עורך דין דיני עבודה|איריס אלמוג ושות|התמחות ייחודית|ייצוג בכירים|עובדי מדינה|מכרז|הסכם קיבוצי|תקשיר|
עורך דין דיני עבודה |עורכי דין דיני עבודה | עו"ד דיני עבודה| עורך דין פיטורים|מכרזים בעבודה|ייעוץ חוזה עבודה|ביטול פיטורים וצווי מניעה
רחוב מצדה 7 בני ברק - בית ב.ס.ר. 4 קומה 4
טל: 03-7514538 052-2645646 פקס: 077-5558271 אימייל: almoglaw@netvision.net.il
יצירת קשר
משרד בוטיק בדיני עבודה
צוות המשרד
הוראת הגעה וחניה
המלצות של לקוחות
הצלחות זכיות ופסקי דין
תיקים בניהול משרדנו
פרסום ב ynet ובמדיה
תחומי העיסוק של המשרד
ייצוג מעסיקים
חיוב עובד בנזקים
מניעת פיטורים פוליטיים
ביטול מכרזים בעבודה
שוטרים וסוהרים
אפליה בעבודה
ייעוץ לנשים בהריון
ייעוץ -חתימה על חוזה
ייעוץ למעסיקים וחברות
ייעוץ למפוטרים
ייעוץ לעובדים בפירוק חברה
פגיעה בזכויות נשים- פסיקה
צווים לביטול פיטורים - פסיקה
פיטורים שלא כדין -פסיקה
התפטרות בדין מפוטר - פסיקה
עתירות לבגצ ועתירות מינהליות
ייצוג שוטרים וסוהרים
תחומי העיסוק של המשרד
דיני עבודה-מאמרים
פניה לעורך דין תאונות עבודה
תיאום פגישת ייעוץ
עורך דין דיני עבודה
עריכת חוזה עבודה
עו"ד דיני עבודה
עורכי דין דיני עבודה
עורך דין דיני עבודה
עוד דיני עבודה
שת"פ והפניית תיקים
ייעוץ משפטי בדיני עבודה
התפטרות
הודעה מוקדמת
פיצויי פיטורין
חוקי עבודה
שעות נוספות
פיטורים
תאונות עבודה
כיצד לבחור עורך דין?
קישורים
חיפושי מידע משפטי

עורך דין דיני עבודה : זכיות והצלחות - עו"ד איריס אלמוג
פסק דין בתיק עב 2362/05: שלומית לבקוביץ י נ' שערי צדק . ייצוג ע"י עו"ד איריס אלמוג
תע"א 10262-08 ויקטור חביב נ' סינגלבייס. ייצוג ע"י עו"ד איריס אלמוג
ע"ע 3945-11-10 רוזנפלד נ' מריה טרזה דה גוזמן. ייצוג בערעור ע"י עו"ד איריס אלמוג
פ"ד ס"ע 15859-09-10 דגנית זיטומרסקי נ' האחים מאיר ייצוג : עו"ד איריס אלמוג
ע"ע 53292-06-15-פינדיורין נ' זיסמן - ייצוג: עוה"ד: איריס אלמוג ניר טולדנו, רימה גריסימוב
החלטה לצירוף נתבע נוסף לתביעה בהתאם לתקנה 18 לתקנות בית הדין לעבודה

עורך דין דיני עבודה : זכיות והצלחות - עו"ד איריס אלמוג

דוגמאות להצלחות בפסק דין והסדרי פשרה באמצעות משרדנו:

לחזרה לדף הבית לחץ כאן: עו"ד איריס אלמוג -עורכי דין דיני עבודה: דף הבית

מצ"ב מספר דוגמאות לתיקים שנסגרו על ידי משרדנו, לפני או אחרי הגשת תביעה בבתי הדין לעבודה. ככל שמדובר בהסדרי פשרה, שמות הצדדים חסויים בשל שמירה על סודיות.

