אבני דחה את הבקשה וקבע, כי במקרה זה האינטרס הציבורי גובר על זכויותיו החוקתיות של החייב. נפסק, כי נכון הוא שבמקרים בהם מדובר בתושב חוץ, יש להימנע מלעכב את יציאתו מהארץ גם אם אינו פורע את החוב, על מנת שלא לפגוע בחייו ולנתקו ממקור פרנסתו, אלא שזכותו היסודית לחופש תנועה צריכה להיות מאוזנת עם הזכויות המתנגשות, ובמקרה זה עם ההגנה על הקופה הציבורית ועם הצורך לאכוף פסקי דין חלוטים ולמנוע סיכולם.

"... אנו מצויים היום בעידן של 'כפר גלובאלי', וראוי לדידי שתהא תקנת ציבור 'בינלאומית' שלא להיהפך לארץ מפלט/מקלט לחייבים", כתב הרשם "... ראוי שהאיזון ישתנה לטובת אכיפת חיובים, ולכל הפחות, כאשר החייב תושב החוץ, בוחר להימצא בארץ, יש להבטיח בתקופה זו, אכיפה הולמת ואפקטיבית של פסקי דין".

עוד נפסק, כי החייב לא גיבה באסמכתאות כל טענה בדבר מצבו הכלכלי או הרפואי הרעוע, והדבר תמוה בעידן האינטרנט, ובפרט כשהחייב הגיע לדיון עם מכשיר אייפון, ויכול היה בו במקום לקבל גישה למידע.

נקבע, כי בין היתר, החייב לא הוכיח כי ילדיו הבגירים תומכים בו, כיצד התאפשר לו לרכוש כרטיסי טיסה ולשהות בישראל שלושה שבועות וכיצד הוא משלם שכר דירה גבוה, כשאל מול זאת, סגר בשנה שעברה חוב של 271,453 ש"ח לבנק לאומי, מה שמעיד על כי רמת החיים שלו איתנה ולכל הפחות, כי אינו דל אמצעים כפי שטען.

לבסוף נקבע, כי צו עיכוב היציאה מהארץ יעמוד על כנו, אלא אם ישלם החייב 30,000 ש"ח על חשבון החוב, ואת יתרת החוב יכסה בתשלומים של 150 ש"ח לחודש, כשימציא ערב שיערוב לפירעון המלא של החוב ולביצוע מדויק של הסדר התשלומים.

  • ב"כ הזוכה: עו"ד ברקובר

להחלטה בעניין פלוני נ' המוסד לביטוח לאומי

למדור: הוצאה לפועל

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

www.psakdin.co.il
...שלח לחבר ...הדפס
...חזרה לכל החדשות
...חיפוש בארכיון חדשות
עורכי דין העוסקים בהוצאה לפועל
לעורכי דין נוספים העוסקים בהוצאה לפועל
תגובות:
1. החלטה ראויה ואמיצה !!! מאת : משפטן בכיר
מנוי חינם לחברי מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין
אינדקס עורכי דין
... עורך דין
... נוטריון
... בוררים
... מגשרים
... מומחים לדין הזר
שרותים משפטיים
... פסיכיאטריה משפטית
... עדים מומחים
... רואי חשבון
... חוקרים פרטיים
... פוליגרף
... גרפולוגיה משפטית
... תרגום משפטי
... שרותי עזר משפטיים
... שמאים
... תמלול והקלטות
... זיהוי פלילי
... צילום מקצועי וייצוגי
... חוות דעת רפואית
פסקדין בפייסבוק
מפה

© כל הזכויות שמורות לפסקדין אתרי משפט בע"מ

www.Salta.co.il
האתר פותח ומתוחזק ע"י סלטה אינטרנט בע"מ