פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שרותים משפטיים | פורום
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה למתן תרופת הריטלין לילד בניגוד לעמדת אמו

החלטה למתן תרופת הריטלין לילד בניגוד לעמדת אמו

ת"נ
בית משפט לנוער חיפה
538-04
26/01/2009
בפני השופט:
עדנה בן לוי

- נגד -
התובע:
פ. הסעד המחוזית - גב' חוה לוי
הנתבע:
1. פלונית
2. הקטין
3. היועץ המשפטי לממשלה

עו"ד יוסי נקר
עו"ד גל טורס
עו"ד הס בכר
החלטה

עניינו של הליך זה היא בקשת פ. הסעד לאפשר מתן ריטלין לקטין. אמו של הקטין- פלונית  מתנגדת למתן טיפול תרופתי לבנה.

  רקע

1.        הקטין הוצא ממשמורת אמו במסגרת הליכים על פי חוק הנוער (טיפול והשגחה) תש"ך- 1960 והוא נמצא במשפחה אומנת . בשאלת הנזקקות התנהל בפני הליך הוכחות ארוך בסופו נתתי החלטה מפורטת מאד , אשר אושרה לאחרונה על ידי ערכאת הערעור. ואין צורך להוסיף פרטים.

 2.        ב- 5.8.08 הגישה פ. הסעד המחוזית גב' חוה לוי ביקשה בבקשה כי אאשר מתן ריטלין לקטין. פ. הסעד תיארה את מצבו של הקטין הבדיקות שעבר והמלצת הרופאים על מתן ריטלין וזאת באופן מיידי , מאחר והקטין היה אמור להתחיל ללמוד בכתה ב' ב- 1 בספטמבר 2008. לבקשת פ. הסעד צורפו מסמך רפואי של רופא ילדים, מסמך רפואי של הפסיכיאטר ד"ר שוסהיים ,דיווח של מנחת האומנה .

 3.         לבקשה זו קדמה הודעה של פ. הסעד ובה עדכון לבית משפט ובקשה בעניין מתן הריטלין לקטין. לבקשה זו ניתנה החלטה ב- 30.7.08 המורה לפ. הסעד לקיים קשר עם אמו של הקטין גב' פלונית וב"כ עו"ד נקר. כמו כן התבקשו הצדדים להודיעני עד 30.8.08 האם רצונם לקיים דיון בשאלה זו.

 4.        ב- 24.8.08 הגיש עו"ד נקר חוות דעת מטעמו, שנערכה על ידי מר אילן סלומון והודיע כי בכוונתו להגיש חוות דעת נוספות. פ. הסעד גב' לוי הגישה מטעמה חוות דעת פסיכיאטרית של ד"ר פטרה זקהיים.

 5.        ב- 28.8.08 הודיעה עו"ד הס בכר ב"כ היועץ המשפטי לממשלה כי עמדתם תינתן לאחר הגשת כל חוות הדעת ומשמיעת עדותם של כל המומחים.

 6.        ב- 28.8.08 הגישה עו"ד טורס האפוטרופוס לדין של הקטין את עמדתה ובה ביקשה דיון דחוף ביותר על רקע מצבו של הקטין והצורך לתת מענה דחוף לצרכיו.

 7.        ב- 1.9.08 קיימתי בעניין דיון לא פורמלי בנוכחות פ. הסעד גב' לוי ועו"ד נקר כדי לבדוק האם ניתן להגיע להסכמות. לאחר שהתברר כי הפער בין הצדדים אינו ניתן לגישור והצדדים אף לא יכלו להסכים על מומחה רפואי מוסכם על שניהם, על רקע עמדתו הנחרצת של עו"ד נקר, נתתי החלטה ובה הורתי על הגשת כל חוות הדעת של שני הצדדים תוך 30 יום וקבעתי דיון לשמיעת העדים ל- 7.10.08, המועד המוקדם ביותר האפשרי על פי יומני.

 8.        סמוך לאחר מכן הגישה עו"ד טורס בקשה כי אורה על מתן ריטלין לקטין לתקופה קצובה של 30 יום. בהחלטתי מיום 9.9.08 דחיתי בקשה זו וקבעתי כי החלטתי תתקבל לאחר שמיעת המומחים .

 9.        ב-2.10.08 הודיע עו"ד נקר כי אין בכוונתו להביא עדים נוספים מטעמו מלבד העד מר אילן סלומון וכן ציין בהודעתו כי לאחר שהתייעץ עם מומחים שונים ועל רקע הנתונים אסור באופן חד משמעי לתת לקטין ריטלין.

 10.       ב- 6.10.08 נשמעה עדותה של ד"ר זקהיים, אשר הוקדמה על מנת שניתן יהיה לאפשר לד"ר זקהיים להעיד בטרם תיסע לחו"ל. בהמשך, ב- 7.10.08 נשמעו עדויותיהם של ד"ר שוסהיים ומר אילן סלומון העד מטעם פלונית.

 11.       לאחר סיום שמיעת כל המומחים סברתי כי לצורך קבלת החלטה יש צורך בקבלת חוות דעת נוספת. על כן בהחלטה מיום 12.10.08 הורתי על מינוי כמומחה מטעם בית המשפט את ד"ר גדעון רצוני מנהל מחלקת נוער בבית החולים שלוותא.

12.       ב- 29.12.08 הגיש ד"ר רצוני את חוות דעתו וב- 13.1.09 נשמעה עדותו בבית המשפט.

 13.       ב"כ הצדדים הגישו לבקשתם את סיכומיהם בכתב .

הראיות מטעם פ. הסעד 

14.       ד"ר פטרה זקהיים

 ד"ר זקהיים כתבה את חוות הדעת מב/12. חוות דעת מהווה סיכום הערכה פסיכיאטרית של ד"ר זקהיים את הקטין, הערכה שנעשתה בשלושה מפגשים במחצית השנייה של פברואר 2008.

הקטין הופנה להערכה פסיכיאטרית ע"י רופאה נוירולוגית המטפלת בו כאשר ברקע בעיות קשב וריכוז, חשד להפרעות טיקים, קשיי התנהגות וחרדה והיסטוריה פסיכו סוציאלית ומשפחתית מורכבת מאד.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות:     הורד קובץ     לרכישה     הזדהה    

שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
  

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