14 מאי 2018-הישג בלתי רגיל: משרדנו השיג פיצוי בסך 1,800,000 מליון שח במזומן ללקוח שתבע על הפרשי שכר ופיצויים המגיעים. העובד הועסק כאיש מכירות בחברה משפחתית במשך כ- 40 שנה. ב 12/2016 הוגשה תביעה באמצעות משרדנו בסך 5.5 מליון שח לבית הדין לעבודה. בהליך גישור שהתנהל אצל המגשרת, כבוד השופטת (בדימוס) הגב' אורנית אגסי, הגיע משרדנו להישג בלתי רגיל ופנומינלי שאינו שגרתי בבתי הדין לעבודה, כי המעסיקה תשלם לעובד פיצוי בסך 1.8 מליון -במזומן. הסדר הפשרה קיבל תוקף של פסק דין בבית הדין לעבודה.

מאי 17 -פסק דינו של כב' השופט רועי פוליאק - בית הדין הארצי, מיום 3.5.2017 פינדיורין נ' בן ציון זיסמן ואח' ע"ע 42510-06-15 , ע"ע 53292-06-15- משרדנו ייצג יחד עם עו"ד ניר טולדנו ועו"ד רימה גריסימוב את המעסיקים. נדחה במלואו ערעור העובד. התקבלו עיקר טענות המעסיקים בערעור לרבות שלילת פיצוי על אי עריכת שימוע לעובד שהודה בסדרת גניבות והורשע, פסק הדין הפחית מחבות המעסיקים סך של כ- 75000 ש"ח כולל הפרשי ריבית והצמדה. לעיון בפסק הדין - לחץ כאן

מדובר בעובד שהודה בגניבה ממעסיקיו והורשע בעסקת טיעון. בית הדין האיזורי שלל את זכותו של העובד לפיצויי פיטורים, חייב אותו בפיצוי בגין עגמת נפש. מאידך בית הדין האיזורי חייב את המעסיקים בפיצוי בגין גמול שעות נוספות טרם תיקון 24, חייב בפדיון חופשה שנתית מעבר לתקופת ההתיישנות. העובד הגיש ערעור נגד שלילת פיצויי הפיטורים ועל חיובו בעגמת נפש. מאידך המעסיקה הגישה ערעור על אופן חישוב הזכויות הסוציאליות לרבות מעבר לתקופת ההתיישנות, וכן הגישה ערעור על פסיקת פיצוי בגין פיטורים שלא כדין, לעובד שהודה והורשע בגניבה.

בית הדין הארצי קיבל את עיקר טענות המעסיקה בערעור ומנגד, דחה את כלל טענות העובד בערעור שהוגש מטעמו. בצעד חריג, בית הדין קבע כי בנסיבות המקרה הספציפי- עובד שביצע עבירת גניבה תוך הודאה במעשה הגניבה, אינו זכאי לפיצוי על אי עריכת שימוע ופיטורים שלא כדין (כאשר בבית הדין האיזורי לעבודה נפסק לזכות העובד פיצוי בגין אי עריכת שימוע) . כמו כן בוטלה פסיקת בית הדין האיזורי לגמול שעות נוספות לפני תיקון 24 (הפחתה של כ- 30000 ש"ח בחבות המעסיקים) וכן שונה אופן חישוב פדיון ימי חופשה ודמי הבראה באופן שהפחית משמעותית את חבות המעסיקים. בסה"כ פסק הדין בערעור הפחית את חבות המעסיקים בשיעור של כ - 75000 ש"ח.

וכך פסק כב' השופט רועי פוליאק בעניין ביטול חיוב המעסיקים בתשלום בגין אי עריכת שימוע: "העובד הודה בסדרת גניבות ואף הוצא כנגדו צו הרחקה מעסקם של המעסיקים. בנסיבות אלה, אין להקפיד עם מעסיק הנמנע מעריכת שימוע , בגדרו לא ניתן כלל , בהיבט הנורמטיבי, לעסוק בעבירה המיוחסת לעובד כדי למנוע שיבוש הליכי משטרתית. עריכת שימוע בכתב או דחיית השימוע למועד מאוחר יותר, כפי שנפסק בפסק הדין, תוך הארכת יחסי העבודה עם עובד שהודה בגניבות, אינה מתחייבת במקרים מעין אלה ודי להפנות לעדות העובד בעצמו לפיה "זה ברור" שעובד שגנב יפוטר באופן מידי ו"ברור שצריכים לפטר אותי". מצאנו לנכון, לפיכך, לבטל את חיוב המעסיקים בתשלום לעובד בגין פיטורים שלא כדין עקב אי עריכת שימוע"

פסק דין לפשרה לפי סעיף 79א'- נפסקו 180,000 ש"ח לזכות העובד
העובד הגיש תביעה בדרישה להכרה ביחסי עובד מעסיק בין הצדדים, על אף שהועסק באמצעות חשבונית. הנתבעת טענה כי לאור הפסיקה בעניין ענת עמיר, תוך הצגת שכר חלופי של עובדים שכירים, גם לו היו מתקיימים יחסי עובד מעסיק בין הצדדים, אין זכאי העובד לפיצוי שכן התמורה ששולמה לו כללה את ההפרשות הסוציאליות לרבות פיצויים, חופשה, פנסיה והבראה. העובד מנגד טען שתלושי השכר אינם משקפים השתכרות של עובד במעמדו. הצדדים הסמיכו את בית הדין לפסוק לפשרה לפי סעיף 79א' - תוך הגדרת רצפה ותקרה, ובסופו של דבר נפסק לזכות העובד סך כולל של 180,000 ש"ח כולל שכ"ט עו"ד . לעיון בהחלטה לחץ כאן

פסק דין מיום 8.1.17 סלחוב נ' איזיגלוב תיק סע"ש 61434-12-13 - הגנה על מעסיק שנתבע על פיטורים בהריון. נתבע על סך של 150000 ש"ח, ישלם רק 1141 שח בגין הודעה מוקדמת !

פסק דין משמעותי. משרדנו יצג את המעסיק הנתבע, מר ארטור איזיגלוב אשר נתבע על סך של כ -150 אלף ש"ח על פיטורים בהריון והפליה עקב הריון. בפסק הדין נפסקו לזכות העובדת סך של 1141 שיח בלבד תמורת הודעה מוקדמת ! משרדנו הוכיח בחקירה נגדית מרתקת, כי ראשית העובדת לא עבדה בפועל חצי שנה, הגם שחלפה חצי שנה ממועד תחילת העסקתה וכי הפסיקה דורשת עבודה בפועל של חצי שנה לתחולת חוק עבודת נשים. שנית, הוכח כי חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה לא חל על הנתבע שלא העסיק 6 עובדים. שלישית, העובדת לא הוכיחה כי פוטרה כלל עקב הריונה והודתה כי קשיים כלכליים הביאו את המעסיק לסגור את החנות והייתה מודעת לכך ! למעשה, פסק דין שמט את הבסיס לעיקר התביעה שמבוססת על הפליה ופיטורים בהריון, במלאכת מחשבת המשקפת עבודה של שנים.

לעיון בפסק הדין לחץ כאן

ביטול והפחתת עיצומים כספיים לאולם אירועים, מ - 100,000 ש"ח לסכום של כ - 19,000 ש"ח - ייצוג בבבקשה לביטול ו/או הפחתת עיצום כספי מול משרד הכלכלה

הסרת חסימת עובדת במוסד חינוכי באמצעות הליכים טרום משפטיים !
עובדת במוסד חינוכי פנתה למשרדנו וזאת לאחר שעקב מחדל במוסד החינוכי בו עבדה, נערכה חקירת משטרה אשר בסופו של דבר לא הובילה להגשת כתב אישום ולסגירת התיק מחוסר ראיות. ואולם, על אף שהפרשה הסתיימה ללא הגשת כתב אישום, אחת העובדות במוסד החינוכי ביצעה חסימה יזומה של העובדת במערכת (פעולה שאינה חוקית לכאורה בנסיבות אלה) וזאת תוך התנכלות לעובדת לרבות על רקע מוצאה ו"התחייבות" כי כף רגלה של העובדת לא תדרוך במוסדות חינוכיים ציבוריים. בהינתן מצב בו חסומה העובדת במערכת , לא התאפשר לעובדת להתקבל לאף מוסד חינוכי אחר ולמעשה, לאחר שנים של השקעה ולימודים (במאמץ רב על רקע היותה עולה חדשה) מצאה עצמה "חסומה" מעבודה במוסדות חינוכיים ציבוריים. לאחר שמשרדנו פנה במכתב מקיף בדרישה להסרת החסימה, התקיים שימוע לעובדת במסגרתו הצביעה העובדת על הפליה והתנכלות של אחד הגורמים במוסד החינוכי שפעל לחסימתה. לאחר שנים שהעובדת כמעט איבדה תקווה לחזרתה לעבודה נתקבלה החלטה כי חסימתה של העובדת תוסר והיא תוכל להשתלב שוב בעבודה במוסדות חינוכיים. לא ניתן להכביר מילים בדבר חשיבות ההחלטה לעובדת אשר הקדישה מפעל חייה ללימודים והכשרה לתפקידה בתחום החינוך והישג גדול ומשמעותי במסגרת מלחמה בהפליה פסולה שאין לה מקום במיוחד לא במוסדות חינוכיים.

ייצוג וליווי בשימוע והמשך העסקת העובד

רבים הפונים למשרדנו לייצוג וליווי בהליכי שימוע לפני פיטורים. אמנם, אין זו מלאכה פשוטה כלל ועיקר להביא להמשך העסקתו של עובד עת המעסיק מתכוון לפטרו ובמקרים רבים ליווי על ידי עורך דין אינו מונע את התוצאה הסופית שפעמים רבות מסתיימת בפיטורים. ואולם, ישנם מקרים לא מבוטלים שמשרדנו הצליח להביא להמשך העסקת העובד. כך לדוגמא, עובדת בהריון פנתה למשרדנו לאחר שזומנה לשימוע, במכתב למעסיק מיד החליט המעסיק לבטל את עצם הזימון. כמו כן, במקרה אחר, משרדנו ייצג עובדת שהעילה לכוונה לפטרה הייתה נגועה בשיקולים מפלים לטענת המשרד. לאחר ישיבת השימוע הוחלט להמשיך בהעסקתה של העובדת.

החלטה חריגה - קבלת בקשת נתבע שיוצג על ידי משרדנו לצירופו של נתבע נוסף לכתב התביעה על פי הסמכות המוקנית לבית הדין לעבודה בתקנה 18 לתקנות בית הדין לעבודה, ובהסתמך על פרשת ליטבק - לעיון בהחלטה לחץ כאן

הצלחה בייצוג מעסיק בתביעה: עובדת תבעה למעלה מ - 120,000 ש"ח ממעסיקה (שיוצגה על ידי משרדנו) בטענה של הפרת חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה וחוק עבודת נשים. במסגרת פסיקה לפי סעיף 79א' (בהסכמת הצדדים) ולאחר שנשמעו בהרחבה טיעוני הצדדים, נפסקו לזכות העובדת 6,000 ש"ח בלבד. לעיון בהחלטה לחץ כאן

פיצוי בסך 250000 ש"ח לעובד שפוטר בגין הפליה עקב גיל (הסדר פשרה לאחר הגשת צו זמני ותביעה)

העובד, בכיר בחברה גדולה בארץ, אשר עבד למעלה כ-10 שנים, פנה באמצעות משרדנו לבית הדין לעבודה בצו זמני לביטול הפיטורים והחזרה לעבודה כנגד מעסיקתו בטענה של פיטורים שלא כדין והפליה עקב גיל. לאחר הגשת צו עשה לביטול הפיטורים לצד תביעה לפיצוי כספי, הצדדים הגיעו באופן מיידי להסדר פשרה לתשלום הפיצוי כאמור לעובד.

פיצוי בסך 200,000 ש"ח לעובד בגין הפרת זכות ההתארגנות (הסדר פשרה טרם ישיבת ההוכחות)

עובד שהועסק בחברה גדולה במשק במשך 30 שנים, סיים העסקתו לטענתו לאחר נסיונותיו לארגן את העובדים ולהקמת וועד עובדים. לאחר הגשת התביעה ולקראת דיון ההוכחות, הגיעו הצדדים להסדר פשרה לתשלום 200,000 ש"ח לעובד.

ייצוג עובד שנטען כי גנב סודות מסחריים ועבר לחברה מתחרה. העובד נתבע בתביעה מעל 400 אלף ש"ח בבית הדין לעבודה. לאחר הגשת כתב הגנה מפורט ומקיף, הצליח משרדנו להביא לדחיית התביעה ללא צו להוצאות, כבר בדיון המקדמי שנערך.

פסק דין משמעותי בנושא עבודת נשים, פיצוי של למעלה מ - 100,000 ש"ח בגין הפרת חוק עבודת נשים, פיטורים במהלך חופשת לידה, אי עריכת שימוע והעסקה שלא כדין במהלך חופשת הלידה. ס"ע 15859-09-10 דגנית ז'יטומרסקי נ' האחים מאיר, ניתן ביום 15.5.14 לעיון בפ"ד לחצו כאן

פסק דין תקדימי הקובע יחסי עובד מעביד בין מתמחה בתחום הטכנולוגיה הרפואית לבין המרכז הרפואי שערי צדק !
שלומית לבקוביץ (באמצעות עו"ד איריס אלמוג) נ' שערי צדק
לעיון בפסק הדין לחצו כאן

פסק דין ייחודי בנושא חילופי מעבידים אשר קובע רצף זכויות גם במקרה של מעבר גיאוגרפי של מקום העבודה:
תע"א 10262-08 ויקטור חביב (באמצעות עו"ד איריס אלמוג) נ' סיגנלבייס בע"מ
לעובד נפסקו כ- 70000 ש"ח בגין פיצויי פיטורים וזכויות נלוות. לעיון בפסק הדין לחצו כאן

ייצוג מעסיק בתביעה מעל 300 אלף ש"ח - בסופו של דבר נפסקו 1500 ש"ח בלבד,לזכות העובד.

יייצוג מעסיק בפסק דין בערעור לבית הדין הארצי בפשרה - ביטול פ"ד של בית הדין האיזורי והפחתה משמעותית של סכום הפיצוי
ביטול פסק דין שהטיל על מעסיקים פרטיים שהעסיקו עובדת זרה חבות של למעלה מ 100000 ש"ח ל - 40000 ש"ח בלבד - עזבון המנוח שרה רוזנפלד נ' מריה טרזה גוזמן. לעיון בפסק הדין לחצו כאן

ייצוג מעסיק שנתבע על 400,000 ש"ח בגין פיצויי פיטורים וזכויות נוספות.

בהסדר פשרה בין הצדדים במסגרת הדיון הראשון בתיק, הצליח משרדנו להביא לדחיית התביעה בכללותה כנגד המעסיק כשלעובד שוחררה קרן הפנסיה בלבד כחוק.

ייצוג עובד בשימוע , ביטול הכוונה לפטרו והבטחה להעסקה לכשנה נוספת - ייצוג בשימוע

עובד אשר עבד עשרות שנים באחת החברות המובילות במשק, שכר את שירותיה של עו"ד איריס אלמוג, לייצוגו בזמן השימוע. השירות כלל מכתב הכנה לשימוע וייצוג במהלך השימוע. נטען כי הפיטורים הינם עקב שיקולים מפלים. בעקבות הייצוג, החברה הודיעה כי הינה מאריכה את עבודתו של העובד בכשנה נוספת.

פיצוי בסך 90000 ש"ח לעובדת שעבדה חודש וחצי ופוטרה לאחר ההודעה על הריונה - הסדר פשרה לאחר הגשת תביעה

העובדת הגישה תביעה מטעם משרדנו כנגד חברה, אשר פיטרה אותה מיד לאחר ההודעה על הריונה, כשהעובדת עבדה חודש וחצי מתוכו שהתה חלק ניכר בחופשת מחלה עקב הריונה. לאחר הגשת התביעה, הצדדים הגיעו להסדר פשרה לתשלום הפיצוי כאמור לעובדת.

פיצוי בסך 100000 ש"ח לעובד בכיר באחת מהחברות המובילות בתחום הדלק בארץ - הסדר פשרה לאחר הגשת תביעה

עובד בכיר שעבד עשרות שנים ופרש לגמלאות, תבע את החברה בה הועסק על זכויות שהגיעו לו עקב הפרת ההסכם בין הצדדים לרבות פיצויים מוגדלים ובונוסים. במו"מ לאחר הגשת התביעה, לפני הדיון הראשון בתיק, שולם לעובד פיצוי של 100,000 ש"ח.

פיצוי לנהג משאית בטענה של קיום יחסי עובד מעביד - הסדר פשרה לאחר הגשת תביעה

עובד שעבד כעשר שנים כנהג משאית, והוציא למעסיק חשבונית בעבור השכר החודשי שקיבל, פנה למשרדנו לבירור קיום יחסי עובד מעביד עם המעסיק.
העובד עבד רק באותה החברה וממנה בלבד קיבל את שכרו החודשי.
לאחר הגשת תביעה בבית הדין האיזורי לעבודה בתל-אביב, משרדנו הגיע להסדר פיצוי עם החברה, לפיו שולם לעובד 80,000 ש"ח
בעבור זכויות נלוות עקב סיום יחסי עובד מעביד.

פיצוי לעובד שפוטר לטענתו בעקבות גילו המתקדם - הסדר פשרה לאחר הגשת תביעה

עובד שעבד כיועץ במשרה חלקית בחברה ידועה, טען כי פוטר לאחר למעלה מעשר שנים, עקב גילו המתקדם. לאחר תביעה שהוגשה לבית הדין האיזורי לעבודה על ידי משרדנו, בהסדר פשרה עם החברה שקיבל תוקף של פסק דין, שולם לעובד סך של 110,000 ש"ח.

פיצוי בסך 100,000 למנהלת חשבונות בתחום ההייטק על עבודה בשעות נוספות - הסדר פשרה לפני הגשת תביעה
עובדת שעבדה בתחום הנהלת חשבונות חלקית בחברה ידועה, דרשה באמצעות משרדנו תשלום שעות נוספות עבור שבע שנות עבודתה, בטענה שאינה מועסקת במשרת אמון, וכי בהתאם לדוחות הנוכחות שברשותה, זכאית להפרשי שעות נוספות. בהליך מו"מ שנוהל עם החברה, לפני נקיטת הליכים משפטיים, שולם לעובדת פיצוי בסך 100,000 ש"ח

פיצוי בסך 40000 ש"ח + תשלום פיצויי פיטורים לעובדת שהמעסיק פרץ למחשב שלה וקרא את האימיילים האישיים שלה - הסדר פשרה לפני הגשת תביעה

מזכירה בחברה, פנתה באמצעות משרדנו במכתב התראה לחברה ממנה פוטרה ללא פיצויי פיטורים, במסגרתו דרשה תשלום פיצויי פיטורים מלאים בתוספת פיצוי על הפרת חוק הגנת הפרטיות, לאחר שהחברה עשתה שימוש באימיילים האישיים של העובדת, גילתה תכתובת אישית של העובדת, שלא מצאה חן בעיני המעסיק. בעקבות כך, פוטרה העובדת. בהליך מו"מ לפני הגשת תביעה, הגיע משרדנו להסדר עם החברה, במסגרתה פוצתה העובדת בסך של 40000 ש"ח ובנוסף, שולמו לה פיצויי פיטורים מלאים.

פיצוי בסך 40,000 ש"ח לעובד הייטק שהוגדר כעובד במשרת אמון, על עבודה בשעות נוספות - הסדר פשרה לפני הגשת תביעה

עובד הייטק, אשר עבד בשכר של למעלה מעשרים אלף ש"ח, פנה למשרדנו לאחר סיום עבודתו בחברה בשל שעות נוספות שלא שולמו לו במהלך תקופת עבודתו. לאחר תביעה שהוגשה, שולם לתובע פיצוי בסך 40,000 ש"ח על עבודה בשעות נוספות, למרות שמשרתו הוגדרה כמשרת אמון הכוללת בתוכה שעות נוספות.

פיצוי בסך 70,000 ש"ח + העברת דמי גמולים לעובד שנשללו ממנו פיצויי פיטורים וזכויותיו לתגמולים - הסדר פשרה לאחר הגשת תביעה

עובד בכיר בתפקיד שיווקי הגיש תביעה באמצעות משרדנו לפיצויי פיטורים שנשללו ממנו עם סיום עבודתו, בשל הפרת משמעת לטענת החברה. בית הדין פסק כי ישולם לעובד סך של 70,000 ש"ח בגין פיצויי פיטורים וכן תועבר לרשות העובד פוליסת ביטוח המנהלים במלואה.

החזרת עובד שהועבר למשמרת לילה, לעבודתו במשמרת בוקר. - הסדר פשרה לאחר הגשת תביעה וצו מניעה

עובד שעבד על רכב משא כבד במפעל במשמרת בוקר (עד השעה 15-16 )למעלה מעשר שנים, נדרש לעבוד במשמרת לילה בין השעות 22.00 ל - 6.00 בבוקר. העובד עתר לצו מניעה בבית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע. בעקבות צו המניעה, נוהל מו"מ עם ועד העובדים והוחלט להחזיר את העובד למשמרת בוקר.

פיצוי לעובדת שפוטרה בחודש החמישי להריונה - הסדר פשרה לאחר הגשת תביעה

עובדת שעבדה בחברה לטיפולים קוסמטיים, פוטרה בחודש החמישי להריונה, זמן קצר לאחר שהודיעה למעסיקה על ההריון. המעסיקה טענה כי הפיטורים הינם עקב שינויים ארגוניים בחברה ואינם קשורים להריון, ובכל מקרה טענה החברה כי העובדת לא עבדה חצי שנה ולכן מותר לפטרה. משרדנו הגיש תביעה בבית הדין האיזורי לעבודה בעילה של הפרת חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, והפליה עקב הריון. בפסק דינו של בית הדין האיזורי לעבודה, נפסק כי לעובדת ישולם סך של 5 חודשי שכר כפיצוי.

פיצוי לעובד שנשללו פיצויי הפיטורים בשל טעות בניכוי מס משכרו - הסדר פשרה לפני הגשת תביעה

עובד שעבד בחברת שילוח בינלאומית, סיים עבודתו לאחר כעשר שנות עבודה בחברה. עם סיום עבודתו, ניכתה החברה מפיצויי הפיטורים המגיעים לעובד תשלומים ששילמה ביתר לעובד, עקב חישוב שגוי של המס שיש לנכות משכרו במשך מספר שנים. העובד פנה לחברה באמצעות מכתבנו במכתב טרם הגשת תביעה, והגיע להסדר לפיו ישולם לו סך של כ- 50,000 ש"ח כפיצוי.

פיצוי בגובה של שניים וחצי חודשי שכר על רקע תביעה על הפרת הבטחה בריאיון להתקבל לעבודה, כשהעובד התפטר בעקבותיה מעבודתו הקודמת - הסדר פשרה לאחר הגשת תביעה


מעוניין להעריך סיכויי תביעתך? שלח לנו פניה בכתב ואנו ניצור עמך קשר בהקדם. לפניה בכתב - לחץ כאן

לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד איריס אלמוג- חייג: 03-7514538

פיתוח ותחזוקהעורך דין דיני עבודה|איריס אלמוג ושות|התמחות ייחודית|ייצוג בכירים|עובדי מדינה|מכרז|הסכם קיבוצי|תקשיר|
רחוב מצדה 7 בני ברק - בית ב.ס.ר. 4 קומה 4
טל: 03-7514538 052-2645646 פקס: 077-5558271 אימייל: almoglaw@netvision.net.il

© הזכויות לתכנים ואיורים באתר שמורות לעורך דין דיני עבודה|איריס אלמוג ושות|התמחות ייחודית|ייצוג בכירים|עובדי מדינה|מכרז|הסכם קיבוצי|תקשיר|
© הזכויות לעיצובי המסכים שמורות לחב' פסקדין אתרי משפט בע"מ